Author Topic: SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima  (Read 2948 times)

Offline dzoni

• Jr. Member
  • **
SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima
« on: February 01, 2013, 08:36:29 PM »
Pozdrav,

Na internetu sam pronasao SPP i PPJoy softver, povezao sve, sve ok radi sa 9XR stanicom, ali postoji problem. Kanali dosta "igraju", tj iako sve palice stoje u mestu, desava se da igraju gore/dole linije. Poprilicno mi je tesko da letim jer avion dosta puta sam krene da skrece na jedno stranu, pa ponekad na drugu. Cak i kad istrimujem, opet se posle koje sekunde dese ovakve stvari, pa je nemoguce ni sa trimovanjem podesiti. Vise puta sam radio i kalibraciju, i ne pomaze, cak ni sa sistemom instaliranim za FMS koji je bukvalno "click and play".

Da li je problem u kablu, necemu drugom, ili je nemoguce dobiti preciznost preko "line-in"? Ili mozda ja previse ocekujem od simulatora?

P.S. vetar je iskljucen, i na DX6i preko regularnog simulatora nisam imao ovakvih problema.
« Last Edit: February 01, 2013, 08:39:11 PM by dzoni »

Offline mad_mangod

• Full Member
  • Goran Nis
Re: SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima
« Reply #1 on: February 01, 2013, 09:19:29 PM »
Poz,
druze ja sam sa turnigy 9x samo jednom ali podvlacim samo jednom uspeo da pokrenem FMS sa mono kablom i na line in ulazu muzicke kartice. Nakon toga sam prepravio USB kabal od E-SKY stanice posto cekam da mi stigne simulator koji extra radi i na FMS kao i na Phoneix.
Proveo sam jedno 3-4 sata i skinuo ni ne pamtim koliko verzija SPP i PPJoy  i na kraju nisam uspeo da dobijem preciznost kao sa USB-om.
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline nedbojsa

• Sr. Member
« Reply #2 on: February 01, 2013, 10:08:04 PM »
jel uradjen na stanici resistor fix na trener portu?
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline dzoni

• Jr. Member
  • **
« Reply #3 on: February 02, 2013, 02:56:15 AM »
Pa i meni je trebalo poprilicno vremena... ne prepoznaje cist PPM signal sa stanice, vec traiz PPMSIM, iako sam ukljucio trener izlaz na njoj i sve ostalo. Mono kabl apsolutno nigde nisam mogao da nadjem, a secam se pre par godina kada mi je trebao za nesto potpuno drugo stereo kabl, nisam mogao da ga nadjem u moru mono kablova... Znam da je poprilicno tesko odraditi sve to vrhunski precizno, ali gledam s te tacke da opet i taj USB kabl verovatno radi sve isto kao i zvucna kartica. Nije meni cak ni do preciznosti, izasao bih na kraj nekako s tim, nego je nemoguce utrimovati da neutralne vrednosti zaista budu neutralne. Probao sam da vozim avione, koliko/toliko je moguce mada nije nikako uzivanje, a helikoptere je bukvalno nemoguce voziti.

Stanica je stock, pa verovatno "resistor fix" nije uradjen, mada koliko vidim, on je potreban samo da bi trener port radio dok je modul u stanici. Modul trenutno nije u stanici dok ne dodje FrSky. Napominjem, 9XR je u pitanju.
« Last Edit: February 02, 2013, 02:57:54 AM by dzoni »

Offline firebird

• Sr. Member
  • Bojan , Kragujevac
« Reply #4 on: February 02, 2013, 08:35:41 AM »
  Koristim simulator vec par godina na ovaj nacin, i fms i aerofly i phoenix i realflight, svi  rade bez greske ,
u onom SPP ->PPMThermometru  crvene crtice stoje prilicno stabilno, mrdkaju se po milimetar tamo vamo, ne igraju haoticno.
Takodje u game controlers krstic i bocne trake stoje mirno, reaguju sasvim normalno i ocekivano.
U spp sam izabrao samo PPM(generic) signal, PCM  ne rade. Na sredini prozora SPP-a izaberi pravilan ulaz zvucne kartice, meni tvoj problem deluje kao da imas previse suma( smetnji) u kablu, tj . zvucna ne dobija cist signal iz stanice. Imas u opcijama Spp u start meniju i jedam mali program osciloskop, na njemu treba da imas cist signal sa stanice.

Offline nebeski

• Full Member
« Reply #5 on: February 02, 2013, 02:13:14 PM »
Za 9XR ne treba resistor fix jer je u staroj 9X problem bio u njenom stock RF modulu koji je obarao napon na PPM kanalu kada modul izgubi napajanje. Taj resistor fix je u stvari resavao problem modula a ne ostatka stanice.
Ja sam probao 9XR sa Phoenixom preko "9 in one" dongla sa i bez DSM2/DSMX modula i radi bez problema.

jel uradjen na stanici resistor fix na trener portu?

Offline nedbojsa

• Sr. Member
« Reply #6 on: February 02, 2013, 11:16:17 PM »
Ma ja sam lupio i jedva ostao živ, kad čitam napamet :sljus nisam video da se pitanje odnosi na 9XR.
 ()-()
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline brale

• Newbie
  • *
« Reply #7 on: November 17, 2020, 10:27:21 AM »
Ја сам пробао са својом Turnigy 9X да користим Smart Propo Plus, међутим у старту ми показује поруку Transmitter is disconnected.
Не знам у чему је проблем?