Author Topic: Rajker  (Read 143513 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Rajker
« Reply #285 on: May 07, 2017, 12:30:36 PM »
Sve sve al što uze pobogu ZMR 250 frejm?
The ground is the limit (or a water)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #286 on: May 07, 2017, 01:38:23 PM »
Sve sve al što uze pobogu ZMR 250 frejm?
Za pocetak ovo ,posto vec imam neko iskustvo sa njim,,,,,a i slabo vidim ,manji je problematicnije za sklapanje,,, nesto sam vec i imao od delova,,,pa da bi sve moglo stati............................necu da nagomilavam delove sto nije neiskoriscen(mislim tu na manji prijemnik,manji predajnik,itd)
« Last Edit: May 07, 2017, 01:40:45 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline Dulence

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Rajker
« Reply #287 on: May 07, 2017, 02:09:01 PM »
Ajd neka je sa srecom  ()-()

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #288 on: May 07, 2017, 04:23:43 PM »
Nije sramota učiti !!!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Rajker
« Reply #289 on: May 07, 2017, 04:56:39 PM »
Problem kod takvih frejmova nije samo loš frejm nego loša zaštićenost pojedinih delova.
X frejmovi kao što je onaj koji ja satalno ovde potenciram a to je realacc x210 imaju savršenu zaštićenost skoro svih komponenata, 4mm donja ploča jednostavno ne može da se pokida niti polomi osim ako je ne prerežeš sa nečim, sve u njega lepo stane ali treba malo veštine da se popakuje, ali zato svaki pad manje boli počevši od antena, TX,a kmere....
Retko kada i antena strada. Sve što ti imaš počevši od prijemnika, PDB-a, FC-a staje i na taj frejm jedino ti treba manji TX koji košta 12 eura a i ima i za 8 da se nađe. Sve to tebi nije bitno toliko ako budeš leteo u krug i polako ali kada jednog dana uđe u prste i kada povuče gas i adrenalin pri prolasku kroz prepreke ili niski let u punoj brzini jasno će ti biti ono što sam ti rekao.
Ako misliš da iole naučiš da letiš kako treba padovi su sastavni deo toga i to je tako kod svih pa i onih što ih gledaš po YT-u što proleću kroz iglene uši... SAmo niko od njih nije nakačio video ili su retki takvi kada nisu uspevali a veruj mi više je neuspeha nego uspeha u takvim situacijama. Čak i kada misliš da poznaješ stazu ovde su refleksi jako bitni jer ništa nije idealno i linearno.....
Koliko sam shvatio ti nameravaš da letiš FPV sa njim jer ti je LOS letenje već poznato tako da ne vidim zašto ti je bitno da model bude uočljiv kada ti dok voziš gldeaš kroz njegovu kameru...
Dobar savet za početak je ne leteti iznad velikih gustih i visokih travnatih površina, žita, uljane repice....
Može i to ali onda kao sigurnost da ćeš model naći ti treba onaj model lokator koji se posebno kači i koji košta 70 eura koliko vidim. Ovo ti pričam jer vrlo često pri padu ti se otkači baterija iz ovog ili onog razloga pa posle ne pomaže ni vidljivost modela a ni alarm na modelu koji nema napajanje...
Svakako sretno sklapanje i let i ako nešto treba tu smo...
The ground is the limit (or a water)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #290 on: May 07, 2017, 05:53:33 PM »

Svakako sretno sklapanje i let i ako nešto treba tu smo...
Dogovoreno,hvala
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #291 on: May 21, 2017, 01:18:15 PM »
 mmmm zavrsio gradnju zmr 250 fpv race quad,,,slike i videa mozete ispratiti :


http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,11481.msg115265.html#msg115265
Nije sramota učiti !!!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Rajker
« Reply #292 on: May 28, 2017, 07:34:05 AM »
koliki su ti esc-ovi bili odnosno koliko ampera je na tarabi pisalo?
The ground is the limit (or a water)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #293 on: May 28, 2017, 11:04:35 AM »
koliki su ti esc-ovi bili odnosno koliko ampera je na tarabi pisalo?
12A,Ali se ispostavilo da su to neki nonejm esc samo ih prodaju kao BH.Molim te ako hoces bas poduze da pises o iskustvima  i kako gde sta,,,,nemoj ovde nego pisi PM.Nema potrebe gomilati tu postove i na kraju ce se opet neko posvadjati sa nekim.  ;namig
« Last Edit: May 28, 2017, 11:09:58 AM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #294 on: June 10, 2017, 09:46:12 PM »
 mmmm Shit happens-battery empty 😡
Nije sramota učiti !!!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Rajker
« Reply #295 on: June 11, 2017, 07:55:33 AM »
Uf jel su baar krila čitava?
The ground is the limit (or a water)

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: Rajker
« Reply #296 on: June 11, 2017, 08:30:17 AM »
U bre gadno a bas je dobro letela  :o

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #297 on: June 11, 2017, 10:00:19 AM »
U bre gadno a bas je dobro letela  :o
Uf jel su baar krila čitava?
Pa neznam sta da kazem,,,,letilicu ne krivim.Cista moja greska.Jednostavno ne treba voziti sa starim istrosenim baterijama.Primetio sam vec pri uzletu da slabije vuce gore,iskljucio motor,a motor nije stao,komande su poludele,Ypsi napravio luping ali nadole,bilo naglavacke,ja dao kontra ondma na visinskom,ali pikirao prema tlu strahovito brzo.Kad je opet dobio sve funkcije na komandama bio naglavacke i leteo prema meni dosta brzo.Uspeo sam ga odrzavati naglavacke otp na 5m visine.(trebao sam ga spustiti naglavacke na zemlju pa sta bude bude)   :sljus  Steta sto nisam bio vislje,mozda bi uspeo da ga okrenem pa nekako da spustim.Startovao motor(da bi naglavacke uspeo malo dici vislje,pa ga okrenuti,nekako)ali nije pomoglo jel isti slucaj ko malopre.Motor ne staje,komande poludele i sa nekih 6-7m visine -----------------kamikaze pa u letnji put.Sve u svemu sva krila su ostala citava.Kuci rasklopio, spiner ,skinuo motor ,,,radi dobro,servoi citavi...Sve u svemu jos i dobro proso ako se pogleda sta bi se moglo desiti.Treba mi cev i trup , da stupim nekako u kontakt sa proizvodjacem, ili preko nekoga, u toku su pregovori.
Nije sramota učiti !!!

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: Rajker
« Reply #298 on: June 11, 2017, 10:50:51 AM »
To moze lako da bude do ESC-a.Drjack je imao isti problem ali na srecu je to provalio na zemlji pa je spasao model...serva zavrnu svaki na svoju stranu i treba im vremena da se vrate u normalu, jednostavno blokiraju...promenio ESC i sve je ok . Steta za model, ako nista napravi novi trup i teraj dalje  :)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #299 on: June 11, 2017, 10:57:09 AM »
To moze lako da bude do ESC-a.Drjack je imao isti problem ali na srecu je to provalio na zemlji pa je spasao model...serva zavrnu svaki na svoju stranu i treba im vremena da se vrate u normalu, jednostavno blokiraju...promenio ESC i sve je ok . Steta za model, ako nista napravi novi trup i teraj dalje  :)
mmmm  pa necu odustati a letelice sigurno,,,samo je vreme u pitanju kako ,sta za koliko,,,,,,,,,,,,,,, ;namig
Nije sramota učiti !!!