Author Topic: PHOENIX RC  (Read 12306 times)

Offline Matić Dragan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 273
Re: PHOENIX RC
« Reply #15 on: November 21, 2008, 10:19:32 PM »
verovatno da si u pravu sto se tice pocetnickih modela, ja sa njima nisam imao srece i dan danas se neprijatno osecam kada mi neko da da ih letim, tako da se u njih ne razumem. poceo sam sa AFPD a nastavio na livadi sa 3D modelom mircetove izrade pa kasnje sa raznim akrobatama.
ex pseudonijum: mat

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: PHOENIX RC
« Reply #16 on: November 22, 2008, 12:15:36 AM »
pa evo posto je rec o meni da se ukljucim u konverzaciju.
dakle onpo sto sam napisao stoji. imam nekih iskustava slobodnoletecim modelima ali ne i sa rc modelima.
posle ukupno provedenih ni dva sata na simulatoru otisli smo na livadu (jer u kragujevcu nemamo adekvatniji
prostor za letenje i probali model. model je podigao (kao sto svi i preporucuju) drugar tasa koj je i prvi poceo da se bavi u rc modelima u kragujevcu
i leteo 1 let da bi ga natrimovao. zatim smo ga ponovo podigli i od tada ja model i slecem i polecem.
ako mat-u nesto znaci zbog skucenosti prostora ograniceni smo da MORAMO da polecemo iz ruke (jer je teren uzasno neravan i nemoguce je rulati)
a slecemo u krugu od 10-tak metara. do sada imam 10 tek poletanja i sletanja bez ikakvih problema.
dakle, jedino se izvinjavam sto sam pomenuo helikoptere, jedino sam vozio sobne pico modele, ali za avio modele stojim i dalje tu da potvrdim da
svako posle 2-3 sata sa DOBRIM modelom moze i da polece, slece i izvodi jednostavnije akrobacije.

da napomenem da sa kyosho kalmatom nisam ni hteo da probam da letim i tu bi verovatno bilo dosta problema jer je dosta nestabilan
(bar ovaj koji ja imam) vec letim CANARY-ja raspona 1.6 m sa os46ax motorom.

tako da je ipak sve to stvar pojedinca da li je sposoban za tako nesto ili ne, ali moje misljenje je da tu nema nicaga toliko strasnog i misterioznog.
(zbog mat-a i jos nekih ogranicavam svoju pricu samo na trenazne modele, jer helije i 3d modele nisam probao da vozim)

Offline Matić Dragan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 273
Re: PHOENIX RC
« Reply #17 on: November 22, 2008, 06:46:38 AM »
nemoj druze odmah da se ljutis, malo smo se zezali jer se iz tvoje price dalo zakljuciti da sve lako leti. naravno da moze posle par sati da se leti trenazni model ali ipak to treba i naglasiti. steci ce ljudi utisak da mogu da se upuste u letenje zahtevnijih modela pa onda sledi tuzan deo hobija.

samo polako sve je stvar vezbe a simulatori su pravljeni za to. ja ih koristim jos uvek i to cesto.

pozz dragan
ex pseudonijum: mat

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: PHOENIX RC
« Reply #18 on: November 22, 2008, 10:16:40 AM »
Ja bih ipak da se vratimo na temu, a to je Phoenix RC. Mene zanima dali je neko sa malo vise letackog iskustva imao priliku da proba Phonix i uporedi ga sa AFPD i G4. Ipak je potrebno malo vise od osnovnog znanja da bi covek mogao da uporedi neke stvari, govorim to iz licnog iskustva jer je i meni AFPD bio savrsen dok i ja nisam napredovao sa pravim letenjem pa poceo da uocavam nedostatke. Inace Phoenix kosta 100E i uz njega se dobija USB kabl koji inace kosta 30E, znaci pola cene od ostalih simulatora. Svi znamo prednosti originalnog sofvera.

Inace, ja sam bez ikakve vezbe na simulatoru uspesno sleteo iz prvog moj prvi model, jedrilicu, vise puta u tom prvom danu. Naravno, posle toga je doslo ono sto se manje vise svima desavalo  :-\, razna lupanja iz ovog ili onog razloga.

