Author Topic: Pravila F5J takmičenja  (Read 14725 times)

Offline Goran

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 400
    • Dual
Re: Pravila F5J takmičenja
« Reply #30 on: November 06, 2008, 05:13:16 PM »
Mirče natera me ti da dođem na Jarak :-)

Da ne "ispadne trubio za F5J klasu" a sada ga nema da dođe na crtu :-)

Vidimo se.

Pozdrav Goran
« Last Edit: January 12, 2009, 03:32:58 PM by SABURO »

Offline Emil Hanak

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
Re: Pravila F5J takmičenja
« Reply #31 on: November 06, 2008, 08:38:40 PM »
Kao sto Mirce rece, u Subotici su najbrojnije jedrilice "na sajlu". Ja cak nisam siguran da postoji i jedna elektro jedrilica u klubu (mozda gresim).
Brojcano gledano, ima nas desetak sa jedrilicama razlicitog tipa (od F3J do skolskih samogradnji). Preko zime ce se ovaj broj povecati za 3-4 modela jer su pojedini juniori u klubu vec poceli gradnju skolskih modela.
Od kada se na forumu povela tema o jedrilicama, takmicenjima, kategorijama, i kod nas u klubu je vrlo cesta tema razgovora kako i sta dalje.
Ne zelim da govorim u tudje ime, ali kroz razgovore se iskristalisalo da nas nekoliko koji intenzivno letimo jedrilice, primat za startovanje dajemo "sajli".
Da ne duzim puno, ono sto je sigurno da se u nedelju vidimo na Jarku pa cemo razgovarati.

Pozdrav

Emil Hanak
« Last Edit: January 12, 2009, 03:32:38 PM by SABURO »

Offline Goran

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 400
    • Dual
Re: Pravila F5J takmičenja
« Reply #32 on: November 08, 2008, 09:50:42 PM »
Vidimo se oko 10 sati.

Poneću Easy Glider pro opisan na:

http://rcfly4um.org/index.php?topic=958.0

Ako bude bilo zaintersovanih poneću i sledeće uređaje:

Ampermetar za elektro modele do 48A.
Ampermetar i vatmetar Turnigy
Laserski merač broja obrtaja elise.
Merač potiska motora...

Pa možemo da "se merimo" .. :-)

Odštampaću i pravila F5J nek se nađu :-)

Pozdrav Goran
« Last Edit: January 12, 2009, 03:32:29 PM by SABURO »

Offline doajen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 100
Re: Pravila F5J takmičenja
« Reply #33 on: November 10, 2008, 03:20:40 PM »
Goran svakako nije imao nameru da se takmici (takmicimo!) u kategoriji iz Magic-ovog predloska, to znam pouzdano! Modelar na tom videu ima u "rukama" vrednosti izmedju 4 do 5 HILJADA €!! (stanica + model), i mislim da tako nesto cesto na susretima demonstrira nas novosadski prijatelj! I, sto bre kod nas mora uvek da bude ona narodna..."u mog Tatka....".Kod vecine vazduhoplovnih modelara u nas a i u okolini, pod F5J podrazumeva se ono iz Pravilnika pod 1.4.2 F5J-400!! A to znaci: Riva model 28 € kit (iz bliskog komsiluka, slovak), motor Mabuci 400 6V; 5 €,sklopiva lisa 6x3, 2 servoa 6 do 10 €, i jedna (moze i vise naravno ali cemu??!! kad za celo takmicenje treba "vrteti" motor jedan minut po startu!?) li-po baterijica do max 630-650 milija,."regler" sa varijantom "sve vrste" baterija, ili najbolje i najevtinije regler samo za lipo baterije . I ovde su red veline desetak eura.Za ovakvu kobinaciju treba dodati jos samo jednu stanicu, a ako je doticni modelar vec nema, za ovu svrhu moze da je nabavi i ovde za max 50-tak €. U "tuzemskoj" varijanti do maksimum 80 €, a uz pomoc "Velikog Zmaja"... da ne navodim! Predugacko ja ovo, izvinjavam se, ali evo (provere samo radi, Vase!):Model: "Rival Just", proizvodjac: Riva models - Palo Lisnak, 072 22 Strazske 630, Slovakia. Poruka za tebe Gorane; ti si takav model, tih karakteristika drzao u ruci tokom susreta u Batajnici, secas se?! E, eto ja u cetvrtak upravo idem na jedno od tih takmicenja, zadrzacu se malo duze na putu, pa cemo se cuti kada se vratim. Pozdravi Zarina, i ako hoces iskoristi moj savet; sve sto ti treba imas kod mene!
« Last Edit: January 12, 2009, 03:31:55 PM by SABURO »

Offline doajen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 100
Re: Pravila F5J takmičenja
« Reply #34 on: November 10, 2008, 04:26:30 PM »
Oprostite i sa duznim postovanjem, al, ajd poslusajte me jos malo;gde Vi to pronadjoste u klasi F5J, SAJLE , VITLA i ostale "konopcarske drangulije". Iscitali neko bar prve redove, prve alineje Pravilnika! A, hajde Gorane da budem i malo maliciozan; koju Evropu, pa mi nismo (sem u ovim divnim"pricanijima") ni za ostatak Balkana!Pratim ta takmicenja, al ni jednom ne vidoh te nase "Slavodobnike"! Tacno..."opalim ja za jedan minut na 300-400 metara, izjedrim kao od sale 10 minuta i gotovo "; jeste /sta sa onim onim nedajboze, kako se kaze "abvintovima"?/ a ima se samo jedan minut rada motora unutar "radnog vremena", restart na svoju ruku- nula, prijava restarta moze, ali vreme teeeccceee, naravno od onih dest minuta (a ne boduje se!), ostaju doduse jos neke sitnice, sletanje unutar jednog minuta od radnog vremena, pa joh u tamu neku tacku...al su zakomplikovali...derani! Niko se valjda nije naljutio na ovo; ja samo pusto zelim da Vasa deca, moji unuci, koji bi nekim postenim poslicem zaradili koji dinar (:good) i onda uz nasu pomoc, izgradili model klase F5J-400 i nastavili nasu Veliku LJUBAV prema tom divnom,jedinstvenom PLAVETNILU iznad nas... Molim jos jednom ponizno za oprost; ali ja jos UVEK PRAVIM SAM svoje modele; dozvolite to jos nekom!
« Last Edit: January 12, 2009, 03:31:44 PM by SABURO »

