Author Topic: Pomoc oko Easy Stara  (Read 7439 times)

Offline pipin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
Pomoc oko Easy Stara
« on: June 16, 2009, 09:42:42 AM »
Pozdrav svim modelarima ovog sveta
Skoro sam kupio Easy Star (malo prepravljenu varijantu) i posto sam apsolutni pocetnik, naravno slesio sam ga o zemlju i polomio ...
Popravio sam model (koliko sam znao) i hteo bih ovom prilikom da zamolim nekog iskusnijeg a da je iz Novog Sada ili okolina da mi pomogne oko modela (trimovanje...) kao i  letenja, jednostavno da zajedno odemo na livadu i  (<--)
Easy ima motor od 350W i lipo bateriju od 2200Ah... uzeo sam i 4ch stanicu !
Svaki savet je dobro dosao
Nadam se da sam topic postavio na dobro mesto

Pozdrav od Dusana iz Novog Sada
063/588-886

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Pomoc oko Easy Stara
« Reply #1 on: June 16, 2009, 03:23:22 PM »

 ;namig

Zdravo Dusane

Cestitam ti na kupovini EasyStar-a.

Nisam blizu Novog Sada, ali imam EasyStar-a i nije ti ni prvi ni poslednji put da ga omlatis o ledinu.
Izdrzljiv je i lako se popravlja posle padanja, a posle svake popravke leti sve lepse i lepse.
Nemas potrebe da trazis pomoc oko njega, jednostavno ga baci iz ruke i digni na sigurnu visinu.
Kad dostigne visinu mozes da eksperimentises i trimujes do mile volje.
Imas ovde na forumu dosta tema o EasyStar-u, a ostalo sto te zanima slobodno pitaj.
Model je napravljen za ucenje, i nema toga ko nije naucio da ga leti (neki pre, a neki kasnije).
Ako procitas uputstvo i po njemu sve nastelujes mora da leti.

A tek kada budes video posle kakvih sve padova on ponovo leti, svatices da nisi ni malo pogresio sto si se odlucio bas za njega.
Veruj mi, tesko je naci (ako ih uopste ima) EasyStar-a koji vise ne leti.

Pozdrav i uzivaj
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Pomoc oko Easy Stara
« Reply #2 on: June 16, 2009, 04:03:15 PM »
Tvoj ES ima jak motor, pa verovatno imas problema da obuzdas toliki potisak koji pri poletanju moze da ga nagne na jednu stranu. Ako ti model ima i vise od 1kg (povelika baterija i jak motor) onda je vec pomalo i tezak, sto znaci brz. Mislim da ti ipak treba pomoc. Posebnu paznju obrati na teziste!

Offline pipin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
Re: Pomoc oko Easy Stara
« Reply #3 on: June 16, 2009, 05:10:04 PM »
Ima jak motor...model sa ovim motorom leti horizontalno bez problema jedino sto ja ne mogu da ga obuzdam tako da vezbam sa pola gasa.
Prijatelj od koga sam ga uzeo kaze da pravi 52ooo obrtaja u minuti dok fabricki moze nekih 11ooo
baterija je Lipo od 2200mAh
Uspeo sam da letim nekih par minuta ali sve nekako u grcu,cimanju i onda  :sljus direkt u zemlju ...
 

Offline ilija

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Pomoc oko Easy Stara
« Reply #4 on: June 16, 2009, 07:53:13 PM »
Pozdrav Dusane
ja sam takodje uzeo easy star-a sa veoma slicnim performansama kao i ti sto imas....medjutim za razliku od tebe ja nisam imao dovoljno hrabrosti da ga sam pustam odmah vec sam na aerodromu 13. maj upoznao par ljudi koji su mi dali veoma dobre savete i cak je clan ovog foruma magic pokazao kako se leti sa njim....kao sto si i rekao ima i previse snage....kada je poceo da se dize pod max gasom cinilo mi se da ce krila da polomi.....u vazduhu se ponasao extra naravno u pravim rukama.....
Po savetu sam nabavio simulator i vezbam vec par dana na njemu tako da i tebi savetujem dobar simulator i dosta vezbe pa onda u akciju....

