Author Topic: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?  (Read 38679 times)

Offline Uzice

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #30 on: January 25, 2013, 09:41:38 AM »
Racunajte da objavom datuma bar jedan nece moci da se uklopi i par dana pred put mora jos jedan odustati, tako da treba obezbediti rezervu za svaki slucaj.

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #31 on: January 25, 2013, 01:16:00 PM »
Posto ste vas dvojica vec vozili tamo  ;namig, koje gume poneti? Sitna sara ili krupna?  :jaki:

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #32 on: January 25, 2013, 10:02:42 PM »
Nismo vozili u Seresu, ali smo na sličnoj podlozi u Italiji probali razne šare.
Najvise zavisi od vremena i podloge u trenutku vožnje ali nešto kao city block, i beam, cut off... bi trebalo da bude univerzalno za uslove koji tamo mogu da nas zateknu.
Ono što bi gledali da izbegnemo su ekstremno veliki i ekstremno mali kramponi (iglice za tepih), sve ostalo može doći u obzir i za nas će biti više nego zadovoljavajuće. Naravno, ko ima više setova guma nek ponese i proba da oseti razliku.
« Last Edit: January 25, 2013, 10:04:28 PM by Agama »
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #33 on: January 27, 2013, 11:12:18 PM »
Vratili se sa novog proputovanja po Italiji i naravno posetili par staza :)

Bili na jednoj od najinteresantnijih i najspecificnijih staza na svetu 'IBR Padova', razgovarali sa vozacima i naravno vlasnikom Nikolom koji je extra lik. Bice slika uskoro u nekoj novoj temi i malo putopisa a do tad da opet malo dosadjujem i smaram sa savetima sta poneti ! :)

Iako cu vecini biti dosadan moram da pokusam da pomognem oko pakovanja u pisanom formatu, sto zbog vas sto zbog mene ;)

Kompletan i ispravan model-modeli se podrazumevaju, najbolje bi bilo kad bi svi mogli da ponesu 2 identicna ispravna modela pa bi tako smanjili moguce nedostatke delova u slicaju kvarova na minimum. ALI posto je to nemoguce onda da probamo ovako...

Rezervni KOMPLETAN motor za nitrase (sa sve izduvom, kvacilom, lagerima, zupcanikom), za elektricare ESC i motor sa rezervnim pinonima (znaju da polome zube kad uleti kamencic izmedju malog i velikog zupcanika).
Rezervni prijemnik za stanicu, ako ima moze i cela stanica :) sto se tice spektruma ja cu poneti bar jedan rezervni tako da je to dovoljno za sve koji koriste spektrum a i celu drugu stanicu za prijemnikom cuvenog kineskog proizvodjaca  (___) :)
KOMPLETNE lagere za ceo model, posebno za tockove i kvacilo.
Prednja ramena-viljuske gornje i donje, ko ima moze i zadnje, rezervne plastikarije tipa zadnjeg spoilera, spona i drzaca karoserije za truggy modele.
Srafove, pogotovo one sa donje strane sasije posto imaju tendenciju da se sami odvijaju prilikom voznje i preporuka je posle svakog rezervoara-seta baterija da se pregledaju i dotegnu.
Male imbuse na pinionima kod brushless motora, takozvane crvice ;)
Matice za stezanje tockova, poluosovine i kardane, bar po jedan rezervni servo, servo ruke i sitne srafcice koji sve to drze jer se najlakse gube :)

Ko se seti jos necega neka slobodno doda, da imamo svi neku vrstu podsetnika.

Takodje ne bi bilo lose ko zna sta ce nositi od modela da napise koliko i sta nosi da bi se vozaci sa istim modelima mogli dogovoriti oko delova i ne duplirati nepotrebno.

Primera radi ja cu nositi Agamu i nekog Kyoshoa, Agamu tesko da neko ima ali je bitno da je vecina lagera (koje cu nositi) u standardu sa mugenom, losijem i manje sa kyoshom...

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #34 on: January 27, 2013, 11:23:25 PM »
Ja nosim Mugena, kesu sa delovima (sve sto imam :P), kofer sa baterijama i punjacem, rezervni motor/ESC, RX, kofer sam gumama... jel ce sve to moci da stane obzirom da ce verovatno vecina poneti isto???  :_D

Meni ovo zauzme pola gepeka u mom autu  :sljus

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #35 on: January 28, 2013, 12:14:56 AM »
Paaa hoce valjda ;)

Jedna varijanta prevoza nam je vivaro produzeni sa malo vecim gepekom, skoknucu sutra da vidim uzivo koliko je to cudo i da sacometrijom probam da ocenim koliki prtljag svako moze da nosi.

