Author Topic: PHOENIX RC  (Read 12198 times)

Offline Fuki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
PHOENIX RC
« on: November 14, 2008, 10:30:44 PM »
Nakon dugo razmisljanja i citanja po forumima odlucio sam da ipak kupim Phoenix Rc. (pijanoo) I šta reći drugo nego savrseno...

Grafika, ambijent, fizika jednostavno sam oduševljen. Vidim da se i po ovom forumu pricalo o njemu pa sam odlucio da dam i ja svoj komentar povodom ovog simulatora...
Voleo bih da znam ako ga je jos neko probao kao i neke druge simulatore da mi da svoje mislenje i poredjenje sa drugim simulatorima pošto ja nisam probao nista osim ovog. Hvala pozdrav...
« Last Edit: January 11, 2009, 11:13:56 PM by SABURO »

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: PHOENIX RC
« Reply #1 on: November 14, 2008, 10:35:26 PM »
Ja sam probao realflight g4, aerofly pro deluxe i fs one solo. Naravno realflight i aerofly su mnogo bolji od fs one-a ali se i ta dva razlikuju. Npr helikopteri su mnogo bolji u rfg 4.. Sto se tice aviona u rfg su ok, ali ima par mana koje su resene u aerofly-u, ali i aerofly ima mana tako da su tu negde. Po meni je rfg bolji.
Oba simulatora mozes da nadjes sa "tabletom" dok phoenix mora da se pazari i to za velike pare. Ja imam instaliran phoenix ali ne mogu da igram (jos).

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: PHOENIX RC
« Reply #2 on: November 17, 2008, 10:54:12 PM »
Fuki pozdrav i dobrodosao na forum,

mene isto jako zanima Phoenix. Kazes da je fizika jako dobra, nemoj da se ljutis, ali kazi mi molim te koliko imas pravog iskustva u RC-u? Posto si nov na forumu a i mislim da se nismo upoznali na nekoj livadi pa ne znam kako letis prave modele, koliko stvarno mozes da uporedis Phoenix sa letenjem pravih modela? Ne mislim nista lose, naprotiv!

Simulatori su neizbezni deo ovog hobija jer sa njima covek stice rutinu i pocinje automatski da reaguje u kriticnim situacijama ali nista ne moze da zameni livadu! Ja trenutno vezbam na AFPD, doduse starija varijanta sa "tableticom" i nisam zadovoljan pa razmisljam o promeni.

Pozdrav
 
« Last Edit: November 17, 2008, 10:58:10 PM by magic »
Veljko

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: PHOENIX RC
« Reply #3 on: November 17, 2008, 11:15:40 PM »
magic ja sa ovo malo iskustva u pravom rc letenju mislim da je g4 skroz ok za vezbanje.. :) probaj ako nisi.
poz

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: PHOENIX RC
« Reply #4 on: November 18, 2008, 11:37:03 AM »
iz licnog iskustva mogu da vam potvrdim da je real flight 4 (imam i novu 4.5 verziju ali radi vidno sporije) veoma dobar za prvu obuku.
nakon samo 2-3 sata simulatora  mozete poletati i sletati pravim rc modelima aviona i helikoptera.

postoji i veliki izbor modela (5 ekstenzija).

pozdrav Misha

Offline Fuki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: PHOENIX RC
« Reply #5 on: November 19, 2008, 08:07:05 PM »
Izvinjavam se sto tek sad odgovaram bio sam u nekoj guzvi ;). Prvo da odgovorim Magic-u, prvi susret sa nekim modelom sam imao verovao ili ne jos davne 1993. i nisam se nesto proslavio posto pre svega sam bio klinac a i sam sam pokusavao da letim sa modelom od 1500DM, zatim sam pokusao i sa helikopterom i to je bio krajnje tuzan pokusaj  ;namig. Tako da od 1995 do sad gotovo da nisam imao kontakta sa rc modelima. Ove godine mi se ukazala prilika da konacno naucim da letim sa kolegama dobre volje i S.Mitrovice tako da sam odlucio da ponovo ulozim trud i pare ne bi li konacno oživeo dečački san :). Do sada sam imao 4 letenja i za sad sam samo leteo sto se kaže školski tako da nisam iskusan mada mogu ti reci da je bio moj model ja bih i sleteo na prvom letu ali što je sigurno sigurno kad završim svoj model onda cu da dižem adrenalin na taj nivo :jaki:. Mogu samo reci da na osnovu tih par letova i letenja na Phoenix-u da je simulator zaista realan i da mi je puno pomogao verujem da su i drugi dobri ali za sad sam zaista zadovoljan pogotovo zato što su mu apdejtovi besplatni i redovni. I da cuo sam da ti simulatori sa tableticom uvek imaju neki problem da im aileroni ne rade kako treba da komande dosta kasne i to, tako da nisam ni pokusavao da ih instaliram...
Jedan drugar ima originalni kabl za AFPD tako da cu se menjati malo sa njim pa da vidimo oboica razliku. Kad ga budem probao onda cu i znati koji je bolji, realniji....

