Author Topic: flybarless 3g ugradjen na kds 450  (Read 4076 times)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
flybarless 3g ugradjen na kds 450
« on: December 23, 2012, 10:38:54 PM »
uzeo 100% ispravan flybarless i mehanicki ga ugradio na helikopter a posto sam los sa engleskim negde je zapelo!
ovako fly je ugradjen  i povezan po semi iz uputstva stim sto nemam na heliju BEC nego sam povezao direktno sa ESC napon na upravljacku jedinicu 3g i sad imam sledeci problem :
 1.iskljucio sam motor iz ESC-a i ne mogu da udjem u podesavanje fly-a nego mi stalno ulazi u podesavanje repnog serva
 2.iz nekog meni nepoznatog razlog kad prikopcam bateriju greje se ESC i bojim se da ne pregori pa ga iskopcam sa baterije i ne mogu zavrsiti testiranje da udjem u podesavanje!

3. STA dalje raditi da bi fly proradio!i naravno sta proveriti??
dajte predloge i sugestije znam da su mnogi podesavali ovaj flybarless 3g!
ex pseudonijum: sova

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: flybarless 3g ugradjen na kds 450
« Reply #1 on: December 23, 2012, 11:57:33 PM »
3G nisam koristio ali sam probao softver za podesavanje 3GX-a. Znam da sa racunara nisam mogao nista da podesim i upgrade-ujem firmware cak i dok mi je 3GX bio na stolu sve dok nije bio uspostavljen radio link. Nakon uspostave radio linka sve je funkcionisalo normalno.

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: flybarless 3g ugradjen na kds 450
« Reply #2 on: December 24, 2012, 12:11:49 AM »
ja sam postavio 3g na heli i usposatvio vezu preko stanice (stanica je inace spektrum dx6i i riseiver )
al kad pritisnem prekidac da setujem on mi pokazuje kao podesavanje za ruder a ne za flybarless!
ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: flybarless 3g ugradjen na kds 450
« Reply #3 on: January 04, 2013, 11:22:08 PM »
uspeo da uspostavim vezu stanica 3g risiver i izvrsio i pocetna podesavanja a sad ima jedno pitanje!?
u uputstvu za align 3g flybarless pise da servo mora biti brzine 0.10 ili brze ,mene interesuje ako je neko stavljao na 450-cu  i 500-ku velicinu helija koje je servoe stavljao i kakva iskustva imate tj treba mi predlog koji servo uzeti za 450-cu a koji za 500-ku posto jedan align 3g postavljam na manji a drugi na veci heli!
ex pseudonijum: sova

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: flybarless 3g ugradjen na kds 450
« Reply #4 on: January 31, 2013, 12:24:27 PM »
0.10 ili brze vazi za repni servo ne za servoe u ciklici ja sam vidjao da u ciklici stavljaju one spektrum servoe sto su 0.15 i radi im 3gx na 600 klasi helikoptera .
a sto se tice repnog servoa to mora biti manje od 0.10 jer se cudno ponasa 3gx elektronika ako je 0.10 i vise.

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: flybarless 3g ugradjen na kds 450
« Reply #5 on: February 09, 2013, 12:55:40 AM »
jos jedno pitanje u vezi flybarless-a jer mora u konbinaciji sa njim da ide ubec ili ne??
ex pseudonijum: sova

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: flybarless 3g ugradjen na kds 450
« Reply #6 on: February 28, 2013, 07:58:08 AM »

  Mora da ima dovoljno struje za elektroniku, znaci esc mora da bude parekselans ili josh bolje poseban bec i ako je to klasa 450.

 Za shtelovanje mozhe da se stavi batery pac na prijemnik, shto ja isto koristim, od aviona ili bilo kakav 5V, ni-cd  ili ni-mh, i onda da se fino prati uputstvo, jer je sve objashnjeno i jednostavno. Veoma jednostavno, i kad sve namestish, donesesh chichi da proveri i to je to....


                  (pijemo) (pijemo) (pijemo)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: flybarless 3g ugradjen na kds 450
« Reply #7 on: February 28, 2013, 09:33:07 PM »
dogovoreno  chicha   :)aplauz
ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: flybarless 3g ugradjen na kds 450
« Reply #8 on: November 30, 2013, 09:48:23 PM »
imao potrebu da se zahvalim na ovaj nacin pomoc starijih i iskusnijih je uvek dobro doshla i tako i ja odem kod ciche dok. zube na objasnjenje i nashtelujem masinu ,align 3g radi ko curica,jos jednom hvala cichi zubi :)aplauz  :)aplauz
ex pseudonijum: sova