Pozdrav
Veljko

Offline Fuki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: PHOENIX RC
« Reply #19 on: November 22, 2008, 06:57:23 PM »
Ljudi nije da pokusavam da precenim sebe niti to želim cak naprotiv, ali činjenica je da pre nego što sam uzeo simulator u ruke probao sam da vozim trenažni model od jednog decka i bilo je kao da upravljam nogama, totalno bez osećaja,mislim da bi palice plakale da su mogle, zvukova kao sto je "poing" "drrrr" i tako to su bili sastavni deo moje vožnje   oo)). Kada sam nakon 4-5 sati provedenih za simulatorom ponovo uzeo stanicu u ruke prica je bila totalno drugacija imao sam osećaj da bi mogao da uradim sve moguće akrobacije koje taj model moze da izvede ali naravno model nije bio moj a i decko ciji je isti stalno mi je suflirao "digni ga, digni ga" ili "navuci ga sebi", "beeeži ti" i tako to dodatno mi je unosio nervozu tako da nisam hteo da rizikujem ni najmanje  inace da je bio moj....i jao  (:sok:). Zato cim zavrsim svoj prvi model na poletanje pa da vidimo šta će biti. ;)
P.S. Simulator je prava stvar pogotovo za one koji tek prvi put treba da uzmu stanicu u ruke.
« Last Edit: January 11, 2009, 11:19:37 PM by SABURO »

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: PHOENIX RC
« Reply #20 on: November 22, 2008, 07:19:19 PM »
po meni osnovni problem je u brzini reagovanja modela. ono sto je iskusnijem letacu ok setup meni nije odgovarao i posle prvog leta smanjio sam otklone na modelu na 70-80 od preporuke proizvodjaca, i onda je letenje postalo mnogo lakse (kao rukama :big smile) medjuti naravno da ima razlike izmedju simulatora i pravog letenje (+trema i osecaj da se model moze razbiti) . moja preporuka je g4 jer ima veliki izbor modela i sigurno mozes naci neki priblizan modelu koji ces vec imati. sastavni deo programa su i tutorijali iz kojih mozes nauciti osnovne ali i 3d akrobacije (naravno za kasnije). cuo sam da u bg-u moze da se nadje i neki program aero... (nesto) i da zajedno sa kablom kosta oko 50 eura. ali sam ja zadovoljan sa g4.

pozdrav

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: PHOENIX RC
« Reply #21 on: February 10, 2010, 02:50:07 PM »
Jedna od stvari sa kojima sam se ponovio je i ovaj simulator http://www.phoenix-sim.com/welcome.htm . Isprobao sam ga samo kratko jutros (posto sam ga sinoc kasno doneo) i mogu da kazem da je prvi utisak jako dobar, da ne kazem fantastican! Radi se o najnovijoj verziji 2.5 koja radi i sa Win 7. Po instalaciji program je sam preuzeo jos 25 modela aviona i jos par update-a.

Dosta sam citao o ovom simulatoru ali kada sam video da ljudi koji se vrlo ozbiljno takmice u F3A koriste bas njega za vezbu to je prelomilo. Isto tako dolazi sa par pravih F3A modela (Carf Integral, ZNLine Alliance) i samim tim je dozivlaj potpun. Isto tako jedna od lokacija moze da se prilagodi vezbanju F3A letenja sa iscrtanim box-om u kom treba da se leti.

Broj modela helikoptera na raspolaganju je ogroman, no to barem meni nije (za sada) toliko interesantno.

Grafika i zvuk su fantasticni, ali ono sto je najbolje je fizika, narocito kada je uporedim sa Aerofly 3.5.

Model dolazi sa USB kablom koji (izgleda) hoce da radi samo sa ovim programom. Na DVD disku ne postoji nikakav registracioni broj ili nesto slicno sto se unosi prilikom instalacije vec je ocigledno sva zastita hardverska u donglu, zato i nema "tabletice" na netu za ovaj simulator.

E sad, vezba, vezba, vezba i to od sada sa pultom i ne vise sedeci, nego stojeci kako se inace i leti na livadi.

poz
« Last Edit: February 10, 2010, 03:17:01 PM by magic »
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: PHOENIX RC
« Reply #22 on: February 14, 2010, 10:45:58 AM »
Sto ga vise koristim utisci su sve bolji i bolji! Stvarno neverovatan osecaj kada se sve lepo podesi, fali samo osecaj vetra na licu i sunca kako greje, sve ostalo je tu.

Za svaku preporuku.

http://www.rcuniverse.com/forum/m_9445092/mpage_1/key_/tm.htm

poz
« Last Edit: February 14, 2010, 12:16:20 PM by magic »
Veljko

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: PHOENIX RC
« Reply #23 on: February 14, 2010, 12:14:34 PM »
Ma, to sa osećajima može lako da se reši kvarcnom grejalicom i ventilatorom. Ali bi mi strašno nedostajao Gile, da mi zvoca. lol
Nego, simulator je stvarno izvanredan. Veljko mi je dao kablić sa donglom na par dana, pa sam imao prilike da ga uporedim sa RF G4.5 i AFPD. Utisak koji sam imao od kada sam nabavio demo (možeš samo da gledaš, ali će ti mnogo toga od donjeg pisanija biti jasno),
http://www.phoenix-sim-files.com/files/demos/phoenixRC_Demo.exe
još više je pojačan posle ovog uporednog testiranja.

