Author Topic: e-flite blade mCPx  (Read 17368 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #15 on: November 08, 2012, 09:21:10 PM »
Ako, pretpostvimo da je stanica ispravna, a sto ne bi bila, svim ovim malisanima je potrebno da se kod prikljucenja baterije stave na ravnu vodoravnu povrsinu, da se saceka nekoliko sekundi, plava lampica iznutra prvo nece svetleti, pa ce nakon par sekundi da blinka, pa ce da se upali i onda ce da se cuje trzaj servoa i spreman je za let.
To je inicijalizacija elektronskog uredjaja koji ima u sebi i koji mu omogucava te letne karakteristike.. AS3X

Probaj ponovo BINDOVANJE, iskljuci stanicu, stavi bateriju leziste, punu normalno, prikopcaj konektor helija na bateriju i odmah ga spusti na ravnu povrsinu, baterija ce da treperi brzo. Zatim upali stanicu sa bind prekidacem, i nakoon nekoliko sekundi upalice se plava lampica za stalno na heliju i on ce malkice da cimne servoe i spreman je za let.
Ima izgleda kod DX4e neka fora, nisam je nikad video, ali je 4 ch... ima neki switch koji aktivira kod mCPX
"Idle Up" valjda ovaj ACT/AUX prekidac ... probaj

Puno srece  ()-()

i brzo citaj ovo, jer admini kad ja napisem nesto o proizvodima HorizonHobby odmah brisu mojj post !!! :)aplauz :)aplauz... i ovo ce da tretiraju kao reklamu (yay)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #16 on: November 08, 2012, 09:41:25 PM »
A da ti lepo dodjes kod mene, ja imam Dx6i sada a ti helikopter, bicemo srecniji kad ih spojimo hehehehehe :)

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #17 on: November 08, 2012, 09:49:46 PM »
Zajko hvala na javljanju probao sam tako i dalje nece... Cekam sutra frenda koji ih ima pa cu sa njim videti...  (pijemo)
Vaci, hvala na ponudi imam ja vec Graupner tako da sam samo ovu uzeo zbog MCPX-a  oo))

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #18 on: November 08, 2012, 10:09:08 PM »


Cekaj bre....

Pazi druzhe nash, ovde je posebno bindovanje, pre svega treba da prochitash uputstvo..!!!

Znachi, ako mu parametri nisu podesheni prema tabeli stanice koju imash, netje ti se nikada
bindovati... Imash tabelu spectrumovih stanica, i za svaku parametre kako morash da podesish,
ne zaboravi da on ima normal mode gde trotle ide od 0-100, pa idle 1, shto spectrumovci zovu stunt 1,
pa stunt 2, pa mora da se setuje i trotle hold, pa svaki stunt ima posebno podeshenu krivu gasa...

Sve ti lepo pishe, zabodi se u uputstvo, nadji svoju stanicu i podesi po uputstvu, dobicesh klasichno
heli shtelovanje, normal mode sa kojim poletjesh, gas mu je od 0-100, pitch kriva mislim da je ista
za sva tri moda, stunt 1 gde gas ide od 100-inh-80-inh-100, stunt 2 gde je gas komplet 100...

shtelovanje je potpuno clasic, i identichno je kao i kod velikih helija, da ne'tupim vishe, nek to
poleti vecheras!!!!

                                                     

                                                                     (pijemo) (pijemo) (pijemo)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #19 on: November 08, 2012, 10:24:41 PM »

I josh zaboravih, primetio sam da kod svih ovih malih flybarless helija, prvo staviti heli na ravno,
ukljuciti stanicu, prikopchti bateriju, sachekati 6 sec da neprekidno plava led bude, pa tek onda
staviti bateriju u lezhishte, i let...

Tu nema omashaja sa kalibracijom...                                   (<--) (<--)        (<--)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #20 on: November 11, 2012, 09:44:44 PM »

Danas sam ga vitlao po vetrushtini, i razvalio ga o asfalt, sve se raspalo...

mislio sam da sam izgubio ovaj lagerchic, i zamenim ga sa takvim iz t-rex 500

i posle pronadjem prilepljen lager za motor od servoa, sve se brzo sklopi

i on opet leti ko zvrk...











evo chisto da se vidi kolika je to lagerchina         :hehe


a evo shta kazhu shmekeri:






                                                     (<--) (<--) (<--)                        (<--)

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #21 on: November 29, 2012, 12:55:13 AM »
I ja sam pre neki dan imao problem sa istim lezajem. Meni je se raspao u letu. Zamenio sam ga sa lezajem klackalice Mini Titana i njegove metalne glave.

Inace sam prezadovoljan hlikopterom, a moje letenje igleda ovako, ton na kameri mi je ostao isklucen nakon poslednjeg snimanja tako da nema tona:







Sale

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #22 on: November 29, 2012, 08:43:00 AM »

To sam i ja uradio, lager je iz klackalice za t-rex 500, izgleda kod align standard lezhaj..

iste su dimenzije, sto je bitno, ja i ako sam nashao orginal lezhaj, ostavio sam t-rex-ov..    (pijemo)

inace mirnije mi leti na ledjima nego normalno,

uzeo od shefa josh jedan za rezervu, a linkova 16 kesa + uz helije....        (pijemo) (pijemo) (pijemo)

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #23 on: November 29, 2012, 08:58:22 AM »
Ja sam inace uzeo metalnu galvu i linkovi se provlace kroz nju tako da ne moze da ispadne ili odleti kada se otkaci, tako da ja za sada nisam menjao linkove.

