Author Topic: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?  (Read 38987 times)

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #15 on: January 16, 2013, 01:29:42 PM »
i ja sam u dilemi, bio sam i prosli put,  bagi ili tragi ...da li da ponesem dva bagija ili tragi i bagi...

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #16 on: January 16, 2013, 06:25:06 PM »
Najvise se po evropskim stazama voze Buggy modeli pa su i same staze najcesce njima prilagodjene. Takodje troskovi odrzavanja i vozenja modela su dosta manji kod Buggy modela pa bih i moja preporuka bila da se ide sa njima ;) ...ko moze oboje odlicno a ko ima samo Truggy opet nije velika steta ili hendikep :)

Obzirom da nas evo vec ima za jedan veci 'kombi' mislim da ce biti dovoljno mesta i da svako nosi po 2 modela sto radi sigurnosti sto zbog mogucnosti i zelje da oba ili vise testira :)

Videcu u narednih par dana i sa par ljudi koji nisu ovde na forumu a zainteresovani su pa da probamo da odredimo neko primarno vreme odlaska a i neku rezervnu varijantu ako nas vreme ne posluzi.


Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #17 on: January 17, 2013, 10:09:16 PM »
Evo kako izgleda vožnja u Seresu

http://m.youtube.com/#/watch?v=WojSSN2mkTw








RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #18 on: January 18, 2013, 02:51:53 PM »
Super... ozbiljna staza.. Kod nas nema ovoliko vozaca i automobila da se sakupe svi iz Srbije sa svim automobilima, koliko kod njih samo u ovoj jednoj trci...
Imamo manje vozaca .. nego ono prevrtaca...  mmmm :'(
Lepo se provedite  (:beer:)

Kod nas su jedino bolji video zapisi  ;namig
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #19 on: January 18, 2013, 07:28:48 PM »
Polako bice i kod nas guzve ;)

Bitno da smo krenuli-probali pa nam sad nema nazad, prvi se macici u vodu bacaju :) ...tako kazu !

Kod njih i svuda okolo gde je staza slicna ovoj je vikendom kad je slobodna voznja i neka vrsta treninga bez merenja vremena i nekog grupnog takmicenja sve krcato ljudima, cak ih ima dosta vise nego na dan trke (nece svi da se trkaju) :)

Poenta ovog putesestvija i jesta da se sirem broju ljudi pokaze koliko ovo moze da bude dobra zabava i da se jos malo virusa ubaci u krv, a posle cemo valjda lakse da zavrsimo tu stazu ili vise njih ako sve bude krenulo kako treba. Ni ova u Seresu nije bila nista posebno kad su krenuli da je prave pre par godina, obicna njiva i polako svake sezone po malo i eto sada vrhunske staze ! ...bitno je samo ne odustajati i gurati celu pricu do kraja ;)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #20 on: January 18, 2013, 07:57:41 PM »
Posto se vec nazire dovoljan broj ljudi za jedan kombi ;) a i neki okvirni datum da nastavim sa po nekim savetom...

Sto se setup-a tice na samim modelima preporucio bi osnovna fabricka za one koji nisu vozili na stazi. Ili bar teznja ka sto 'meksim' modelima, gustina ulja i opruge u amortizerima na donjoj mekoj-retkoj granici, ulja u diferencijalima sto redja-meksa (bar u centralnom i posebno zadnjem), servo saveri STO meksi (bolje krenuti od mekanog pa polako stezati nego na prvom skoku ostetiti servo ruku ili jos gore sam servo), motori (nitro i elektro) na sto slabijim setovanjima i podesavanjima...

