Author Topic: Igor  (Read 3482 times)

Offline Igor

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
Igor
« on: January 11, 2009, 06:39:54 AM »
Pozdrav svima,
rek'o red je i sebe da predstavim....

Modelarstvom se bavim od malih nogu. Deda mi je modelar, a bio je i pilot, i verovatno od njega dobijam ljubav prema letenju. Deda mi je davo da letim avione i jedrilice (on poleti i sleti), a negde sa 12 godina imam i svoj prvi samostalan RC let na jedrilici "Amigo". Leteo sam je sa dodatnim motorom, ili bi me deda sa njegovim "BIG LIFT"-om shlepovao do visine. Otpilike u isto vreme pravim svoj prvi avion "TAXI" - imao sam samo plan i dosta balze. Na nemu se obucavam - razbio sam ga i popravio par puta. Uglavnom sam leteo sa dedom i ucio od njega. Sa 16-godina pohadjam "JAT-ovu Letnju Pilotsku Skolu" u Vrscu leteci Cesnu 172...

Isao sam srednju skolu "Petar Drapsin" (I i II godina) dok nisam sredinom '91 otisao u inostranstvo iz porodicnih razloga, i tamo ostao do sada (nije bilo vezano za nastupajucu situaciju u tadasnjoj Jugi). Nazalost od tada se nebavim modelarstvom iz razno-raznih razloga. Ponovo me hvata "modelarska buba" pa me evo i na ovom forumu mada trenutno nemam model ali planiram.
Ranije sam leteo jedrilice - Amigo, Alfa, Strela (verovatno zaboravljam neto)
i avione: Taxi, Manta, Big Lift, Aeromaster...

Leteo sam u Vrscu (aerodrom, Kustilj, i ono mesto na 'Rumunskom' putu), Lisicem Jarku, Ceneju i Zrenjaninu

Pozdrav,
Igor

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Igor
« Reply #1 on: January 11, 2009, 03:40:21 PM »
A da li je deda gosn Boza, jer je BIG LIFT samo on imao?  Drugi takav model je imala Subotica.
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline Igor

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
Re: Igor
« Reply #2 on: January 11, 2009, 05:48:49 PM »
A da li je deda gosn Boza, jer je BIG LIFT samo on imao?  Drugi takav model je imala Subotica.

jeste, to mi je deda.

Pozdrav,
Igor