Author Topic: Twisteri napucani i spremni  (Read 7959 times)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Twisteri napucani i spremni
« Reply #15 on: March 08, 2013, 06:21:55 AM »
 
     Pri poletanju mu treba snaga, skoro svih 100%, a u letu mozhe da se shtedi, on chak mozhe da jedri i letece fino sa ugashenim motorom. Twister je ubica baterija ko i svi drugi fenovi, tajminzi moraju da budu precizni jer baterije odoshe, setap mora da bude dobar inache ode avion. Moj savet je da treba imati shto vishe potiska za svaki sluchaj, i dobra proba na suvo. Eto ga moj prvi prelepljeni twister kao opomena, 70 % padova je zbog setapa, dehsavalo se da mi rastapa konektore i celije na bateriji, potpuno ostane bez struje itd...


      (<--) (<--) (<--)     (<--) (<--) (<--)     (<--) (<--) (<--)     (<--) (<--) (<--)

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: Twisteri napucani i spremni
« Reply #16 on: March 08, 2013, 03:30:32 PM »
Danas sam ga poleteo sa 70% gasa, merio sam vreme leta (4 i po min) i ostalo mi je 34% baterije. Tokom leta sam isao izmedju 50 i 70%  gasa. Malo je osetljiviji bio na elevatoru, pa cu to morati malo da korigujem.
Inace, lepo je i poleteo i sleteo, prilicno je upravljiv...
Pozz

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Twisteri napucani i spremni
« Reply #17 on: March 08, 2013, 09:01:32 PM »


    Ko bonbona je, leti ko jedrilica, bas je uzivancija dok je u gabaritu fabrichkom...     (pijemo)

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: Twisteri napucani i spremni
« Reply #18 on: March 10, 2013, 03:07:24 PM »
BAs tako, jako je dobar. Steta sto imam samo jednu bateriju, moracu da nabavim bar jos jednu od 3300 mAh. Bas sam ga malopre leteo, esc je iskljucio motor zbog baterije, a ja sam ga odjedrio pravac i dve krivine  i spustio uz vetar:)))

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Twisteri napucani i spremni
« Reply #19 on: March 10, 2013, 06:51:38 PM »
Ako budes stalno cedio baterije do kraja tako sto ce ti ih ESC iskljucivati u letu nemoj da se iznenadis ako ti budu trajale jaaaako malo u smislu broja ciklusa!

poz
Veljko

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: Twisteri napucani i spremni
« Reply #20 on: March 10, 2013, 08:37:04 PM »
Znam to, ali mi je bilo toliko super da ga letim, pa sam i pored alarma navijenog na 4 minuta, rekao sebi daj jos samo jedan krug, jedan pass i tako se desilo... :)))
Inace, imate li vi neke baterije veceg kapaciteta 3s u dobrom stanju na prodaju?

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: Twisteri napucani i spremni
« Reply #21 on: April 13, 2013, 08:28:02 PM »
Nabavio sam 3300mAh 3S 25-50C i danas sam ga leteo. Trajanje leta 5 min. i ostalo je 39% kapaciteta.
Poleteo sam na 100% i bukvalno je odleteo kao ispaljen pa sam odmah smanjio na 70- 80% i tako nastavio da letim.
Posto baterija ima dosta vecu masu od one 2200 mAh koju sam prethodno koristio, morao sam malo da iskopam materijala da bih ovu od 3300 stavio sto vise nazad, a da ne bih dodavao olova na rep.
Ovaj model sam uzeo polovan, a prethodni vlasnik nije znao da mi kaze koji je motor u njemu, posto fabricki fen ima 5 krilaca, a ovaj ima 6.
Po bojama zica koje izlaze iz motora sam video da su identicne kao na fabrickom, tako da pretpostavljam da mu je fabricki motor ali da je stavljen drugi fen.
Nisam mogao da izvadim motor jer je sve jako zaliveno superlepkom, pa nisam hteo da kopam. Znaci da sigurno ima vise snage od fabrickog a i primetio sam da jaaako brzo leti cak i na 70-80% trotla.