Author Topic: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu  (Read 95892 times)

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #285 on: January 28, 2014, 11:02:39 AM »
Pa nije bas za bacanje posto radi sa 6s pa ima vise snage na motorima nego sa 4s

4S je vise nego dovoljno za gimbal, bilo koji handheld...
Normalna alexmos kartica je sasvim dovolja i za tvoj gimbal, niti ti motori mogu da povuku neke vece struje pa da je potrebna jaca kartica... Mogu da zamislim samo u situaciji ako neko kaci 2 velika motora tiopa GB85 na jednu osu, sto je naravno suludo i niko to ne radi... Ovu karticu su napravili za likove koji odmah hoce da kupe sve novo sto izadje, pa eto sto da im se ne otmu pare ako su zapeli...

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #286 on: February 04, 2014, 03:21:07 PM »

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #287 on: February 11, 2014, 12:15:11 AM »
Koja je poslednja verzija nulovanog alexmos firmware-a koja se može naći?
Ja sam našao 2.1 i 2.2b2, ima li šta novije?

Offline popovicr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #288 on: February 16, 2014, 12:58:43 AM »
Ko hoće, a u okolini je Novog Sada, da pomogne oko podešavanja 3 axis gimbala? Danima ga već pokušavam namestiti i ništa. Nedelje su u pitanju ali sa pauzama. Nije mi ovo prvi gimbal, ali sa 3 ose jeste. Kada isključim treću osu, sve namestim za par minuta. Kada je uključim, uspem sve da smirim ali čim pokušam okretanje u trećoj osi, gimbal počne da se okreće levo - desno kao lud. Imam utisak da se nekontrolisano kreće, i kao da preskoči korak, pa onda počne da koriguje položaj ali netačno. Nemam I2C grešaka, sve je izbalansirano, ali ne vredi. Kabel do žiroskopa je sheald-ovan, a kabel do 3axis ploče ima feritni prsten da bih izbegao smetnje. Takođe sam probao sve verzije firmware od 2.0 do poslednjeg. Kontroler je kupljen www.iflight-rc.com, a motori su sa HK Quanum 4008 56KV 24N/22P. Kako da utvrdim ispravnost pločice za 3 osu? Da li ima veze kako je postavljena pločica sa žiroskopom, ako sam na kraju odredio u software-u? Šta više da radim, i šta više da probam? Imam utisak da ne mogu ovo da namestim i da je nešto neispravno, ali ne znam kako da proverim. Pomažite dok nisam odlepio, a blizu sam.  oo))

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #289 on: February 16, 2014, 01:39:50 AM »
Dodji do mene pa cemo videti sta je, znam te plocice dobro, nije to bozje slovo. ;)

063 461 222

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #290 on: April 12, 2014, 03:09:21 AM »
I nakon godinu dana od otvaranja ovog posta izasao Zen H3 3D





Kad se samo setim premotavanja motora i podesavanje alexa  :sljus  :sljus  :sljus

Vise infromacija za koji dan....

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #291 on: April 12, 2014, 09:19:23 AM »
valjda nece kod nas biti vise od 270e
ex pseudonijum: sova

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #292 on: April 12, 2014, 03:33:44 PM »
Kad se samo setim premotavanja motora i podesavanje alexa  :sljus  :sljus  :sljus
Kad se samo setim servo gimbala...  (--<<--)