Author Topic: APM 2.5  (Read 88599 times)

Offline mdarko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
Re: APM 2.5
« Reply #210 on: February 15, 2015, 06:43:43 PM »
Uhvati on u kuci 5 satelita. Bojim se poletjeti i pasti :)

Offline Letac

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: APM 2.5
« Reply #211 on: February 17, 2015, 12:53:11 AM »
Dok ga drzic u ruci, nikad ti nije pod pravim uglom na osnovu zemlje, mozda te zato buni razliciti obrtaji motora.
Ako ga nagnes naprijed, onda ce prednji motori ubrzati kako bi izravljali letjelicu.

Drugi uzrok moze biti da ti predajnik nije podesen za multirotor. Ja koristim 9X i kada sam se igrao sa njim, slican odziv letjelice sam dobio kao ti ako mi je predajnik bio podesen na helicopter. Kada je u helicopter modu, na primjer lijevo-desno radi kako bi trebalo, ali kada hoces naprijed onda povecava vrijednosti na kanalima i za gas i za naprijed-nazad.

Pokusaj napolju poletjeti, slobodno.. lagano dodaji gas pa ces vidjeti da li polece ili bjezi u neku stranu.
Prije toga naravno kalibrisi akcelerometar i magnetometar. Srecno  (<--)

Offline caffetin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: APM 2.5
« Reply #212 on: March 14, 2015, 04:13:47 PM »
Pozdrav kolege, imao sam pad quadcoptera sa nekih 1.5m visine. Skupio sam sve dijelove, propeleri popucali i probijena celija baterije.

Posto pisem u ovoj temi, naravno na njemu je APM2.6, sa najnovijim firmware-om. Prije ovog pada sam letio bez ovakvih problema.
Ispod imate link log-a pa bih volio cuti i vasa misljenja ako je moguce odgonetnuti zbog cega je pao.
Evo zapravo sta se desilo: stavio drugu bateriju (letio sa prvom bez problema), arm-ovao apm i poletio u Loiter modu (tako mi stojalo na da upravljacu), nakon sto sam se digao na nekih 1.5m, prebacio sam u Acro mod. Polako sam gurnuo palicu do kraja da quad krene naprijed, cim se quad nageo na prednju stranu i krenuo ka naprijed, odmah se prevrnuo preko prednjeg lijevog motora i eto ga na zemlji.
Na logu kada se otvori u google earth se vidi duga prava linija gdje jedan kraj se nastavlja na putanju poletanja i tacno kada se desio pad, drugi kraj te linije veze se sa kordinatama gdje sam letio dan prije. Otkud da poveze sa tom tackom leta od dan ranije, iako sam izmedju imao vise letova i arm-ovanja.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/78640323/quadcopter/Pad%20-%20prelaz%20u%20ACRO%20mod.rar

Veliki pozdrav za ekipu!

Stara je tema ali ovde je 99 posto losa konekcija izmedju esc i motora. Ja sam imao isti problem prosle nedelje i problem je bio u bullet konektoru. Od sada sve lemim. Evo snimak mog pada


Offline mdarko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
Re: APM 2.5
« Reply #213 on: April 12, 2015, 02:25:43 PM »
Je li ko uspio spojiti gimbal sa APM-om. Imam Martinez gimbal sa dvije ose. I želio bih da dobijem komande na daljincu za Pitch ali ne znam kako. Pa ako je neko to već radio, dobro bi mi došla pomoć :-)

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: APM 2.5
« Reply #214 on: April 12, 2015, 05:29:36 PM »
Pozdrav @mdarko!

Možeš da spojiš preko portova 10 i 11 na apm-u, samo nisam siguran šta je roll šta pitch. SPoji samo signalnu žicu (žuta ili bela), nikako sve 3 sa brushless motora, jer ćeš izgoreti karticu. U martinezu ili alex-u te žice idu u FC pinove, a u samom Mission Planeru moraš da check-iraš stabilize pitch and roll tamo negde u settingsima za gimbal.

Jednom sam ko poslednji kreten spalio apm spajajući sve 3 žice direktno iz gimbal controllera u apm, jer sam loše prespojio napone.

uf, sad videh šta si pitao, proveriću pa pustam post, a ti okači koju  verziju ploče imaš, pa ćemo tako da ti kažemo gde šta treba.
« Last Edit: April 12, 2015, 05:32:24 PM by kole_niš »

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: APM 2.5
« Reply #215 on: April 12, 2015, 07:55:32 PM »
Možeš da spojiš i direktno na prijemnik na kanal koji ti služi za kontrolu gimbala po toj osi.