Sale

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #24 on: November 29, 2012, 12:03:10 PM »
kako vam zavidim :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz
definitivno prelazim na spectrum stanicu a onda dolazi i sve ostalo sa njom!
ex pseudonijum: sova

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #25 on: December 08, 2012, 04:27:33 PM »
Ovaj mali je postavio standarde.

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #26 on: December 24, 2012, 10:49:57 AM »
evo nesto slicno ali dosta jeftiniji (v922)...ako je napravljen kao v911 trebao bi da obecava, blade mCPx mi je dosta nezan...  mmmm

http://www.banggood.com/Wholesale-Wltoys-V922-2_4ghz-6-Channel-Remote-Control-Rc-Helicopter-Rtf-p-55862.html

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #27 on: December 25, 2012, 03:25:36 PM »
ovo je izgleda prva bolja kopija  blade mCPx!!! i jeftinija
ex pseudonijum: sova

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #28 on: December 25, 2012, 05:29:43 PM »
Da..da.. deluje dosta slicno, cak su i zapakovali maltene slicnu opremu kao i Blade ...
- Kod elisa su dali 1 par rezervnih elisa  Fast Flight, a Blade daje Hi Perfomance rezervne elise
- Napajanje punjaca baterija je klasicno 12 V, kod Blade 220V
- Uputstvo je verovatno siromasno nikakvo, kao i kod svih kineza, kod Blade, kompletno uputstvo za heli, kao i za Spektrum DX4e, kao i DVD uputstvo kako zameniti neke bitne delove, kako podesiti razne stanice, kako bindovati i kako ga leteti....

Cena 99 $, besplatna postarina, carina 35-40% kako koga izadje i kad stigne ....

Ali ima jedan mali problem, sta ce biti sa stanicom, kada stigne kod nas, mislim na dozvolu za uvoz iste  :sljus
kako cemo sa delovima za isti, ne verujem preterano u after sale, kod kineza  :sljus
sta se radi kada nesto ne radi ili ne valja, ima li garancije   :sljus
Da li je to stvarno Flaybarless tehnologija AS3X, posto je sve kopirano sa mCP X2 ili samo tako pise na tarabi   :sljus
Malo je cudno sto isporucuju i USB kabl, verovatno neka podesavanja preko compa, pa ko uspe da podesi... i pritom je spojen sa 6-kanala jadnim predajnikom, ali nesto ne vidim nikakav CD, verovatno treba da se skine neki program.

Kod mCP X2 by Blade, nema nikakih podesavanja, osim kompjuterizovanih predjnika Spektrum DX6, DX7, DX8, DX10 i DX 18,  a ako se upari sa prostim stanicama DX4 i DX5 nema ni toga. Podesavanja se odnose na D/R i Expo.

Jos jedna, ne tako mala prednost Blade mCP X2, je da ako neko vec poseduje Spektrum Predajnik nema potrebe da kupuje RTF, vec samo BNF varijantu gde dobije sve bez stanice, za normalno manje pare.... A trebalo bi da ima stanicu jer je ovaj heli po upustvu Blade heli namanjen iskusnim i dobrim heli 3D pilotima, za dalje vezbanje ekstremnog letenja na heliju koji se tesko razbija... o tome je dr.Zuba vec pisao...
O letnim karakteristikama ne bih, posto ne letim heli i slabo se razumem
Hteo sam reci da je zabluda porediti ove dva helija, iako je namera bila da se skiine orginal, spolja su dosta uspeli, tehnoloski i kvalitet materijala i zavrsne obrade, veliko pitanje...
Moze lako da se ispostavi da je mnogo gori od mSR X, koji je odlican za pocetnike ali ne sa letnim karakteristikama kao mCP X2...
Htedoh reci .... na netu i na ekranu sve to lepo izgleda i zvuci, pa onda bude Upss... :sljus :sljus
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: e-flite blade mCPx
« Reply #29 on: December 25, 2012, 06:26:20 PM »
imam blade mcpx ali imam i  mladjeg brata od ovog kineza (v911)...
moja iskustva su sledeca, blade jeste da ima dobre letacke sposobnosti ali skoro pri svakom padu (ne ozbiljnom jer ja ne vozim 3d) po neki problem, ili mu pukne neki link, skoro uvek mu ispadnu skije zajedno s baterijom, nekoliko puta mi je ispadao lager iz lezista na glavnoj osovini rotora itd...

a ovaj mali koga vozimo svi po kuci i napolju, je neunistiv kupio sam celog za delove (poucen losim iskustvom sa kineskim sobnim helikopterima) ali jos nemamo ni jedan lom osim sto po nekad ispadnu baterije kad ga deca zabiju u zid ili slicno... zato sam i postavio ovaj link gore nadajuci se da ce biti napravljen kao i njegov mladji brat, a o letackim sposobnostima cemo kad ga neko pazari  ;namig

imam i jedno pitanje za vlasnike mcpx-a, kako im se ponasa u voznji  kad je napolje hladno? pokusali smo s decom da ga vozikamo po ovom hladnom vremenu, naravno bez vetra i heli pocne ceo da podrhtava, dok u zatvorenom prostoru radi dobro...