Offline atlantis32de

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 124
Re: Pravila F5J takmičenja
« Reply #35 on: November 10, 2008, 04:31:28 PM »
Ti bre doajen samo znas da Kukas....!! :-) Pusti (jer i ja sam odustao da dajem tipove) Narod da radi kako oce a ti lepo sedi uz TV i gledaj pored Flase Pivca Al Bandija i ne razbivaj ono sto mozda vec lagano nestaje!
« Last Edit: January 12, 2009, 03:31:15 PM by SABURO »

Offline Goran

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 400
    • Dual
Re: Pravila F5J takmičenja
« Reply #36 on: November 10, 2008, 05:40:05 PM »
Pravila su tu da bi se poštovala.

Na sastanku na Jarku su dogovorene 2+1 kategorija. "Elektro Magic" kategorija, vitlo i F5J.

Predložio bih da zatvorimo ovu temu do proleća. Pravila postoje koja sam preveo pa ko je u mogućnosti da se oproba po F5J sa bilo kojom jedrilicom do 5kg težine to je to.
Kada dođe trenutak lepih dana i termike vredi ponovo razraditi detalje organizacije i pronaći pravi trenutak za takmičenje.

U međuvremenu skalpel i lepak u ruke da se pripremi što bolji model bilo kakvih karakteristika. Ograničenja nema.

Pozdrav Goran
« Last Edit: January 12, 2009, 03:31:26 PM by SABURO »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Pravila F5J takmičenja
« Reply #37 on: November 11, 2008, 11:41:25 AM »
To Gorane, Care.....

Pozdrav

Mirce

P.S. Ko je Doajen?
« Last Edit: January 12, 2009, 03:31:34 PM by SABURO »

Offline Drapsin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 39
  • Ministry of Silly Walks
Re: Pravila F5J takmičenja
« Reply #38 on: November 11, 2008, 01:21:47 PM »
To Gorane, Care.....

Pozdrav

Mirce

P.S. Ko je Doajen?

Doajen je nasa legenda, desno,

« Last Edit: January 12, 2009, 03:30:27 PM by SABURO »
Drapsin rules!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Pravila F5J takmičenja
« Reply #39 on: November 11, 2008, 02:43:50 PM »
Lepa radionica, gde je to?

Imam sliku ali, i dalje ne znam kako se gospodin zove...

Pozdrav

Mirce
« Last Edit: January 12, 2009, 03:30:13 PM by SABURO »

Offline Drapsin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 39
  • Ministry of Silly Walks
Re: Pravila F5J takmičenja
« Reply #40 on: November 11, 2008, 02:53:50 PM »
Lepa radionica, gde je to?

Imam sliku ali, i dalje ne znam kako se gospodin zove...

Pozdrav

Mirce

Ljubina radionica na Bezaniji, pogledaj pod F1E topic .
A Doajen, morace sam da kaze ime, nema smisla da ga ja demistifikujem, anonimnost je zagarantovana, ako sam ne zeli da se predstavi.
« Last Edit: January 12, 2009, 03:30:05 PM by SABURO »
Drapsin rules!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Pravila F5J takmičenja
« Reply #41 on: November 11, 2008, 07:13:14 PM »
Hvala na odgovoru....

Nisam ni ocekivao da mi ti "otkrijes" identitet "zagonetne osobe".... Pitao sam samo iz znatizelje...

Pozdrav

Mirce
« Last Edit: January 12, 2009, 03:29:56 PM by SABURO »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Pravila F5J takmičenja
« Reply #42 on: November 12, 2008, 12:23:20 PM »
ja samo pusto zelim da Vasa deca, moji unuci, koji bi nekim postenim poslicem zaradili koji dinar (:good) i onda uz nasu pomoc, izgradili model klase F5J-400 i nastavili nasu Veliku LJUBAV prema tom divnom,jedinstvenom PLAVETNILU iznad nas... Molim jos jednom ponizno za oprost; ali ja jos UVEK PRAVIM SAM svoje modele; dozvolite to jos nekom!

Meni je identitet g. Doajena poznat, ali naravno na njemu je da se predstavi. Na odredjeni nacin i ja sam uz njegovu pomoc usao u svet RC modela.

I moja zelja je da se klinci takmice, da ih sklonimo sa ulice i damo im u ruke jos nesto pored daljinskog od TV-a ili PlayStation-a. Zato i jesmo osmislili Elektro Klub klasu, koja je samo na jedan malesni korak od F5J-400 i koja ne podrazumeva da je neciji otac ili deda vec prekaljeni modelar. Neka prekaljeni modelari naprave i pripreme model sa kojim ce moci da se njihovi sinovi/unuci oprobaju u Elektro Klub klasi a koji su istovremeno dobri i za F5J-400.

Pozdrav
« Last Edit: January 12, 2009, 03:29:46 PM by SABURO »
Veljko