Author Topic: Moj drugi FPV projekat - EasyStar  (Read 27086 times)

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #15 on: April 06, 2009, 08:00:22 PM »
Bez sale naj iskrenije cestitke
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #16 on: April 06, 2009, 11:20:50 PM »
Nja-nja nja-nja nja-nja   1ee 2eaa (--<<--) (kush) 2a
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #17 on: April 07, 2009, 01:57:42 PM »

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #18 on: April 07, 2009, 05:20:06 PM »
Eve ga još jedan vidoje. Nema muzičke podloge, ali može da se zviždi uz snimak.

Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #19 on: April 11, 2009, 02:25:54 PM »
pozdrav svima
vec duze vreme imam slicnu ideju cak sam i  kupio slicnu kameru koja je ujedno i predajnik i reciever koji se kaci na tv!ehh sad pitanje hteo bih da ponesem laptop sa sobom al reciever ima samo prikljucke cincove one okrugle u bojama crvena bijela i zuta! a na laptopu nemam takve prikljucke!pa ako se neko bolje razumi oko kompiujuterske tehnike dal moze da mi kaze postoji li nekakav adapter posto sam sve obisao i nigde ga naci!cak kazu da nepostoji! i jos jedno pitanje dal moram imati neki extra softver cak i ako nabavim taj adapter da bi moglo sve da se vidi na laptopu,i da bi moglo sve to da se snimi???steta da mi sve stoji tu u ladici a nekoristim da nebude da sam bacio 70 eura bezveze!i ako moze nek me neko kontaktira preko maila da razmenimo iskustva!hvalaa

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #20 on: April 11, 2009, 04:55:24 PM »
Enese , ja nemam iskustva sa FPV ali imam nesto malo sa video tehnikom.
Treba da kupis TV-karticu za Lap top. Znaci moze da bude USB TV kartica ili PCMCIA Tv kartica.
Bolje da je PCMCIA , naravno pod uslovom da tvoj lap top ima taj prikljucak, zato sto ona ima bolji protok.
Moras da obratis paznju da ta kartica ima odgovarajuci ulaz za tvoj prijemnik ili adapter kojim ces moci da
povezes.
Uzmi notebook i prijemnik i podji do neke bolje prodavnice, oni ce ti sve srediti.

TV kartice inace kostaju od 50 do 150 eura cini mi se.

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #21 on: April 11, 2009, 07:07:33 PM »
Enes,evo rjesenja za tvoj problem http://www.amazon.com/EasyCap-Capture-Adapter-Editor-Software/dp/B001BWU8US a o ovome je Zoran pisao bas u ovom topiku   :big smile ali vjerovatno nisi pazljivo citao na str.br.1 http://rcfly4um.org/index.php?topic=1044.0
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #22 on: April 14, 2009, 12:07:41 PM »
Enes,evo rjesenja za tvoj problem http://www.amazon.com/EasyCap-Capture-Adapter-Editor-Software/dp/B001BWU8US a o ovome je Zoran pisao bas u ovom topiku   :big smile ali vjerovatno nisi pazljivo citao na str.br.1 http://rcfly4um.org/index.php?topic=1044.0

Uz taj dongl dobijes i sav potreban softver za skidanje i montiranje snimka. Ovo je najjeftinija varijanta koju sam nasao uz pomoc Zdravka iz NS. Cela stvar malo zeza i nece da radi iz prve. Trazi malo podesavanja i vestine, ali kad proradi onda je OK. Odnos kvaliteta i cene je odlican. Samo licenca za taj softver koji dobijes bi vise kostala nego cela sprava.

Ako kupujes externu TVtjuner karticu pazi da ima video (cinc) ulaz i da rezolucija snimanja bude bar 640x480. Takodje vazno je da li je kamera PAL ili NTSC.

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #23 on: April 14, 2009, 11:55:25 PM »
hvala vam puno ebay je majka nasao sam za 16 eura sa postarinom EasyCap USB Video Capture Adapter ima i taj softver sve je tuu pa cim stigne prvo sve cu da isprobam kuci pa javljam rezultat ako nebude islo ima da leti kroz prozor sa sve laptop!!i jos nesto dal kad instaliram taj softver ima i funkciju da snimam na laptopu to sto kamera vidi??hvala vam jos jednom super stee!!

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #24 on: April 15, 2009, 01:15:48 AM »
ako nebude islo ima da leti kroz prozor sa sve laptop!!i jos nesto dal kad instaliram taj softver ima i funkciju da snimam na laptopu to sto kamera vidi??hvala vam jos jednom super stee!!
Naravno da ima bas TU opciju! Sto bi ga onda uopste kupovao? Kad frljnes laptop javi mi gde je pao odma dolazim po njega!

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #25 on: April 17, 2009, 12:12:32 AM »
vazi see

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #26 on: April 18, 2009, 08:38:11 AM »
Eve ga još jedan vidoje. Napravljen je 16.04.2009.godine na sportskom aerodromu 13.maj. Ovoga puta su leteli Ivan i Zoran, a ja sam asistirao, tačnije - glumio sam katapult (doduše veoma uspešno i sa osećajem... ali nećemo sada o tome). Morao sam posle na računaru da seckam video na više mesta, kako bi stao u 10 minuta.


Pozdrav
« Last Edit: April 18, 2009, 08:59:23 AM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #27 on: April 18, 2009, 11:59:44 AM »
u podacima stoji max. domet u slobodnom prostoru je 100 metara al koliko mogu primetiti samo visine ima vise od 100 metara pomalo na momente gubi sliku al sve u svemu super u svakom slucaju mnogo bolje nego sto fabricki podaci pokazuju!ja sam sve vec pripremio kameru sam postavio,odlucio sam se da ce biti na ledjima modela 20 cm. iza krila da bi mogao povremeno i u rikverc baciti pogled! bas sam hteo danas sve isprobati al kisa pada vec 2 dana pa mi se neda po kisi izlaziti! probao sam kratko u sobi sve je ok!!pa javljam se uskoro sa novim videom!pozdrav

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #28 on: May 06, 2009, 06:49:49 PM »
pohvale za dobre vidojee ;-) ja nazalost nikak da ovo zavrsim dobio sam taj softver sve na kineskom i engleskom a ja neznam nijedan!!sve sam instalirao povezao sam reciever sa usb kamera ukljucena al nista se nedesava a kad kacim reciever sa tv ide!neznam dok sam instalirao nesto mi kao rece da instaliranje kompletnog softvera nije moguca zbog.....nemam pojma o cemu se radi!ovo mi se vec jednom desilo dok sam instalirao od carsona simulator na laptopu i nije islo a kada sam na pc instalirao islo bez problema!moguce da nefunkcionise sa vistom!?moze neko da pomognee jer evo dok ovo pisem vec 3 sata pokusavam bezuspesno...pozdrav svima!

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #29 on: May 07, 2009, 11:30:09 AM »
Nikako da prijavim jedan kvar. Onaj sklopivi propeler koji sam imao na modelu
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4336
se razleteo sam od sebe u toku leta. Pritom mi je pokidao nosac motora i malo zakacio trup. Slicno se desilo i Yu-man-u, tako da svima preporucujem da izbegavaju upotrebu ovog propelera na malo vecem broju obrtaja sto je skoro uvek slucaj na EasyStar-u.

Naravno, model ponovo leti, malo cijana, malo Lazo, i nov propeler!