Author Topic: Problem sa helikopterom  (Read 13752 times)

Offline magnum

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Problem sa helikopterom
« on: November 18, 2011, 10:45:30 PM »
Vlasnik sam budjavog Cyclone 5005, trokanalni kinez, ne radi odavno, kada sam ga kupio radio je super i odjednom, beda.
Sad, ovako...baterije za kontroler punim 2 dana, kontroler radi, znaci pale se lampice, ali kad ukljucim helikopter da se puni na kontroleru umesto da se upali i zelena lampice, ne svetli ni jedna. Medjutim, helikopter se napuni, ali kad probam da ga vozim nista ne reaguje. Nekad samo elise naprave krug, ali kao da je kontroler ugasen. Rasturao sam kontorler i nista nije odlemljeno, a nisam smeo mnogo da ga cackam, jer sam prilicno trapav covek. Sta to moze biti  mmmm

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Problem sa helikopterom
« Reply #1 on: November 19, 2011, 12:41:19 AM »
Pazi najverovatnije da u pitanju neka neispravnost! Ili je nesto palo na masu ili visi u zraku!  :)aplauz oo))

Salim se naravno  :sljus 

Prvo zasto punis baterije dva dana, to nikako ne valja za baterije cak i ako koristis originalni punjac koji si dobio uz heli jer su to najjeftiniji punjaci bez ikakve zastite za bateriju i prekida punjenja,  cek sad pod kontrolerom mislis na daljinski, stanicu? koje baterije idu u stanicu? Mozda su pocrkale baterije od prekovremenog punjenja pa nemaju snage da napune heli  mmmm  I taj se heli puni tako sto se prikljuci na stanicu zar ne? I na kraju kako znas da se heli napunio ako ne svetli nijedna lampica na daljinskom dok se puni a nece da radi kad se kao zavrsi punjenje?

Pozdrav.

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Problem sa helikopterom
« Reply #2 on: November 19, 2011, 01:45:08 AM »
kako znas da se baterija.. 'helikopter' napunila ako ne svetle lampice..meni sve to izgleda kao da ti je bateriaj crkla tj ima snage samo da upali diode i gotovo

Offline magnum

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Problem sa helikopterom
« Reply #3 on: November 19, 2011, 02:20:23 PM »
U stanicu idu 6 klasicnih baterija, njih punim, a kad ukljucim heli u stanicu one se ugase. Znam da je pun zato kad ga ukljucim na njemu svetle lampice. Drzao sam ga tako jedno sat vremena dok se nisu potpuno ugasile, i onda ga ukljucio u stanicu. Posle desetak minuta sam ga ukljucio i on je svetleo, znaci da se napunio.  ")

Offline magnum

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Problem sa helikopterom
« Reply #4 on: November 19, 2011, 03:32:11 PM »
Napunio sam baterije za stanicu u 2. punjacu i ona sad radi, znaci kad ukljucim helikopter pali se zelena lampica umesto da se gase obe. Ali kad ukljucim heli i probam da letim on i dalje ne prima ni jednu komandu. Ako neko zna sa mu moze biti neka mi pomogne.  (plz)

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Problem sa helikopterom
« Reply #5 on: November 19, 2011, 05:29:16 PM »
Baterija u heliju ti je crkla. To mozes utvrditi merenjem napona, ako je 1 - 2 volta, pa cak i ispod 3 ona vise ne moze da poleti heli, ali moze da upali lampice na njemu. Baterija mora da bude 3.7 V, pa tek onda mozes da sumljas u neke druge stvari. To sto na daljinskom / punjacu ne pali zelenu lampicu kada prikljucis heli na punjenje je jos jedna indikacija da baterija vise ne prima punjenje. Zameni!
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline magnum

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Problem sa helikopterom
« Reply #6 on: November 19, 2011, 07:17:54 PM »
Kako da proverim koji je napon i kako da je zamenim, msm ne verujem da neko ima delove za ova  (___)

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Problem sa helikopterom
« Reply #7 on: November 21, 2011, 12:44:53 PM »
jako konfuzno pises i nakon 2-3 citanja sam shvatio da si drzao helikopter ukljucen dokle god su diode (lampice) na njemu svetlele sto znaci da si uspeo u potpunosti da ispraznis bateriju a posto ona nema nikakvo ogranicenje od prevelikog praznjenja (koja ubija bateriju) baterija je crkla. Tebe sada buni jer ona opet moze nakon punjenja da upali diode ali zapravo bateriji se kapacitet smanjio toliko da je neupotrebljiva. problem solved :(

Offline magnum

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Problem sa helikopterom
« Reply #8 on: November 21, 2011, 07:04:09 PM »
Helikopter je proradeo, vozio sam ga desetak minuta i onda je poceo samo da se vrti, probao sam da ga istrimujem ali ne ide, obe elise se vrte, jedna se pre nije vrtela (bilo je slomljeno nesto) ali sam zalepio onu sipkicu izmedju elise i zubcanika, tako da je to sad ok, ali ne mogu da ga trimujem..  ")

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Problem sa helikopterom
« Reply #9 on: November 21, 2011, 07:57:15 PM »
decak koji je pozivao u pomoc: "vuk, vuk!"
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka