RC MODELI HELIKOPTERA > PITANJA POČETNIKA O HELIKOPTERIMA

Molim za savet

(1/5) > >>

Jelena75:
Pozdrav svim clanovima foruma. Molila bih za savet u vezi kupovine mikro helija. Moj devetogodisnji sin je za Novu godinu pozeleo da mu kupim helikopter na daljinsko upravljanje. E sad mene zanima da li postoji neki mikro heli koji moze da leti i napolju a ne samo unutra?  Ne mislim da izvodi neke akrobacije ali da moze da ide napred-nazad, levo-desno. Citala sam o razlikama izmedju IC i RC modela ali bih volela da me neko iskusniji posavetuje u vezi kupovine.

Gatti.Gatozza:
Zdravo Jelena, koliki je budžet?

Jelena75:
Da, to sam zaboravila da napisem - do  100 eura.

pnedic:
Jelena pozdrav

za 100E mozes da kupis "ozbiljan" kineski helikopter, koji daleko prevazilazi mogucnosti deteta od 9 godina. Pre neki dan sam gledao u novoj kineskoj "robnoj kuci" koja je otvorena na Novom Beogradu, blok 44 kod pijace, na mestu stare RK Beograd. Evo sta sam video:
Model koji je duzine 40cm i rotora 56cm za 13+ godina kosta 7500 din (ovo moze za napolje)
Model koji je malo manji i ima kameru za snimanje (ono na sta sam ja "zabalavio" :)) takodje kosta 7500. ISTI taj sam u Nisu video pre 10 dana za 6500 !
Manji od ovih (recimo oko 20-ak cm) se krecu oko 3500 din.
Oni opet najmanji (mislim) su oko 2500.

Svi ovi modeli su RC (NE IC) ali domet (bezbedan) je recimo do 50-ak metara (mozda moze i vise ali posto mislim da rade na standardnih 27Mhz, ja bar ne bih isao dalje).
Gotovo svi ovi modeli imaju ziroskop sto radikalno olaksava upravljanje ali opet ne spasava od neopreznog upravljanja. S obzirom da sam se nedavno igrao sa jednim takvim (ovim vecim), mislim da helikopter NIJE za uzrast od 9 godina. Mada nisam nikada probao ove mini.

IC helikopteri zahtevaju opticku vidljivost (da ne kazem bliskost) izmedju upravljaca i helija, sto je jedan od razloga preporuke da se koriste u zatvorenom prostoru.

Ipak se nadam da ce tvoj sin za koju godinu postati postovani clan ovog foruma i ovog lepog hobija.

saxpg:
Verovatno ce vam se javiti jos neko sa svojim misljenjem pa da se ukljucim i ja. Predlozio bih da zaobidjete kineze kada je ovaj hobi u pitanju. Da vas sad ne zamaram koji su sve razlozi, par najbitnijih je da cete za te iste pare kod nekog drugog dobiti RC model sa simulatorom letenja, i mogucnost kupovine rezervnih delova kada se nesto slomi (a slomice se).
Evo vam samo jedan predlog sa stranog sajta, u pitanju je Austrija. Placa se kreditnom karticom i stize za nedelju dana.
Pogledajte i domace prodavce Mala Ivanca i RC Srbija, mozda i oni nesto imaju u ponudi. Njihove reklame naci cete na ovom forumu.

http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1643_1644&products_id=85070

http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1643_1644&products_id=75252

Pozz

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version