Author Topic: Moj drugi FPV projekat - EasyStar  (Read 27029 times)

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #30 on: May 07, 2009, 05:05:10 PM »
da lazo imam i slicna iskustva pogotovu sa starijim graupner sklapajucim propelerima koji su bele boje!pre par dana umalo neubih kolegu ne samo da se propeler otkinuo vec se i spiner u 100 komada rasprstao ,ne koristiti ih na vise od 16000 obrtaja!znaci niposto na brushless motore a ako vec zelite koristiti onda sa lipo al sa 2 celije jer sve preko toga pravi obrtaje preko 20000 kod meneje bilo i preko 50000 obrtaja na pilonu a da i motor mogu sad da bacim jer se osovina sva iskrivila pokusao sam ispraviti al trese cak i na malom gasu!zato oprezno i i dok isprobavate bolje da propeler bude ispred min 50 cm. pa i ako se otkine nista strasno!bitno da glava citava!!!pozdrav svimaa jos uvek neuspijevam sa ovim sinoc sam do 1 probavao bio sam dobio sliku na momenat al bez tona i dok am pokusavao dobiti ton izgubio sam i sliku sad opet nece nista! :-( pomoccc molim!?

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #31 on: May 07, 2009, 07:10:14 PM »
druze skini sa neta program DScaler,besplatan je i sluzi za gledanje tv-a na racunaru koji ima tv karticu. Prepoznaje ogroman broj tv kartica ( to sto si ti nabavio je u sustini usb tv kartica samo bez tjunera za prijem tv signala) Ako si pravilno instalirao drajvere od tog uredjaja DScaler ce ga prepoznati i ostaje ti samo da kao ulazni port za sliku ukljucis composit in. Ako ga program ne prepozna automatski onda ga otvori i vidi koji je cip unutra (najcesce philips SAA 713x( x je neki broj) ili conexsant bt878 )pa onda u podesavanjima programu rucno odredi da radi sa karticom koja ima isti takav cip na sebi ( u podesavanjima programa je navedono mnogo tipova raznih kartica i za svaku pise koji cip dekoder ima na sebi).neznam dali sam ti ovo bas lepo pojasnio ali u sustini sve je to vrlo prosto. U svakom slucaju ako ne uspe kupi brate PCMCA tv karticu bocni je u laptop i sve ce da ti proradi bez greske za 15 minuta.
Jos jedno zapazanje - ako imas stariji tip laptopa sa usb 1.1 ulazima to sto si kupio ne moze da radi na tvom laptopu

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #32 on: May 07, 2009, 07:34:30 PM »
svaka cast na objasnjenju nisam nista razumio hhahaha!salim se ma probat cu, laptop nije star uzeo sam nov nesto pred novu god znaci nije do toga a ta tv kartica sto rece kako se ona kaci jel i ona ima usb prikljucak? i posle samo ovi cincevi zuti crveni beli??sve je ovo previse informatike za mene! :sljus pozdrav

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #33 on: May 08, 2009, 08:17:09 AM »
http://www.youtube.com/watch?v=hCYxyCVyO_Q&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Edealextreme%2Ecom%2Ffeedbacks%2FbrowseVideos%2Edx%2Fsku%2E5707%7Eid%2E1799&feature=player_embedded
ovde imas neka objasnjenja kako se taj tvoj usb uredjaj prikljucuje, Moglo bi da bude da je problem u tome sto je tebi instalirana vista a ovaj uredjaj ima drajvere za xp. U svakom slucaju najbolje da odneses sve laptop taj usb easy cap, kamericu i prijemnik u neki servis racunara.Sve to povezivanje i pustanje u rad je stvarno posao od 10 minuta.