Offline mdarko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
Re: APM 2.5
« Reply #216 on: April 12, 2015, 11:52:50 PM »
Znam da trebam samo žicu od signala spojiti :-). To i uradim preko porta 11 spojim na FC_PITCH, podesim sve u Mission Planneru kao i ovde http://www.dishers.com/2014/01/26/camera-gimbal-tilt-with-apm i neće opet. A ovu pločicu imam http://www.ebay.com/itm/BGC-3-1-MOS-Large-Current-2-axis-Brushless-Gimbal-Controller-Driver-alexmos-S-/311335726863?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item487d0e2f0f
« Last Edit: April 12, 2015, 11:59:11 PM by mdarko »

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: APM 2.5
« Reply #217 on: April 13, 2015, 08:39:53 AM »
Da li koristiš odvojenu bateriju za gimbal?

Offline mdarko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
Re: APM 2.5
« Reply #218 on: April 14, 2015, 09:20:38 AM »
Koristim jednu bateriju za citav kvadkopter trenutno.

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: APM 2.5
« Reply #219 on: April 14, 2015, 11:30:21 AM »
Onda je moguće spojiti samo signalnu žicu, u suprotnom se moraju spojiti i mase.
Probaj da preskočiš APM, uključi tu singnalu žicu direktno u prijemnik, kanal koji ti je za pitch kamere.

Offline mdarko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
Re: APM 2.5
« Reply #220 on: April 23, 2015, 09:29:49 AM »
Uspio sam pokrenuti Pitch preko apm-a samo sa zicom signala.
Izgleda da samo ja imam problema sa quadom ali nema veze,drzim temu u zivotu :D. Juce i jos par puta mi se desilo da uzletim na 1 metar od prilike i samo malo gas popustim i quad padne odmah. Znaci kad opustim gas on ne reaguje vise na njega. Dan prije sam letio bez problema ali kamera za fpv i osd su mi bili iskljuceni. Inace osd mi je povezan sa gps,bluetooth-om,predajnikom i kamericom za fpv. Kontam da nesto tu ne pravi problem. Mod u kojem sam letio je stabilize i koliko znam tad ne koristi gps.

Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !
Re: APM 2.5
« Reply #221 on: May 03, 2015, 01:18:30 PM »
pozdrav imam problem sa apm2,6 cudno leti quad vuce na desno nece da hoveruje ili se penje ili spusta nikako da namestim da stoji.
Uradio sam kalibraciju radia, accel kompasa vise puta i dalje se isto ponasa apm stoji na ovome
http://www.ebay.com/itm/Fiber-Glass-Flight-Controller-Anti-vibration-Set-Shock-Absorber-APM-KK-MWC-SE-/161340005943?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item25909d1e37
evo log file ako moze neko da pogleda sta se desava sa apm
http://www.filedropper.com/15-05-0310-24-05

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: APM 2.5
« Reply #222 on: May 03, 2015, 05:25:03 PM »
Stavi THR_MID na 414, toliko piše u logu da ti je srednji gas za hoverovanje (trenutno si stavio 510, verovatno ti je quad overpowered, tj ili veliki propeleri ili prebrzi motori ili prejaka baterija).

Takođe, vidim da ti varira napon na apm-u, ide čak do 4.58v, što je ispod donje granice. Jel ideš na esc ili na PowerModule sa napajanjem? Proveri i lemove naravno.

Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !
Re: APM 2.5
« Reply #223 on: May 03, 2015, 06:36:23 PM »
motori su http://www.ebay.com/itm/301496153477
porop 1045 a power  modul sto je stigao sa apm

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: APM 2.5
« Reply #224 on: May 03, 2015, 08:07:11 PM »
I meni je takav napon, što svakako nije dobro ali nisam primetio da pravi neke probleme. Ja koristim original power modul ali je kontroler iz rc timera, pretpostavljam da je prevelik pad napona na ulaznoj zaštitnoj diodi. Video si da imaš grešku na gps-u, da li ti je konektor dobro spojen?
Treba odraditi trimovanje da ne bi vukao u neku stranu. http://copter.ardupilot.com/wiki/autotrim/
Jedno pitanje, da li si možda pre apm-a vozio phantoma ili neki drugi multicopter sa dji kontrolerom?