AERIAL PHOTGRAPHY > OPREMA

Proklete vibracie

(1/1)

zajo:
Stvarno znaju da uniste snimak. Prvo, znam da treba da se balansiraju elise i motore pa ipak, vibracie su jos tu. Ima vise vidova izolacie (gimbal-kopter), gumice, sajle, razne penaste materijale
Evo do sad experimentisali smo sa penom. Najbolja je ona rozeva iz HK. Isto u kombinacija sa obican sundjer dobijaju se odlicne rezultate ali: Radi tezina kamere pena mora ili da se komresira ili razvlaci. U oba slucaja gubi izolaciono svojstvo. Sledece pokusacemo sa metalna zica-sajla. Treba nam izolacija koja radi bolje sa tezinu- sto vise tezine to bolja izolacija. Pisem od sledece nedelja iskustvo, videcemo.
Bas bi hteo da cujem vase iskustvo  (pijemo)
Nedan.

gizmo:
Ako te ne mrzi potrazi u nekom od mojih prvih postova o Grunf trikopteru koji sam pravio kao svoju prvu RC napravu i koji je naravno imao krsh vibracija. Problem sam resio tako sto sam plasticne vezice provukao kroz parce obicnog creva i pritegao za kopter. Zatim sam sa donje strane tog creva isto provukao par vezica i njima za crevo pricvrstio letvicu na koju sam kacio Gopro.
Apsulutni Grunf, ali je radilo vise nego dobro :)

tibeteagle:
A šta to vibrira na čemu?  mmmm Važno je znati zbog mase tela, relativnog međusobnog položaja, amplitude, frekvencije i mesta pobude virbacije, vrsta konstrukcije... Vrsta estične veze ili ublaživača (materijal ili mehanizam) između tela zavisi od svega toga, ako u opšte treba.

zajo:

--- Quote from: gizmo on March 01, 2013, 10:06:45 PM ---Ako te ne mrzi potrazi u nekom od mojih prvih postova o Grunf trikopteru koji sam pravio kao svoju prvu RC napravu i koji je naravno imao krsh vibracija. Problem sam resio tako sto sam plasticne vezice provukao kroz parce obicnog creva i pritegao za kopter. Zatim sam sa donje strane tog creva isto provukao par vezica i njima za crevo pricvrstio letvicu na koju sam kacio Gopro.
Apsulutni Grunf, ali je radilo vise nego dobro :)

--- End quote ---
Potrazio sam, nije bilo lako  :big smile Interesantan nacin vredi se probati.

--- Quote from: tibeteagle on March 01, 2013, 10:25:43 PM ---A šta to vibrira na čemu?  mmmm Važno je znati zbog mase tela, relativnog međusobnog položaja, amplitude, frekvencije i mesta pobude virbacije, vrsta konstrukcije... Vrsta estične veze ili ublaživača (materijal ili mehanizam) između tela zavisi od svega toga, ako u opšte treba.



--- End quote ---
Vibrira gimbal i kamera na Y6 kopter. U pravo si trebalo je da postiram vise info. Postiracu fotkice iz nas kopter kasnie a i nasli smo neki vibration meter na mobilni pa uradicemo par testova narednih dana.

Navigation

[0] Message Index

Go to full version