Phoeniks sam skinuo sa interneta i instalirao pre par nedelja. Pri instalaciji nije tražio nikakve šifre i kodove, ali je zato odbijao da se pokrene dok ne uključiš njegov dongl. Ni makac. Nema nikakvih tabletica, ništa! Očigledno je zaštita hardverska, odnosno - sve je u donglu. Zato, čim je Veljko doneo dongl, sve je proradilo u trenutku. Prvo je sam predložio da podignem sve moguće nadogradnje i dodatke sa gomilom novih letilišta i modela, što sam naravno prihvatio. I to sve besplatno, što kod drugih simulatora nije slučaj. To je prilično potrajalo, ali je svo vreme dozvoljavao da se leti.
Prvo se izabere stanica koju koristiš. Ima veliki spisak naj popularnijih modela stanica, koje čim odabereš - sve radi. Svako dugme, prekidač, klizač... Ako tvoja stanica nije na spisku, imaš mogućnost da preko veoma intuitivnog grafičkog interfejsa sam prilagodiš svoju stanicu. Probali smo i jedno i drugo. Moju JR-9303 je imao na spisku, i sve je od prve proradilo. Za MX-16S je Ljubigamajka uradio prilagođavanje i takođe je sve proradilo.
Kada se to završi, sve ostalo te natera da razgoračiš oči i opustiš vilicu. Fizika je fenomenalna. Realno do bola. Ima bato da se nalupaš modela dok ga ne ubediš da znaš da letiš. A to se od simulatora i traži - da ti pomogne da naučiš da letiš i da usavršavaš tehniku letenja. Tapšanje po ramenu tu nije od nikakve pomoći. U tu svrhu su urađeni izvanredni tutorijali za početnu obuku, osnovne akrobacije i napredne akrobacije. Posebno za modele sa krilima, posebno za helikoptere. Od figure do figure. Svaki detalj je objašnjen i pokazan, pa izvoli vežbaj.
Grafika? Kako reče Veljko, samo nedostaje sunce i vetar u kosi. Potpuno 3D okruženje te naprosto uvuče u monitor, pa izgubiš predstavu da u stvari nisi na livadi. Percepcija modela te ne ostavlja u nedoumici u kom položaju je model. Skoro pa da pružiš ruku i da ga izvučeš iz monitora. A zvuk četvorotaktaša će vas naprosto izbezumiti.
Posebna priča su helikopteri, za koje je sve gore navedeno dovedeno skoro do savršenstva. Ljubigamajka je najviše tom segmentu posvetio pažnju, i konstatovao da ni jedan drugi simulator nije uspeo da helikoptere toliko približi realnosti. Phoenix najviše i hvale zbog simulacije helikoptera i F3A aviona.
I na kraju ovog kratkog osvrta, višnja na torti!!! Na stranici sajta Phoenix-a:
http://www.phoenix-sim.com/technical.htm
Možete da nađete detaljno uputstvo kako da slikate SVOJ model i SVOJE letilište. Te slike pošaljete e-mailom ili na disku Phoenix-u i oni vam urade vaš model i letilište za ugradnju u simulator. E tu se može otkloniti onaj ozbiljan nedostatak što nema Gileta, pa ostaju samo sunce i vetar u kosi.

Toliko za sada, ovako na brzinu.
Za neki dan, kada završim neke razgovore sa jednom firmom iz Hong Konga (a i odakle bi mogla da bude!?!), imaću jedan konkretan predlog u vezi sa ovim i svim ostalim simulatorima.
« Last Edit: February 14, 2010, 12:21:49 PM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: PHOENIX RC
« Reply #24 on: February 14, 2010, 12:28:39 PM »
Vidim zivno si Lazo pa si me se uzeleo uskoro ce lepo vreme pa ponesi onaj tvoj sator da se lepo ogrejemo na livadi  4e Ovih dana nisam bio siguran da si radno sposoban penzos  (___) Nego da nebih isao u  (offtopic) kod koga moze da se proba to cudo od simulatora.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: PHOENIX RC
« Reply #25 on: February 14, 2010, 12:33:35 PM »
Pa može i kod tebe, ako hoćeš. Veljko donese DVD i kablić i gotovo.
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: PHOENIX RC
« Reply #26 on: February 14, 2010, 03:25:44 PM »
Ma smislice Srbin EMU i za ovo! :)aplauz