Puno pozdrava i lepih letova
Ilija

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Pomoc oko Easy Stara
« Reply #5 on: June 28, 2009, 04:07:44 PM »
model nije tezi od originala jer su komponente pazljivo odabrane da se tezina nebi bitnije povecala!na zadnjem merenju i trimovanju je imao oko 800g. tacno je da je model veoma brz i pravi i potisaak od oko 1 kg.kao sto sam rekao dusanu nemora sa punim gasem da se leti dovoljno ti je 20% od njegove snage i brzine nesmes se previse opustati dok god si na visini manjoj od 20 metara jer neces imati vremena da ga izvuces iz teske situacije!i naj..naj bitnija stavka u svemu je moras izabrati dan kada uopste nema vetra jer jedino tada ces uspeti da ga trimujes bez greske!veruj mi da ces vremenom i sam svatiti koliko je model lak za upravljanje!samo se moras opustiti a ne kao sto kazes u grcevima jer dok god se neopustis greske su tu!pozdrav

Offline pipin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
Re: Pomoc oko Easy Stara
« Reply #6 on: June 28, 2009, 11:12:48 PM »
Pre ovog loseg vremena sam bio na Ceneju i uspeo sam nekih 40 minuta da letim  :)aplauz ...nisam ni bateriju potrosio a vec me vrat zaboleo !
Bilo je dosta vetra ali najvaznije nisam polupao model... Samo da javim
Poz i hvala svima na savetima i jos nesto i dalje stoji ako je neko zainteresovan da skupa odemo da  (<--)

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Pomoc oko Easy Stara
« Reply #7 on: June 29, 2009, 02:53:14 PM »
respect dusane vidis i nije toliko tesko ko sto mislis!samo opusteno i ne po jakom vetru!

Offline petarta

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Pomoc oko Easy Stara
« Reply #8 on: September 28, 2009, 12:05:52 PM »
Da ne otvaram novu temu, dakle stigao Easy Star drugi dan letenja i dobar pad. Elem, koji je najbolji lepak za njega (stiropor), a da ima kod nas da se kupi.
I ja bih pitao da li ima neko iskusniji da nam pokaze par stvari ali kako mi letimo u Pozegi sa njim, ne verujem da ima neko blizu!

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Pomoc oko Easy Stara
« Reply #9 on: September 28, 2009, 12:14:39 PM »
Cijanofix, iliti Super-Lepak. Može i običen tečni, ali je najbolje da koristiš onaj gusti u gelu. Imaš ga u svakoj trafici. To je najbolji lepak koji preporučuje i Multiplex. Materijal od koga Multiplex pravi svoju penastu flotu, samim tim i Easy Star, nije stiropor, već - ELAPOR. Razlika je OGROMNA, iako slično izgledaju. Elapor nije osetljiv na rastvarače i daleko je čvršći i žilaviji. Elemente deformisane nagnječenjem, možeš veoma uspešno da skoro potpuno vratiš u prethodno stanje - potapanjem u vrelu vodu.
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline petarta

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Pomoc oko Easy Stara
« Reply #10 on: September 28, 2009, 12:27:22 PM »
Hvala na iscrpnom objasnjenju. To me je zanimalo da li super-lepak moze da razjede "elapo". Definitivno - ne moze! Video sam da ima lepak u gelu pa cu njega i uzeti.
Sto se tice potapanja delova u vrelu vodu (predpostavljam 70-80 C), da li ih treba nakon vadjenja iz iste oblikovati i rukom ili se sami vracaju u predhodno stanje.

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Pomoc oko Easy Stara
« Reply #11 on: September 28, 2009, 12:32:11 PM »
70-80 stepeni je previse!!!pocece da se topi i da gubi strukturu na povrsini bit ce sav grbav!!!probaj sa manjom temperaturom! recimo 50 je dovoljno koji stepen vise ali vrela 80 je bas previse!