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #34 on: May 08, 2009, 05:09:32 PM »
ok aco hvala najlepse jucer sam instalirao onaj tvoj program sto si mi pohvalio i nakon 4 sata zezanja uspeo sam! i vidi cuda kasnije pocelo i da radi na originalu licno mislim da je problem u softveru ponasa se kao da je virus i cesto ga norton blokira!ma vista jeveliko sr..... sadmi jos preostaje cekati fino vreme i probati na van kako sve ovo funkcionise!kao sto reko kompletan ovaj sistem je bas komplikovan dok sm trazi pomoc po raznim forumima vise od 50 % ljudi koji su koristili ovaj sistem su nezadovoljni!!!al opet sta se moze i za ocekivati od necega sto dolazi iz kine i kosta par eura!? svi ozbiljniji sistemi boljega kvaliteta kostaju prek 500 €!ko sto nas narod kaze kolko para toliko i muzike ipak hvala svima na pomoci!pozdravvv!! (res)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2173
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #35 on: May 10, 2009, 10:47:03 PM »
Ljudi, danas sam ostao bez reci!!! Ovaj FPV sistem zgrujica je fenomenalan. Letenje iz prvog lica!!! Mnooooooogo dobra stvar. Inace moram da pohvalim zgrujica i nacin na koji je sleteo iz prvog lica, fenomenalno sletanje!!!

 (res)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #36 on: May 11, 2009, 03:10:14 PM »
Hvala, SABURO, slazem se, sistem daje fantastican osecaj! Sto se sletanja tice to stvarno nije neka umetnost kad imas EasyStar. Treba napraviti dobar prilaz, a onda samo korigujes model po pravcu. On sam slece onako glatko i graciozno kad se lepo natrimuje.

Inace, cast da pogleda kroz moju kameru, posle tebe, danas (11.05.2009.) je imao i premijer CVETKOVIC u toku otvaranja fabrike znanja koju je organizovao Comtrade.
Mozda veceras bude nesto u dnevniku nismo se dzabe slikali! Bili su prisutni Lazo, Gile sa saradnicima, Ivan (Glider), Kremic itd...

Offline Zdravko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #37 on: May 11, 2009, 09:01:12 PM »
Cestitam Zorane,  postao si TV zvezda (yay) (res)
FPV u Dnevniku 2 :)aplauz


Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #38 on: May 12, 2009, 12:21:06 AM »
http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/60897/Dnevnik+2.html

Ovde se moze pogledati i skinuti kompletan dnevnik 2.
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #39 on: May 12, 2009, 10:25:24 AM »
Evo kratak isečak dnevnika koji je, po meni, bitan za priču:



« Last Edit: May 12, 2009, 10:30:58 AM by zgrujic »

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #40 on: May 12, 2009, 11:51:58 AM »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #41 on: May 12, 2009, 06:58:23 PM »
Alo bre ljudi, pa u svim novinama ste  :)aplauz samo o vama pricaju. Oteli ste show coveku! Salim se naravno, svaka cast, i FPV i camac i balon, ma nemam reci! Ajde da se nadamo pa da Lazin camac udje u neku serijsku proizvodnju.

poz
Veljko

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #42 on: May 13, 2009, 05:22:59 PM »
 :)aplauz  Zorane svaka cast medijaska blokada je probijena ...  (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #43 on: July 23, 2009, 03:17:25 PM »
Posle duze pauze evo nesto novo:



Konacno sve radi. Snimak je krajnje los, promasio sam rezoluciju i ukljucio neku kompresiju i jos zaboravio deinterlace... Sve u svemu Remzibi je napravio dobar posao sa svojim OSD-om i kao sto se to na snimku vidi GPS je na modelu odlican izvor korisnih informacija. Merenje visine nije bas najtacnije i moze da omane za 10-ak metara...

Maksimalne vrednosti:
 visina 350m,
 brzina u odnosu na zemlju 54km/h,
 udaljenost od uzletista 500m.
« Last Edit: July 23, 2009, 03:20:37 PM by zgrujic »

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #44 on: July 23, 2009, 04:16:41 PM »
Kako je mikrofon ostao na zemlji? :D
Fenomenalan snimak!
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!