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: PHOENIX RC
« Reply #27 on: February 14, 2010, 10:25:47 PM »
Ma, to sa osećajima može lako da se reši kvarcnom grejalicom i ventilatorom. Ali bi mi strašno nedostajao Gile, da mi zvoca. lol
Nego, simulator je stvarno izvanredan. Veljko mi je dao kablić sa donglom na par dana, pa sam imao prilike da ga uporedim sa RF G4.5 i AFPD. Utisak koji sam imao od kada sam nabavio demo (možeš samo da gledaš, ali će ti mnogo toga od donjeg pisanija biti jasno),
http://www.phoenix-sim-files.com/files/demos/phoenixRC_Demo.exe
još više je pojačan posle ovog uporednog testiranja.

Phoeniks sam skinuo sa interneta i instalirao pre par nedelja. Pri instalaciji nije tražio nikakve šifre i kodove, ali je zato odbijao da se pokrene dok ne uključiš njegov dongl. Ni makac. Nema nikakvih tabletica, ništa! Očigledno je zaštita hardverska, odnosno - sve je u donglu. Zato, čim je Veljko doneo dongl, sve je proradilo u trenutku. Prvo je sam predložio da podignem sve moguće nadogradnje i dodatke sa gomilom novih letilišta i modela, što sam naravno prihvatio. I to sve besplatno, što kod drugih simulatora nije slučaj. To je prilično potrajalo, ali je svo vreme dozvoljavao da se leti.
Prvo se izabere stanica koju koristiš. Ima veliki spisak naj popularnijih modela stanica, koje čim odabereš - sve radi. Svako dugme, prekidač, klizač... Ako tvoja stanica nije na spisku, imaš mogućnost da preko veoma intuitivnog grafičkog interfejsa sam prilagodiš svoju stanicu. Probali smo i jedno i drugo. Moju JR-9303 je imao na spisku, i sve je od prve proradilo. Za MX-16S je Ljubigamajka uradio prilagođavanje i takođe je sve proradilo.
Kada se to završi, sve ostalo te natera da razgoračiš oči i opustiš vilicu. Fizika je fenomenalna. Realno do bola. Ima bato da se nalupaš modela dok ga ne ubediš da znaš da letiš. A to se od simulatora i traži - da ti pomogne da naučiš da letiš i da usavršavaš tehniku letenja. Tapšanje po ramenu tu nije od nikakve pomoći. U tu svrhu su urađeni izvanredni tutorijali za početnu obuku, osnovne akrobacije i napredne akrobacije. Posebno za modele sa krilima, posebno za helikoptere. Od figure do figure. Svaki detalj je objašnjen i pokazan, pa izvoli vežbaj.
Grafika? Kako reče Veljko, samo nedostaje sunce i vetar u kosi. Potpuno 3D okruženje te naprosto uvuče u monitor, pa izgubiš predstavu da u stvari nisi na livadi. Percepcija modela te ne ostavlja u nedoumici u kom položaju je model. Skoro pa da pružiš ruku i da ga izvučeš iz monitora. A zvuk četvorotaktaša će vas naprosto izbezumiti.
Posebna priča su helikopteri, za koje je sve gore navedeno dovedeno skoro do savršenstva. Ljubigamajka je najviše tom segmentu posvetio pažnju, i konstatovao da ni jedan drugi simulator nije uspeo da helikoptere toliko približi realnosti. Phoenix najviše i hvale zbog simulacije helikoptera i F3A aviona.
I na kraju ovog kratkog osvrta, višnja na torti!!! Na stranici sajta Phoenix-a:
http://www.phoenix-sim.com/technical.htm
Možete da nađete detaljno uputstvo kako da slikate SVOJ model i SVOJE letilište. Te slike pošaljete e-mailom ili na disku Phoenix-u i oni vam urade vaš model i letilište za ugradnju u simulator. E tu se može otkloniti onaj ozbiljan nedostatak što nema Gileta, pa ostaju samo sunce i vetar u kosi.

Toliko za sada, ovako na brzinu.
Za neki dan, kada završim neke razgovore sa jednom firmom iz Hong Konga (a i odakle bi mogla da bude!?!), imaću jedan konkretan predlog u vezi sa ovim i svim ostalim simulatorima.
Lazo ubedi me u dve reči.Će instaliram to čudo sa sve ti donglivi i kablovi.Vido sam na ju lampi par videa i neizgleda loše pogotovu kad heli leti nad vodom.A jel se oseća miris livade?