Author Topic: e-flite blade mCPx  (Read 17433 times)

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #30 on: December 25, 2012, 06:57:27 PM »
Ja sa mojim mCPX-om ne osetim razliku prilikom voznje po ovom vremenu. Danas sam leteo bez problema. Leto sam i pre neki dan kada je bilo 3stepena, takodje bez problema.

Takodje ga letim po vrlo jakom vetru i leti bez problema. Recimo ukoliko lebdim helikopter ispred sebe, a vetar mi duva sa strane, helikopter je poprilicno nagnut na tu stranu odakle duva vetar ali stoji. Kada ga letis uz vetar je sporiji ali moze da se leti, dok niz vetar leti neverovatno brzo! :)

Sve u svemu letim ga svuda i stalno. Nemam problema sa linkovima ali imam mentalnu glavu, swosh i drzace rotora tako da nemam tih problema.

Sto se tice ispadanja skija iz lezista, ja sam taj problem resio tako sto sam vrhove koji ulaze u frame premazao neostik lepkom koji sam ostavio da se osusi, tako se stvorio tanki film koji ne dozvoljava da skije ispadnu.

Sale

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #31 on: December 25, 2012, 10:05:32 PM »
hvala na odgovoru sale... (pijemo)

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #32 on: December 29, 2012, 04:28:06 PM »
evo ponovo nesto oko podrhtavanja ovog malisana( posle danasnje voznje)...
da li je moguce da na hladnom vremenu padne napon u baterijama  i tad pocne podrhtavanje?  to se desava samo sa baterijama od 200mah koje su isle u kompletu sa helijem, dok sa jacim od 300mah (sa hobykinga) tog problema nema... u zatvorenim i toplijim prostorijama i jedne i druge rade normalno.  mmmm

Offline trijanglafly

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #33 on: December 29, 2012, 07:36:55 PM »
Ako je podrhtavanje počelo posle 21.12. u 12:11h to je zbog početka zime hladno mu je. :hehe

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #34 on: December 31, 2012, 08:47:27 PM »
ma reseno, problem je u baterije... ;namig

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #35 on: January 24, 2013, 09:32:56 AM »
juce stigle nove baterije sa hobi kinga pa reko ajde da provozamo ovo malo cudo (blade mCPx) napolju, bez obzira na vetar koji je bio dosta jak...
 heli me je odusevio (yay), bez problema se bori s vetrom i to bolje od vecih (450-ica)... ()-()

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #36 on: January 24, 2013, 05:01:40 PM »
zaboravio sam da dodam i ovo, pored baterija razlog za vibracije (podrhtavanje) je bio i ovaj...



« Last Edit: January 24, 2013, 05:04:23 PM by sman »

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #37 on: February 04, 2013, 12:29:05 AM »
Juce uzeh nov kod zajka i kao da mi se cini da malo vrljavo stoji u desnu stranu, leti sve lepo ali je malo navijen na levo.

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #38 on: February 04, 2013, 02:24:51 PM »
Pa ja koliko znam, jedna skija mu je podignutija u odnosu na drugu, zbog lakseg poletanja... ako na to mislis.

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #39 on: February 04, 2013, 02:57:56 PM »
Sve je to normalno za helikoptere te velicine. To je tako i kod gomile drugih helikoptera, ali koji i ne lete dobro. Ako leti dobro, bez brige.

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #40 on: February 05, 2013, 12:20:38 AM »
Ma nije nista u sobi kad ga vozim se krivi nesto na jednu stranu malo, valjda sto ga letim iznad kreveta a napolje kad ga iznesem nista sve normalno.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #41 on: February 06, 2013, 07:10:10 PM »
Evo Vaci rece da ceka da izadje novi model...Blade mCP X BL BNF (AS3X Flybarless)

RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #42 on: February 06, 2013, 08:00:37 PM »
AAAAAAAAAAaaaaaaaa!!!!! Vrh vrhova, sa vrhom na sebi! Zajko kad dobijas ovo cudo? Rekao sam sebi nikad vise letelicu koja nema brushless motore. Ovo kao da su me pitali sta zelim za novu godinu! :):):)
Ja krecem da skupljam pare!!!!!!

A da, i svaka cast da si se setio mojih reci (res) i to mi je vrh.

Offline JLZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #43 on: April 10, 2013, 08:01:36 AM »
Naletim na HF na ovaj klip


 (:sok:)

Otisao sam na stranicu i odmah narucio

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #44 on: May 21, 2013, 07:22:58 AM »

 Zao mi da dam 15 e za main shaft pa sam reshio da napravim nju shaft od punog karbona ma da imam i shuplji karbon tog prechnika:










   u stavri oma sam napravio 15 osovina za svaki sluchaj





  A onda posto sam slomio drzhache kabine i kabina landara, opet mi bilo zhao da dajem pare za novo telo, pa sam probushio rupu u nastavcima za drzhach kabine i provukao karbon shipku:














   I to sve fino radi a ushteda je debela, a i teshka je kriza...          :_D

A Vlada me pita shta ce ti ti karboni...   Ja narvano da kazhem trebace!!          :hehe