Author Topic: Takmicarske kategorije za sezonu 2013  (Read 7706 times)

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Takmicarske kategorije za sezonu 2013
« Reply #15 on: February 21, 2013, 10:29:53 AM »
Takođe sam ZA, a i klinac pita kad počinje druženje i da li će biti vršnjaka. Junior ima 8 god.
Ovo će biti ozbiljna sezona, kako mi se čini. Pozdrav svima i da počnemo okupljanja što pre. ()-()


I moj klinac (11) je jako nestrpljiv, ajmo bre, sve da spremimo, samo da dođe i Sunce i to je to! Ko šta ima, nek dođe ...

Offline rogy30

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • Ansmann Vapor, Reely Titan, Blue Tanga 69
    • tv-berza
Re: Takmicarske kategorije za sezonu 2013
« Reply #16 on: February 21, 2013, 11:35:18 AM »
Decki mozda se ja nisam dobro izrazio.....

Zelio sam reci da nije bitno 2WD, 4WD, 6WD.....
Bitno je da za pocetak pocnemo druziti i sastajati, a kasnije ce po malo doci na svoje ko ce sta voziti i kako i sa kim i sa cim.
Sto se mene tice svi na stazu pa ko kome...

Kako se na bosanskom kaže DNK? Da nije komšijino?
http://tvberza.com

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Takmicarske kategorije za sezonu 2013
« Reply #17 on: February 21, 2013, 01:41:47 PM »
...da dodaj jos i ovo ;) Nekada smo se na galovici JAKO lepo vozili sa 'slicnim modelima', mislim prvenstveno na 1/8 modele, izuvijali stazu da priblizimo Buggy i Truggy i eto zajednicke klase !
Ono sto sam hteo da napomenem je da ne mora 1/8 klasa da bude papreno skupa ! ...dovoljan je i dobar RTR model za uzivanje u njoj a ne obavezno neki RR-ultra mega giga model ;) Odlicno su tada radili posao obicni Kyosho Inferno 7.5, US neki Ansmanni (doduse nepouzdano) i ko je sta sve ostalo imao. NJihova cena novih je oko 350eu za ceo komplet, pricam recimo o Kyosho Neo modelu, dok su RR verzije na koje smo mi toliko navalili i pazarili a nemamo gde voziti i po 3 puta skuplje !

Boj ne bije RR oruzje vec srce oo u junaka  (yay)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Takmicarske kategorije za sezonu 2013
« Reply #18 on: February 21, 2013, 05:51:58 PM »
Da ne bi smo mnogo filozofirali i ponovo poceli sa "nadmudrivanjem", mi smo se jako lepo svi zajedno navozali na Galovici  samo sa 2 kategorije: 1/8 bagi/tragi i 2WD. Kategorija 2WD je idealna za pocetak i daleko ekonomski isplativija a nista manje zabavna od 1/8 (cak sta vise).

poz
Veljko

Offline trijanglafly

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: Takmicarske kategorije za sezonu 2013
« Reply #19 on: February 21, 2013, 06:24:46 PM »
Da se ja pitam, kao početničku klasu bi trebalo proglasiti 1/16 4WD jer je ipak najjeftinija. Za RTR model + baterije i po neki deo treba oko 100 jevreja. Ispravite me ako grešim, jer sam se baš zapalio za onaj HK ide ko lud 1/16 jedino mu ne dostaje KEN BLOCK maska.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Takmicarske kategorije za sezonu 2013
« Reply #20 on: February 21, 2013, 06:42:16 PM »
Gresis, to su kinezi oni i u klasi 1/10 rwd toliko kostaju :)

Za dobar 4x4 1/16 1/18 model recimo od Losi-a ti treba oko 230-250eu :) sto nije previse ali ti modeli se ne mogu voziti po livadi to ce ako sve ide kako smo zamislili da nam budu zimski modeli za unutra ;)

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Takmicarske kategorije za sezonu 2013
« Reply #21 on: February 26, 2013, 09:47:30 AM »
Da li ce biti neka posebna ili vaze opsta pravila za ove kategorije?
Recimo kod 2wd da li idemo na stock ili brushless varijantu, koji su limiti itd?

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Takmicarske kategorije za sezonu 2013
« Reply #22 on: February 26, 2013, 01:40:58 PM »
Za pocetak ce biti nebitno i cetkasi idu sasvim solidno cak sta vise jako blizu brushlessa, problem je pregrevanje i bolja iskoriscenost kod brushlessa pre nego sama snaga i brzina.

A ogranicenje ce biti obrtaji na brushless motori, nekih 3300kv i baterija max 2s. Ostalo ce biti po zelji... :)