Sa mirnijim modelima ce biti lakse nauciti i osetiti stazu (osecaj sirine i dubine u prostoru), pa kad se malo uvozamo lako cemo dotezati stvari koje mislimo da nas 'usporavaju' :)

Sto se baterija za brushless modele tice tu sam pokusao vec da pomognem a sto se tice Rx napajanja za nitro modele u tu cu probati bar malo ;)
Zavisno koliko su vam servoi jaki i koliko vuku struje trebace vam od 2 pa do 3-4 pakovanja baterija, meni na buggy modelu i nekim jeftinijim 15kg .15s servoima uspe da izdrzi ceo dan 2 seta 6v nmh baterija, LiFe pakovanja su malo jaca ali ne verujem da ce jedno bilo kojeg kapaciteta biti dovoljno za ceo dan !
Ostale baterije (predajnici, upaljaci, starter box-ovi, grejaci...) nisu toliko bitne i mnogo manje stete ce naneti ako se isprazne nego ove gore pomenute ;) a i nekako ove druge uvek neko ima da pozajmi pa nece biti problema ako zakazu :)

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #21 on: January 19, 2013, 10:21:34 AM »
Evo i ja neki savet da dam :) treba poneti što više različitih guma(profil šare) jer neznamo kakva je podloga, pa samom probom ćemo utvrditi šta nam najviše odgovara. Mislim, pošto sam gledao  snimke da je za tamo ok guma kao što je Aka ibeam, Tourex x300, Aka impact, Vp pro blade evo, Lrp kamikaze i ostale  poput tog profila. Možda može i da prodje i Aka moto tj.vp pro bulldog, jer su se na svetskom prvenstu u Argentini  dobro pokazale a podloga je slična kao u Seresu, ali kao što sam rekao treba se sve prvo  probati.  Što se tiče tvrdoce guma i unutrašnjeg sunđera nam je za sada nebitno, jer to mi još ne možemo da osetimo i napravimo razliku.

Za vozače nitro motora OBAVEZNO poneti više komada filtera za vazduh i ulje za njih, jer ako je prasnjava staza moraćemo da ih menjamo par komada za dan, jer to čuva motor a i njegovo podešavanje! Ako neko nema, ponecu ja da imamo u rezervi .

« Last Edit: January 19, 2013, 10:36:30 AM by Agama »
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #22 on: January 23, 2013, 07:03:30 PM »
Poslednje informacije u vezi ekskurzije u Seresu su, da ako vreme bude dozvolilo ćemo imati prijateljsku trku sa sve merenjem vremena. Dobili smo cenu od 5€ po danu i očekujemo uskoro da nam jave za smeštaj a potražićemo i sami. Za sada vremenska prognoza obećava, tako da možemo da kažemo da je vreme polaska u subota 09.02.2013 u ranim jutarnjim casovima. Ekipa za sada broji dva sigurna člana a ostali koji su SIGURNI za put neka se dopisu na spisak da bi mogli da obezbedimo adekvatan prevoz kombi-minibus na vreme sa dovoljnim brojem sedista.
« Last Edit: January 23, 2013, 07:08:28 PM by Agama »
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #23 on: January 23, 2013, 07:10:22 PM »
1. Bigneda-Miloš
2. Agama-Sale
3.
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #24 on: January 23, 2013, 08:30:46 PM »
3. Vox-Voja

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #25 on: January 23, 2013, 10:57:46 PM »
4.Duke
« Last Edit: January 23, 2013, 11:12:00 PM by duke »

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #26 on: January 24, 2013, 10:57:42 AM »
5. Alexa

Offline Uzice

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #27 on: January 24, 2013, 06:17:48 PM »
6. Uzice Borko

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #28 on: January 24, 2013, 06:22:19 PM »
1. Bigneda-Miloš
2. Agama-Sale
3. Vox-Voja
4. Duke
5. Alexa
6. Uzice Borko
7. Matovic  ;namig

 ()-()

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Poseta i voznja na pravoj off-road stazi u okruzenju !?
« Reply #29 on: January 24, 2013, 09:07:13 PM »
Iskreno, ovo prevazilazi naša očekivanja, što je za svaku pohvalu :)
Ako se nešto ne promeni imamo još jedno tj.dva mesta u kombiju (8+1)
A ako interesovanje za ovu pustolovinu nastavi da raste moracemo da nadjemo dabldeker   (nene) ili voz
« Last Edit: January 24, 2013, 09:14:23 PM by Agama »
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com