Author Topic: Inspire 90 F3A by Fliton  (Read 5975 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Inspire 90 F3A by Fliton
« on: November 27, 2008, 10:41:27 PM »
E pa da se malo pohvalim,

bio sam pre par dana u Svaji i doneo ovo cudo, pravi F3A. Moze da bude i elektro i glow. Vec ga duze vremena smekam, bio je na popustu i ...



Wingspan : 1,720 mm
Lenght : 1,851 mm
Weight (minus battery) :3100g

Setup o kome razmisljam je na 8S sa jedno 6kg potiska i 120km/h max brzine, odnosno odnos masa potisak i max brzina kao za takmicarski F3A. Ovo definitivno nece biti model "za svaki dan" vec za specijalne prilike  ()-(). Zahvaljujuci UH setup ce biti oko 180$ + servoi (nije toliko bitna snaga koliko preciznost) + baterije (ovoga barem imam). Kako mi se nigde ne zuri, sastavljanje nece krenuti pre proleca jer tu je i Oxalys i ...

Zelja mi je da krenem da vezbam precizno letenje i da se jednog dana oprobam i u nekom F3A takmicenju za koje ce se vec i kod nas nadam se stvoriti uslovi u iducoj godini jer prakticno svako moze da ucestvuje.

A evo i kvalitetnog linka sa rc groups:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=660993

Pozdrav
« Last Edit: November 29, 2008, 09:11:44 AM by magic »
Veljko

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Inspire 90 F3A by Fliton
« Reply #1 on: November 28, 2008, 06:31:58 PM »
bices sigurno zadovoljan jer sam i ja sa manjim bratom, jedino ojacaj stajni trap jer lako mpze da pukne!cestitam dobro izabran avion!

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Inspire 90 F3A by Fliton
« Reply #2 on: November 28, 2008, 06:51:42 PM »
Model je prelep!!! Evo i dva video klipa, jedan je sa 2T glow motorom ( ja bih stavio 4T ), a drugi sa elektro motorom tipa Hacker A50-16L i propelerom APC 16x8.

Obratite pažnju na drugi klip po redu, odnosno na elektro verziju ovog modela i način letenja koji je perfektan...



i elekro



« Last Edit: January 11, 2009, 05:32:17 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Inspire 90 F3A by Fliton
« Reply #3 on: November 29, 2008, 09:10:47 AM »
bices sigurno zadovoljan jer sam i ja sa manjim bratom, jedino ojacaj stajni trap jer lako mpze da pukne!cestitam dobro izabran avion!

Video sam da im je to mana. Inspire 60 i Inspire 90 dele stajni trap. Probacu da nadjem nesto od carbona, nazalost onaj najveci iz UH nije dovoljan, porucio sam ga za Oxalysa i tamo super pasuje, nazalost ovde je premali. Kako planiram da idem na 17x12 elisu koja moze da stane i sa originalnim trapom ali je na granici, cak ce mi izgleda trebati i nesto vece od originalnog. U svakom slucaju hvala. Prvi let planiram da napravim u Novom Sadu, kad za to dodje vreme, pa cete biti obavesteni.

Setup o kome razmisljam je TGY SK 50-65 270kV, 100A ESC, 8S 3200mAh, 17x12 APC-E, eleroni HG-D650HB, rep HG-D760MG.

Pozdrav
« Last Edit: November 29, 2008, 09:14:58 AM by magic »
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Inspire 90 F3A by Fliton
« Reply #4 on: April 17, 2009, 08:07:08 PM »
E pa danas je Inspire poleteo! Iako je u medjuvremenu dobio novog vlasnika, Goran, meni je pripala cast da ga poletim danas prvi. Moram da priznam da je model nesto najstabilnije sto sam ja ikada probao  :)aplauz pravi pravcati F3A. Ide stvarno kao po sinama, bocni vetar kao i vetar u udarima apsolutno mu ne smetaju, ni da stucne! Isto tako model prakticno slece sam, propada sam taman toliko da svako sletanje izgleda kao da ga slece Dule Samsung  ;)!



Koliko ja znam ovo je trenutno najveci i najaci model na struju kod nas.

Priznajem da mi je bilo jako tesko da se odlucim da ga prodam, ali i Inspire i H9 Extra 260 bilo bi previse ...

poz
« Last Edit: April 17, 2009, 08:13:31 PM by magic »
Veljko

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Gorana za Kralja!
« Reply #5 on: April 17, 2009, 08:17:04 PM »
 :)aplauz
Stvarno model je  cudo (thumb) !
Goran je definitivno postao Kralj struje na ovim prostorima !