Author Topic: Lama V4  (Read 22870 times)

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: Lama V4
« Reply #15 on: January 29, 2013, 06:25:31 PM »
Ajde, javi sta se desilo :)

Offline milomirts

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: Lama V4
« Reply #16 on: January 29, 2013, 08:57:01 PM »
posto jos uvek nemam veliki prostor da bi ga nastelovao uspeo sam malo preko trimera i gaina zajedno da nastelujem jer sam uspeo u metar u krug da ga okrecem
a da ne bezi toliko kao pre i malo je mirniji tako da akd budem bio u nekom vecem prostoru sigurno cu uspeti da ga sredim.
mess with the best,die like a rest

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: Lama V4
« Reply #17 on: January 30, 2013, 07:33:51 PM »
Pa rekoh ja i pre jos, vezano za Lamu, i taj slican heli koji sam ja bio nabavio pre nekog vremena... To su helikopteri koji su stvarno veliki za neko zanimljivo letenje po kuci, a previse slabi za napolje. Zato sam ti i preporucio onog malisana, bar u kuci bi mogao da se igras, a i napolju :)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Lama V4
« Reply #18 on: January 31, 2013, 11:45:58 PM »
Stigose mi Xtreme elise za lamu, aluminijumski drzaci elisa, produzena unutrasnja osovina, mikser i ziroskop. Evo kako sada izgleda.









Nakon testiranja sa originalnom 2s baterijom sa ovim motorima i ovim elisama (koje imaju malo manji korak od originalnih), dosao sam do zakljucka da ipak treba 3s baterija. Sa 2s  punom do kraja se nekako lenjo i jedva podize, i ne moze da isprazni celu bateriju, vec leti do pola. Kada sam zakacio 3s, heli je ima vucnu silu od 500gr a masa  ispod 250gr. Bateriju sam vratio drugaru i odmah narucio 2 za mene...

Elise su vrh, malo sam ih cuknuo prilikom testiranja ali nisu se ni ogrebale. Super balansirane.

Aluminijumski drzaci elisa i swashplate su lepo uradjeni, ali dizajn drzaca sa ovim sistemom srafcica nije bas najsrecniji, i treba malo vremena i dovitljivosti i dodatnog smirglanja da bi sve doslo na svoje mesto. Recimo metalne kuglice na koje treba staviti originalne linkove od lame su izgleda malo sire, pa linkovi ne idu slobodno po kuglicama vec zapinju... odmah problem sa flybarom. Pa onda treba sastaviti donji nosac elisa koji je povezan sa swashplate, i usrafiti i levu i desnu stranu tako da ... ma je** ga nije bitno. Sve u svemu nije bas lako montirati ovaj aluminijum set.

Produzena unutrasnja osovina vredi svaku paru, i svako ko ima Lamu da uzme to ODMAH!!

Vtail mixer koji sam uzeo radi sa ziroskopom koji sam uzeo i to je dobro, ali...

Sada ko zna da mi pomogne. Uzeo sam ovaj ziroskop
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10113
Probao sam Headlock rezim ali uopste ne drzi pravac. Kada ga pustim u obican rezim radi bolje, ali opet heli nije dovoljno stabilan. Ziroskop je opkoljen sundjercicem, cak ima sundjer i unutra. Pojacanje ziroskopa je takodje podeseno kako treba ( dok ne dobijem oscilacije repa pa malo nazad). E sad, pise da kod nekog helija kada se montira ovaj ziroskop trebalo bi da bude udaljen najmanje 10cm od elektromotora. Kod helija ove velicine to nije moguce.
Dali stvarno ovi mali motori mogu da mu smetaju? Zna li neko u cemu moze biti problem pa da ziroskop ne radi kako treba i pomalo brljavi? Heli se okrece ponekad malo levo a ponekad malo desno... Ako je smetnja od motora, dali bi gvozdeno limce kao oklop oko ziroskopa resilo problem?

Kada stignu baterije isprobacemo heli u nekom letu pa da zakacimo neki video.

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Lama V4
« Reply #19 on: February 07, 2013, 10:01:45 AM »
Vozio sam ga po vetru sa 2s baterijom, jer nisam imao strpljenja da sacekam 3s. I naravno nije imao snage da se izvuce iz nekog spleta okolnosti (citaj uglavnom moja greska). Prvo nije izgledalo tako lose, napukle donje elise i to je to.... ali onda savijena spoljna osovina, izgleda savijena malo i unutrasnja osovina, savijen flybar, puko drzac za bateriju, puko deo shasije, polomljene nogice, nesto poremeceno u donjem drzacu elisa...
Sad sam poceo da se nerviram. Posle toliko vremena, truda i novca.

Offline donkihote

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
Re: Lama V4
« Reply #20 on: February 07, 2013, 09:08:08 PM »
aauuu,posle toliko truda...  ")

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Lama V4
« Reply #21 on: February 07, 2013, 11:42:10 PM »
Izgleda da ovoj Lami nije sudjeno da leti. oo)) Vec ozbiljno razmisljam da razbucam sve i napravim rc hoverkraft, ili neki avioncic. Letela je kao san jedno minut a onda.... minut cutanja za moju Lamu :(

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Lama V4
« Reply #22 on: February 08, 2013, 07:18:24 PM »
Sredio sam malo lamu, nesto menjao nesto krpao, uspeo da je podignem u vazduh. Elise se gadjaju, nema vibracija (mnogo), ali sada vuce ko luda u desnu stranu, pa moram levi roll da bi ostala gde jeste. Flybar je prav i ne koci se ni malo. Ali nece da stoji u mestu, vec ima mnooogo jak TBE nekoliko metara u precniku.
Ljudi ima li pomoci ovom jadnom helikopteru? Zna li neko sta moze biti u pitanju?

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Lama V4
« Reply #23 on: February 08, 2013, 08:07:07 PM »
Da li se problem javio posle pada ili je tako od ugradnje brushless motora?
Ako vuce u jednu stranu (roll) probaj da podesis hod ili da zamenis mesta servoima, pa da vidis hoce li da vuce u drugu stranu. Ne verujem da je problem do neceg drugog...

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Lama V4
« Reply #24 on: February 08, 2013, 08:18:03 PM »
Posle pada se javio problem. I levi i desni servo rade kao sto su i ranije, i dalje stoje na svojim mestima. Ne vidim problem u njima. Imaju isti hod. Ne shvatam sta je moglo da uzrokuje taj roll. Ali ajde to mogu nekako i da kompenzujem. Ali TBE cini heli neupotrebljivim. Kad uzletim u sobi jedva ga spustim a da nesto ne zakacim jer stalno vuce ukrug. Ako elise prate putanje svog para i ako flybar nije kriv, i ako ne zapinje nigde, sta jos moze da uzrokuje tbe?

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: Lama V4
« Reply #25 on: February 08, 2013, 08:23:15 PM »
proveri da ti se nije rukica na swash plate-u iskrivila u odnosu jedna na drugu.