Author Topic: pomoc oko tricoptera  (Read 8174 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: pomoc oko tricoptera
« Reply #15 on: December 22, 2012, 10:06:26 PM »
Sale, sređen Tricpter, sad leti ko zmaj! Slabiji je malo snimak, pošto smo snimali telefonom... Srećno!


Opa bato !  Pa si si bre kole postao opasan multirotoraš  :)aplauz  Samo moras preci cifru od 4, bar 6 ili okto.  ()-()

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: pomoc oko tricoptera
« Reply #16 on: December 22, 2012, 11:03:00 PM »
Bandit  se zaglavio negde sa Tricopterom, pa smo se odmrsili, sada je ok. Sledeći projekat: pooooooooopravljam kišobrane oo))

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: pomoc oko tricoptera
« Reply #17 on: December 23, 2012, 03:21:46 PM »
Quote
probao sam ja druze i povezao sva tri motora da se okrecu u istom smeru cito da probaM I opet nista jaci je rep tj zadnji motor okrece brze
Smerovi okretaja prednjih elisa moraju imati suprotne smerove okretaja, kao po šemi na slici od gore. Trebaš imati i takve elise, levu i desnu. Ovo ne zavisi od slobodne volje, već od zakonisosti mehanike. Zadni motor može u oba smera da se okreće, jer njegov obrtni momenat kompenzuje komponenta horizontalne sile, koja nastaje od ugla ose motora i kraka nosača. Znači osa zadnjeg motora, čak i u letenju u mestu, odstupa od predljih i to znatno za oko 5%. To treba da odredi upravljačka elektronika preko servoa koji menja taj ugao motora. Ovaj slučaj je samo kod trikoptera. I iz ovog aspekta kvadrokopter je bolji.
Predajnik ti definitivno ne valja za mikrokoptere. Mislim na skromnu ili nikakvu mogućnost podešavanja i sigurnost.
« Last Edit: December 23, 2012, 03:27:04 PM by tibeteagle »

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: pomoc oko tricoptera
« Reply #18 on: December 31, 2012, 12:09:59 AM »
Bolje je po nekima da se sva 3 vrte u smeru suprotnom od kazaljke na satu, daleko su stabilniji. Opet, zavisi od firmware-a i od pilota ...

Offline tomaja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: pomoc oko tricoptera
« Reply #19 on: January 17, 2013, 12:04:24 AM »
Pozdrav!
Čestitam na uspešnom letu. Stvarno izgleda izuzetno stabilno.
I ja sam počeo sa nabavkom delova za trikopter (radim po uzoru na http://rcexplorer.se/projects/2011/09/the-tricopter-v2-5/ samo sam kupio KK2, nadam se da to nije greška). I ovaj bandit89-ov dosta liči na rcexplorer 2...
Prvi put ću praviti i leteti RC letelicu, trikopter mi nije delovao kao previše težak zadatak  mmmm, da li grešim? Ako grešim, šta mi je bolje za početak?
Trenutno vežbam pomoću simulatora(TGY9x + FMS)
Nadam se da ćete mi pomoći kad zagusti :)