AERIAL PHOTGRAPHY > OPREMA

IR OKIDAČ za Sony kamere - DIY

(1/2) > >>

djbojan:
Slucajno naletim na projekat jednog lika koji je poceo da pravi i ove kontrolere za gimbale, na linku se nalazi cela prica, prevedite sa nemackog.


vidim da mu je cena za gotov, oko 20eu, samo da li ga jos ima....

Zahvalnost gospodinu pod nickom MARTINEZ  (res)

jedino mi se cini da je tesko nabaviti attiny45 kod nas

http://fpv-community.de/showthread.php?16835-IR-Ausl%F6ser-f%FCr-die-SONY-NEX-5N-die-Open-Source-L%F6sung

i proizvodnja na veliko

http://fpv-community.de/showthread.php?16835-IR-Ausl%F6ser-f%FCr-die-SONY-NEX-5N-die-Open-Source-L%F6sung&p=236916&viewfull=1#post236916

cakra:
Ja zbog toga kupujem Sony nex5 :)

Za  attiny45 vidi u    www.orbit-el.net
Ja sam ga tamo svojevremeno kupovao-tebao mi za neki sekvencer...

Mada ni onaj MK IR ctrl nije nesto preskup, ako bas moras i kameru da kontrolises  ;)

djbojan:
Kad vec kupujes, uzmi NEX 5N, taj N je veeelika razlika  ()-()

djbojan:
Plocicu cu ja veceras nacrtati i uraditi sam, posto je jednostrana, lakse mi je odraditi u Sprint layout programu, jer se lako posle stampa za fotopostupak,

napravicu par komad ako hoce jos neko  :mhm



tibeteagle:
Nedavno sam video da je Her Holger ovo isto rešio. Samo je sistem signala napredniji i može da se zumira video kamera. Ono što mi se najviše sviđa u svemu je video kamera koja ima svoj optićki stabilizator toliko dobar da stabilizuje sliku i u najvećem zumu skoro savršeno.  (:sok:) Ovde na snimku dole je gimbal običan sa servoima sa polugom.
A tek kako priča upravljačka konzola? Govori i trenutni napon akumulatora. Ako ga ne slušaš na vreme, na kraju ćeš čuti kako viče, - May Day, May Day...  lol

Ne znam zašto snimati video iz foto kamere, kada su video kamere sasvim dobre za ono što su napravljene a i lakše su? Optika je skoro ista a kvalitiet slike je tu negde u zavisnosti od tipa.  mmmm  Znaju praviti i fotografije simultano sa snimanjem videa. 



Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version