Necemo ici na varijantu da svih 9 sedista bude popunjeno bas zbog komfora i potrebe za prostorom, 7-8 je sasvim dovoljno a kao rezervnu varijantu imamo vito ako se broj samnji na 5-6 ;)

Generalno svako bi mogao da ponese 2 modela sa opremom i manjim prtljagom to sve stane u 2 sportske torbe i mislim da bi toliko mesta trebalo da bude. Ali provericu sutra preciznije pa javljam...

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #36 on: January 28, 2013, 09:18:42 AM »
Ja da podsetim za nitrase, treba poneti rezervne svecice :-)
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #37 on: January 29, 2013, 02:41:38 PM »
Posto Vivaro nije na raspolaganju moracemo da kazemo da su mesta popunjena :( ...rezervisali smo Vito sa 7 sedista.
Tako da je ovo konacni spisak ako niko ne odustane, u slucaju odustajanja molio bih da se na vreme obaveste ostali ucesnici da bi eventualno neko drugi zainteresovan mogao da uskoci.
Ovde ili na moj mob 0637178266 Hvala :)

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #38 on: January 29, 2013, 06:03:12 PM »
 ()-() idemo ....
Upravo sam pogledao vremensku prognozu i za ovu nedelju u Seresu su najavili 19stepeni :)
Nadam se da ce biti tako i za naš vikend .
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline JOSO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 81
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #39 on: January 30, 2013, 08:08:50 AM »
Ponesite kameru obavezno.please... :mhm
Kyosho st-rr,aka dx3s i novarossi.

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #40 on: February 02, 2013, 12:47:29 PM »
Čekamo i odlučujemo u četvrtak 07.02., postoji mogućnost da se to vreme promeni i bude lepo vreme za taj vikend.
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #41 on: February 06, 2013, 08:43:13 PM »
Cetvrtak i petak tamo pada kisa po prognozi, vikend bi trebalo da bude bez padavina... pitanje je da li ce biti blato od staze. Bilo bi dobro kontaktirati ih i pitati kakvi su uslovi za voznju pred put? :)

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #42 on: February 06, 2013, 11:40:47 PM »
Po trenutnoj prognozi bice lose vreme za vikend :'( i mokra staza sto su nam potvrdili i Grci dole sa staze(sad je mokra a tesko ce se osusiti do vikenda). Modeli su svi spremni kao i celokupna ekipa ali ekskurziju za sada pomeramo za sledeci vikend u nadi da ce se vreme prolepsati. Pratimo svi zajedno vreme pa cemo se dogovarati u toku nedelje. Trenutno smo u Nemackoj, ako nekom nesto treba od delova-opreme neka pusti sms meni ili Milosu (naravno uslugu donosenja kolegama ne naplacujemo :) )
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #43 on: February 20, 2013, 11:29:55 PM »
Nažalost i za ovaj vikend najavljuju kišu i nisku temperaturu :( .
Ali 2.i 3.mart će biti lepo vreme i temperatura oko 13stepeni, tako da se spremamo tada da krenemo...  :)
Ostale, tačnije informacije o polasku ćemo imati u sredu sl.nedelje.
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #44 on: February 27, 2013, 02:54:30 PM »
Ubi nas ovo vreme, ili kisa ili nesto izmedju pa je rizik otici  ") Ovaj vikend je 'kao' suvo ali temperatura oko 10-14 stepeni ne obecava bas :(

Nego dok cekamo lepo vreme stigla pozivnica za trku u Seresu :)



Sunday 10/03/2013 starts the North Greece Championship to Hobbytech Track which will be held from Hobbytech Track and from RCTC Track. Totally will be 9 races from which will be counted the 7 races and a special race the North Greece Cup. The registrations for the first race of the championship will open in 28 February here: http://www.hobbytech.gr/registration .
 For the races that will be at Hobbytech Track.

 For the races that will be held on RCTC track registrations will be done here: http://www.rcthessalonikiclub.gr/
« Last Edit: February 27, 2013, 02:56:52 PM by Bigneda »