Author Topic: e-flite blade mCPx  (Read 17432 times)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #45 on: May 21, 2013, 07:26:11 AM »
 
  Zaboravih da dodam da je i rep pravisha, to jest da sam odma napravio 7 repova od metar karbona...


                                 (pijemo) (pijemo)                              (<--) (<--)

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #46 on: May 21, 2013, 08:30:58 AM »
i ja sam mislio da pravim nesto od karbona ali kad vido koja je cena kod hk reko, ko da se muci za 2,5 dolara, i pazarim ovo...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__26604__Turnigy_FBL100_Main_Shaft_2pcs_bag_.html

 drzace kabine cu morati da pravim, lepio sam ih ali ne ide mmmm , ovo ti je dobra ideja...

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #47 on: May 21, 2013, 09:35:40 AM »

  HK rulz, al ja chekam paket josh od 06.04, proshlo mesec ipo dana....         (fiu)

Offline JLZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #48 on: May 21, 2013, 08:13:56 PM »
Ja sam slicno kao dr uradio s tim da nisam busio rupe nego zalepio 3mm karbon sipku ispod . Morao sam i na kabini da pomerim rupe toliko.
Medjutim, pre svega toga sam karbon presvukao termo buzirom jer je previse blizu ploce i ako se odvali da ne napravi kurslus ;)

Rep sam stavio duzi. Posle silnih popravki konacno mi je crkao zadnji motor. Uzeo sam od soloa motor.

Naravno, uzeo sam i bas njegov, medjutim popeo sam heli na drvo, a u besu nisam oduzeo gas, a rotor zapeo, pa je crkao glavni motor (nadam se da nisu i fetovi).

Uzeo sam one sanke. Neunistive su. Preporucujem.

Connecting rod su smece. Slobodno zaobidjite.
Isto vazi i za glavne rotore sa HK. Nebalansirani.
Uzeo sam i FBL100 kuciste sa namerom da ga prepravim za mcpx i stiglo je slomljeno. Smecari.

Kupio sam i xtremov metalni swashplate. Bacanje para.

Offline tarek79

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #49 on: May 24, 2013, 08:28:45 AM »
Sinoc sam pazarijo jedan takav... i uspeo da vec da zeznem jedan (motor head linkage) i da izgubim (ne znam kako) Main shaft gear  :_D
Koji sam trazijo u 23h po mrkom mraku u dvoristu i nasao u travi  (res) Vise srece ne pamet  :sljus


P.s. Heliska je stvarno neunistljiv

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #50 on: May 24, 2013, 08:52:19 AM »

   Moras da zalepis taj lager jer ga sledeci put neces naci...   Mikronski samo ivicu za telo, shaft ne....      (pijemo)

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #51 on: May 27, 2013, 10:08:25 PM »
zaboravio sam da dodam i ovo, pored baterija razlog za vibracije (podrhtavanje) je bio i ovaj...



evo mene ponovo sa problemom oko podrhtavanja, prvi put mi je pomogao ovaj video klip (gore), ali sad sam se mucio dva dana...
heli se treso ko da ima groznicu, ponovo sam na youtub-u naso resenje...problem je bio servo u koji se nakupila prljavstina, sad (posle ciscenja alkoholom) ide kao nov...
evo video klipa koji mi je pomogao a sigurno ce i vama kad tad...  ;namig