Misho da li imas originalni kabl za G4 ili si ga pravio po uputstvu sa sajtova? Poz

« Last Edit: January 11, 2009, 11:15:14 PM by SABURO »

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: PHOENIX RC
« Reply #6 on: November 19, 2008, 10:38:29 PM »
dakle obicno ide na jednom kraju USB dongle a na drugom kraju ide prikljucak za odredjenu stanicu.
pregledaj oglase ili pozovi Zajka, on ima kablove u kompletu sa prikljuckom za skoro sve vrste stanica.
ovakvi kablovi bi trebalo da rade sa svim simulatorima.
mislim sa kod Zajka kostaju 50 eura sa programom (simulatorom). a da su 30 eura samo kablovi,
ali najbolje je da ga pozoves ili da mu pises.

office@rcbgd.com

ps nadam se da nisam prekrsio nikakvo pravilo reklamiranja.
NEMAM NIKAKAV PROCENAT samo pokusavam da pomognem coveku.
ako nesto nije u redu molim administratora da slobodno izbrise neodgovarajuce delove.

pozdrav

Offline Fuki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: PHOENIX RC
« Reply #7 on: November 21, 2008, 05:34:22 PM »
Hvala misho na informaciji bice mi od koristi. Poz

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: PHOENIX RC
« Reply #8 on: November 21, 2008, 08:28:47 PM »
Питање кабла за симулатор можете да решите врло једноставно.

Треба вам најобичнији кабл који на оба краја има стерео утикач од 3.5 мм (као за слушалице или микрофон...) и који можда кошта 100 - 200 динара.
Један крај се прикључи на станицу а други на микрофонски улаз на компјутеру.
Треба вам још и два мла програмчића: PPJoy i SmartPropoPlus...

Ја сам на овакав начин повезао DX7 са G4 флајт симулатором и то ради сјајно...

Постоји на нету и детаљно објашњење како се то све активира, ако вас буде интересовало поставићу и линк, мрзи ме тренутно да га тражим...

Offline Matić Dragan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 273
Re: PHOENIX RC
« Reply #9 on: November 21, 2008, 08:43:58 PM »

nakon samo 2-3 sata simulatora  mozete poletati i sletati pravim rc modelima aviona i helikoptera.


 :)aplauz :)aplauz :)aplauz
ex pseudonijum: mat

Offline atlantis32de

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 124
Re: PHOENIX RC
« Reply #10 on: November 21, 2008, 09:00:56 PM »
@ mat... nemoj "bre" coveku da se smejes ....ja sam siguran da ima Talenta i za takve stvari .

Moja,pokojna baba,nikada nije ucila za doktora ali ,pazi ovo sad, je namestala slomljene koske !

Znaci ja mu se divim ... i ja bih voleo da je to onda kod mene za 2 -3 sata uspelo ...samo kod mene je onda bilo 2-3 modela a ne sata..

Offline Matić Dragan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 273
Re: PHOENIX RC
« Reply #11 on: November 21, 2008, 09:11:18 PM »
naprotiv, ja coveku cestitam, on je zivi dokaz da je pilotiranje RC modelima decija igra pogotovo helikoptera.
ja sam takodje malo tupav za te stvari kao i ti pa mi je trebalo par modela da naucim i jedno dva meseca simulatora.
ali uvek sam bio optimista po pitanju ljudskih mogucnosti pogotovo u kad je u pitanju koordinacija oko-ruka i evo bio sam u pravu covek je to i dokazao.
dakle sta reci osim BRAVO 
ex pseudonijum: mat

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: PHOENIX RC
« Reply #12 on: November 21, 2008, 09:16:48 PM »
Da ne bude da to nije izvodljivo...

Baš pre par dana, navratio ortak do mene koji je inače pilot. Možda je ukupno ( za par meseci ) svega sat vremena kod mene se zezao sa RFG3-4 simuatorom i imajući u vidu da fino kontroliše modele u simulatoru, čisto iz zezanja odemo na obližnju livadu da proba parky-ja da leti. Eto za početak mi je bilo da mu dam da oseti komande i model, tj. da održi visinu praveći horizontalne osmice, zaokrete itd. Do te mere je otišlo da sam se ja totalno prepustio uživanju i slikanju kako on leti. I na celu tu priču, model je iz drugog prilaza spustio bez problema. Dakle nije ne moguće, samo treba imati šlifa za letenje.

Da, pored njega i moj brat je isto tako nakon par minuta letenja leteo i spustio parky-ja prošle godine na aerodromu Sremska mitrovica. Opet iz čistog zezanja.

Znači nije nemoguće...ali ni ne mora da znači...
« Last Edit: January 11, 2009, 11:17:07 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline Matić Dragan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 273
Re: PHOENIX RC
« Reply #13 on: November 21, 2008, 09:45:09 PM »
znam ja da je moguce pogotovo sa parkijem i helikopterima tipa picco-Z. doduse postoje ljudi kojima jednostavno neke stvari leze vise nego drugima ali ne treba ljudima ulivati laznu sigurnost savetima da su u stanju da vrate ceo model kuci posle desetak sletanja na simulatoru. svi mi sto malo duze vremena letuckamo znamo u kakve sve nezeljene situacije mozemo doci tokom letenja. a takodje znamo i kakav je osecaj kada se model skuplja po livadi.

prema tome, uz svo duzno postovanje talentima, cak i kada ste 100% sigurni u svoje mogucnosti setite se marfijevog zakona.

poz dragan
ex pseudonijum: mat

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: PHOENIX RC
« Reply #14 on: November 21, 2008, 09:54:31 PM »
Slažem se, ali se ne bih složio oko poređenja, parky je napredan trenažni avion. Recimo umesto Parky-ja si trebao uzeti easy star-a, e recimo on bi se savršeno uklopio u tovju prethodnu rečenicu. Parky je brz avion za početnike...
Ovo je samo primer da nas ima raznih, zato pamet tj. simulator u ruke, pa tek posle xy sati na livadu...
 ;namig
« Last Edit: January 11, 2009, 11:18:00 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs