Author Topic: Molim za savet  (Read 23576 times)

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Molim za savet
« Reply #15 on: December 09, 2012, 12:10:37 PM »
Ovo je jako lep gest od strane Nenada ali ovde niko nije ispisao da malisan poleti taj mali helikopter treba cela nauka i brdo dodatnih sitnica, baterije, punjac, stanica itd. Trex-250 poleteti je isto kao i trex-700, nema razlike osim u velicini.


Evo jos jedan predlog pre poletanja trex-250 ukoliko ima neko moze pokloniti e-sky lama to je jedan 4ch helikopter koji je jako dobar za ucenje on je malo sto nas narod kaze vrljav pa zanosi uvek na neku stranu tako da uvek moras da ispravljas njegove greske ali stabilno leti i ima dosta delova rezervnih na sajmu. Tako da po meni za pocetak to bi bio neki ziv simulator za ucenje.

http://extreme-rc-toys.com/oc/catalog/product_info.php?cPath=106&products_id=597&osCsid=e219261db52e61c915735a58cc73d648

Svi koji su ucili na lami sad su dobri sa vecim helikopterima.
« Last Edit: December 09, 2012, 12:25:02 PM by Danijel »

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Molim za savet
« Reply #16 on: December 10, 2012, 08:33:01 AM »
Nenade, svaka CAST !!!

Offline Koja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Molim za savet
« Reply #17 on: January 05, 2014, 03:11:46 PM »
Dobar dan svima.
 Imam jedno pitanje, kupio sam heli 4ch ( http://www.conrad.de/ce/de/product/209266/Reely-Elektro-Doppelrotor-Helikopter-Jet-Ranger-RtF) i dao sam bratu da proba da ga digne sa zemlje ali bilo je nesupesno, polomio je prolere. Naravno zamenio sam ih, ali sad nece da se digne. :/ Da li mi mozete reci sta da uradim i u cemu je problem?

Offline Uros123

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: Molim za savet
« Reply #18 on: January 05, 2014, 03:42:19 PM »
A da proveris da li si ih dobro postavio? Da nisi stavio kontra, pa je vucna sila rotora u smeru ka zemlji?
Nagadjam samo...
Ucenik II godine Vazduhoplovne akademije u Beogradu, clan zemunskog Aerokluba "Franjo Kluz"

Offline Birdum_Bardum

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 140
Re: Molim za savet
« Reply #19 on: January 05, 2014, 03:44:11 PM »
Dobar dan svima.
 Imam jedno pitanje, kupio sam heli 4ch ( http://www.conrad.de/ce/de/product/209266/Reely-Elektro-Doppelrotor-Helikopter-Jet-Ranger-RtF) i dao sam bratu da proba da ga digne sa zemlje ali bilo je nesupesno, polomio je prolere. Naravno zamenio sam ih, ali sad nece da se digne. :/ Da li mi mozete reci sta da uradim i u cemu je problem?

Problem je najverovatnije u samom helikopteru, govorim iz iskusta, posto sam imao isti takav. Ziroskop mu je katastrofalan(ceo se trese i zato jedva da moze da uzleti), a ima i one "dumb" neprecizne servoe(sa 5 zica).
Aj da budem direktniji, jesi li ga kupio bas u Conradu, ili internet kupovina (KP, limundo, itd..), jer svi ti sto se prodaju kod nas su sa nekim defektom!?

Offline Koja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Molim za savet
« Reply #20 on: January 05, 2014, 05:01:05 PM »
Kupio sam ga preko kupujem pordajem. Pa jel mogu nesto da uradim, sem da kupim novi heli? Msm pocetnik sam, pa zelim prvo da se uvezbam na neke jeftinije helije pre nego sto kupim neki skuplji.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Molim za savet
« Reply #21 on: January 05, 2014, 05:46:07 PM »
Sem nervoze i preznojavanja…. nista neces uvezbati… za vezbu Simulator Phoenix 4.0... pa udri …. dok ne navezbas i onda kupi normalan heli pa uporedo vezbaj… Sve ovo te ne oslobadja, ni u futuru, od padova i buduce stete, koje ce normalno/naravno biti..

Ko kaze da je naucio da leti heli i da nije imao padova i lomova, verovatno je samo gledao sliku helija i sanjao kako leti ...

Surovo, ali… realno …  ()-()

PS. Umesto tog helija si trebao kupiti bar neku stanicu i simulator… i sad bi vec imao neko pozitivno iskustvo.. ovako samo lose iskustvo..
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Koja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Molim za savet
« Reply #22 on: January 05, 2014, 06:32:24 PM »
Ma ja imam vec neko sikustno, naucio da ga dignem u vazduh i da ga zadrzvam sto vise a da ne padne i da se ne pomera mnogo, msm sve dok moj brat nije uzeo stvar u svoje ruke :/ :D

Offline Koja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Molim za savet
« Reply #23 on: January 07, 2014, 07:21:48 PM »
Necu da dosadjujem, ali otvorio sam moji heli i nije nista slomljneo i pokidano. Da li mi moze neko reci sta da radim?

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Molim za savet
« Reply #24 on: January 07, 2014, 07:51:28 PM »
ja sam prodao desetak tih helija u mediamarketu ,mogu lepo da lete iako su 4ch verovatno si poremetio kanale na heliju tj na stanici i zbog toga nece da leti,ako ti nije problem donesi ga u mediamarket ,nehruova 51a lokal 2 novi beograd, da ti podesim to pa cemo okaciti snimak za sve koji ne veruju da moze lepo da leti iako je conrad ili ga posalji postom da ti ga namestim ako nisi iz bgd
ex pseudonijum: sova