Author Topic: SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima  (Read 10955 times)

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima
« on: February 01, 2013, 08:36:29 PM »
Pozdrav,

Na internetu sam pronasao SPP i PPJoy softver, povezao sve, sve ok radi sa 9XR stanicom, ali postoji problem. Kanali dosta "igraju", tj iako sve palice stoje u mestu, desava se da igraju gore/dole linije. Poprilicno mi je tesko da letim jer avion dosta puta sam krene da skrece na jedno stranu, pa ponekad na drugu. Cak i kad istrimujem, opet se posle koje sekunde dese ovakve stvari, pa je nemoguce ni sa trimovanjem podesiti. Vise puta sam radio i kalibraciju, i ne pomaze, cak ni sa sistemom instaliranim za FMS koji je bukvalno "click and play".

Da li je problem u kablu, necemu drugom, ili je nemoguce dobiti preciznost preko "line-in"? Ili mozda ja previse ocekujem od simulatora?

P.S. vetar je iskljucen, i na DX6i preko regularnog simulatora nisam imao ovakvih problema.
« Last Edit: February 01, 2013, 08:39:11 PM by dzoni »

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Re: SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima
« Reply #1 on: February 01, 2013, 09:19:29 PM »
Poz,
druze ja sam sa turnigy 9x samo jednom ali podvlacim samo jednom uspeo da pokrenem FMS sa mono kablom i na line in ulazu muzicke kartice. Nakon toga sam prepravio USB kabal od E-SKY stanice posto cekam da mi stigne simulator koji extra radi i na FMS kao i na Phoneix.
Proveo sam jedno 3-4 sata i skinuo ni ne pamtim koliko verzija SPP i PPJoy  i na kraju nisam uspeo da dobijem preciznost kao sa USB-om.
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima
« Reply #2 on: February 01, 2013, 10:08:04 PM »
jel uradjen na stanici resistor fix na trener portu?
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima
« Reply #3 on: February 02, 2013, 02:56:15 AM »
Pa i meni je trebalo poprilicno vremena... ne prepoznaje cist PPM signal sa stanice, vec traiz PPMSIM, iako sam ukljucio trener izlaz na njoj i sve ostalo. Mono kabl apsolutno nigde nisam mogao da nadjem, a secam se pre par godina kada mi je trebao za nesto potpuno drugo stereo kabl, nisam mogao da ga nadjem u moru mono kablova... Znam da je poprilicno tesko odraditi sve to vrhunski precizno, ali gledam s te tacke da opet i taj USB kabl verovatno radi sve isto kao i zvucna kartica. Nije meni cak ni do preciznosti, izasao bih na kraj nekako s tim, nego je nemoguce utrimovati da neutralne vrednosti zaista budu neutralne. Probao sam da vozim avione, koliko/toliko je moguce mada nije nikako uzivanje, a helikoptere je bukvalno nemoguce voziti.

Stanica je stock, pa verovatno "resistor fix" nije uradjen, mada koliko vidim, on je potreban samo da bi trener port radio dok je modul u stanici. Modul trenutno nije u stanici dok ne dodje FrSky. Napominjem, 9XR je u pitanju.
« Last Edit: February 02, 2013, 02:57:54 AM by dzoni »

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima
« Reply #4 on: February 02, 2013, 08:35:41 AM »
  Koristim simulator vec par godina na ovaj nacin, i fms i aerofly i phoenix i realflight, svi  rade bez greske ,
u onom SPP ->PPMThermometru  crvene crtice stoje prilicno stabilno, mrdkaju se po milimetar tamo vamo, ne igraju haoticno.
Takodje u game controlers krstic i bocne trake stoje mirno, reaguju sasvim normalno i ocekivano.
U spp sam izabrao samo PPM(generic) signal, PCM  ne rade. Na sredini prozora SPP-a izaberi pravilan ulaz zvucne kartice, meni tvoj problem deluje kao da imas previse suma( smetnji) u kablu, tj . zvucna ne dobija cist signal iz stanice. Imas u opcijama Spp u start meniju i jedam mali program osciloskop, na njemu treba da imas cist signal sa stanice.

                 
                     

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima
« Reply #5 on: February 02, 2013, 02:13:14 PM »
Za 9XR ne treba resistor fix jer je u staroj 9X problem bio u njenom stock RF modulu koji je obarao napon na PPM kanalu kada modul izgubi napajanje. Taj resistor fix je u stvari resavao problem modula a ne ostatka stanice.
Ja sam probao 9XR sa Phoenixom preko "9 in one" dongla sa i bez DSM2/DSMX modula i radi bez problema.

jel uradjen na stanici resistor fix na trener portu?

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima
« Reply #6 on: February 02, 2013, 11:16:17 PM »
Ma ja sam lupio i jedva ostao živ, kad čitam napamet :sljus nisam video da se pitanje odnosi na 9XR.
 ()-()
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline brale

  • Newbie
  • *
  • Posts: 27
Re: SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima
« Reply #7 on: November 17, 2020, 10:27:21 AM »
Ја сам пробао са својом Turnigy 9X да користим Smart Propo Plus, међутим у старту ми показује поруку Transmitter is disconnected.
Не знам у чему је проблем?

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima
« Reply #8 on: December 02, 2020, 08:08:11 AM »
Ti emulatori ne rade na Win 10, barem kod mene.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima
« Reply #9 on: December 02, 2020, 09:17:21 AM »
Ti emulatori ne rade na Win 10, barem kod mene.

Meni nije radilo ni na WinXP. Sad na Win10 necu ni da pokusavam. Svaki put sam se bio iznervirao kada sam probao da ga aktiviram.  :o

Online drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima
« Reply #10 on: December 02, 2020, 03:15:38 PM »
Davno smo se Toša i ja bavili ovime, čak je u jednom trenutku i proradilo ali traljavo sa silnim smetnjama. Uspeli smo usput u povezivanju i podešavanjima nekako da spalimo zaštite na dve Futabe 7C, (sreća da je da su imale zaštite pa smo to odmah zamenili) i na kraju smo batalili to rešenje. Poručio sam ovo:
https://hobbyking.com/en_us/wireless-9-in1-simulator-adapter.html?queryID=5a3ddc6d6b8a2384539cb649a30572bf&objectID=27803&indexName=hbk_live_magento_en_us_products

i povezao preko  Futabinog prijemnika sa stanicom.  Em radi  extra, em sediš u fotellji sa stanicom bez kablova.
Za ovu cenu se apsolutno ne isplati zezanje (osim ko voli). (<--)   
« Last Edit: December 02, 2020, 03:18:23 PM by drjack »

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima
« Reply #11 on: December 02, 2020, 04:00:39 PM »
To sam, davno, namestio sa svojom Spektrum stanicom, u roku od odma. Samo mono kablić sa 3.5mm bananicom i gortovo. Koristio sam tako, neko vreme na Win7 64bit. Sa win 10, nisam probao. Nije mi nešto odgovaralo letenje na simulatoru, pa sam batalio.