Author Topic: Agama A8 EVO 1/8 buggy  (Read 23599 times)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #30 on: March 05, 2013, 12:28:58 AM »
Ja se kanim moju da rastavim komplet da se malo bolje upoznamo  ;namig, da zamenim ulja u difovima i cisto pogledam detaljnije , pitam za opruge posto sam trenutno u fazonu tuninga pa cisto me bunilo ovo sa bojama opruge posto sam video da na amainu stoji boja crvena a izgleda belo kao da je necim zasticeno.
 ()-()

Upoznavanje i zamena ulja u diff-ovima kod polovnog modela je pametna rabota :)... sto se tice tuning-a od starta, iz mog skromnog iskustva mislim da je bacanje para.... bolje se lepo navozaj pa kad "nesto crkne ako crkne" onda menjaj sa tuning delom :)

 ()-()

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #31 on: March 05, 2013, 12:34:49 AM »
Boje na tim 'belim' oprugama se oznacavaju na krajnjim prstenovima (poslednji krugovi federa na oba kraja), znaci iz te serije sve su bele ali su malo zafrbane na krajevima (crveno, zeleno, plavo), osim te 'serije' ima i opruga koje su kompletno u drugoj boji, kao sive, braon, crne...
 (pijemo)

Offline zgrmbust

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #32 on: March 05, 2013, 12:44:35 AM »
Svidelo mi se kao detalj na modelima opruge u raznim bojama...... lepo izgleda  :)aplauz. Odgovaraju li dimenzijama opruga na Agami opruge sa nekih drugih modela cisto zbog izbora.
Ivan - Agama A8 Brushless

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #33 on: March 05, 2013, 12:54:14 AM »
Ako ces zbog izgleda moze ali ako je zbog performansi tesko su neke bolje od Agaminih originalnih ;)

Pasu od Xray-a, O'donell-a i mozda jos nekih ciji je precnik amortizera oko 17mm

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #34 on: March 05, 2013, 02:59:19 PM »
A evo ovde kompletnog i tacnog spiska SVIH trenutno akuelnih opruga za Agamu A8 :)

Od najmeksih ka najtvrdjim, (crne, plave, braon i belo/roze se vode kao progresivne !)

bele sa zutim
bele sa plavim
bele sa narandzastim
bele sa zelenim
bele sa crvenim
sive (komplet) :)
crne
braon
plave
bele sa roze

 ()-()

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #35 on: March 05, 2013, 04:02:12 PM »
i ja bih da vozim Agamu, gde to da nabavim !?  mmmm
Zgrmbust gde si kupio Agamu?

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #36 on: March 05, 2013, 04:45:14 PM »
Ljudi, danas sam bio u Albairate, tamo na stazi nije normalno kako je dobro tj.hoću da kažem da se agame baš baš voze :) Inače temp.je bila 15c, pa bih upozorio matovića da su ljudi vozili 450 napred i 350 pozadi i da  mu je definitivno retko ulje 200  ???. Italijani voze napred i pozadi skroz crne ili napred (dot red) i pozadi (dot green)opruge. Ljudi ponovo ponavljam Agama je čudo, kako kažu italijani kad ih pitam dal je ok buggy a oni meni" number one" 8)
« Last Edit: March 07, 2013, 10:00:54 AM by magic »
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline zgrmbust

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #37 on: March 05, 2013, 04:58:00 PM »
i ja bih da vozim Agamu, gde to da nabavim !?  mmmm
Zgrmbust gde si kupio Agamu?
Stigla iz Nemacke...... doneo mi drugar
Ivan - Agama A8 Brushless

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #38 on: March 05, 2013, 05:44:10 PM »
Nego da se vratimo mi na temu ;)

Evo moje Agame u specijalnim nandzarastim bojama  :big smile




Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #39 on: March 05, 2013, 05:52:06 PM »

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #40 on: March 05, 2013, 05:57:19 PM »
Jel je to ona što sam ti ja poklonio da pričaš lepo za Agamu? mmmm
Šalim se, znam da se sad hvalis i da je to model special edition od paar stotina primaraka :) lepo lepo
Nemojte više da se svadjate(drugari smo i nema nas puno (rc automobilista)), a posle kad budemo išli u grcku biće ružna situacija u kombiju (inače definitivno idemo u subotu 16.mart) i da ne bi bilo od odustajanja od puta. A i kako ću onda ja...neću moći da omlatim mog druga Duketa(moju večitu konkurenciju) ako on odustane :( nadam se da se to neće desiti :)
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #41 on: March 05, 2013, 06:02:03 PM »
Nemo racing englesko-francuskau ekipa :) (nemoracing.com) naši prijatelji sa gazda John Hazlewoodom i top francuskim vozačem Jerom Sartel i ostali  ()-()
« Last Edit: March 05, 2013, 06:19:41 PM by Agama »
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #42 on: March 05, 2013, 07:01:14 PM »
Da se ne nerviraju sujetni sto samo hvalimo model aj malo da spomenemo i mane ;)

Na prvim modelima su problem bile prednje viljuske (pri voznji po hladnom vremenu) pa se desavalo da pucaju, tada su problem resili sa opcionim sivim viljuskama koje su mekse i bolje su trpele naprezanja po hladnom vremenu a po ekstremno neravnom terenu davale bolje rezultate lezanja modela.
To je u peslednjih par revizija otklonjeno i sada i obicne crne viljuske trpe naprezanja u svim mogucim uslovima !

Drugi problem je bio sa kocnicama (opet na samim pocecima) i to je reseno vec sa drugom revizijom tako da ako ima plasticnih sivih-punih diskova na modelu ili jos novijeg resenja sa celicnim diskovima problema nece biti. Inace Agama ima poseban sistem kocenja preko cilindra za razliku od vecine ostalih top modela i to je jedno od najboljih mogucih resenja jer dozvoljava mnogo ravnomernije doziranje kocenja !

Treci, pri jakim padovima na zadnji spoiler desavalo se da nosac pukne, u prvo vreme se to resavalo stavljanjem nosaca od Xray-a (pase bez prepravki) a kasnije je agama izbacila i svoj novi koji je pojacan dovoljno da istrpi mnogo vece udare prilikom doskoka ;)

...za sada toliko, ako se setim jos necega dopisacu ;)
« Last Edit: March 07, 2013, 12:50:11 AM by magic »

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #43 on: March 07, 2013, 12:57:30 AM »
Tri dana me nema i napraviste haos. Topic ociscen. Najljubaznije vas molim da se drzite teme!

poz
Veljko

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #44 on: March 15, 2013, 09:25:41 PM »
Najradije bih ga stavio na policu za ukras  :)aplauz





« Last Edit: March 15, 2013, 09:27:13 PM by matovic »