Author Topic: Hexa  (Read 3897 times)

Offline conestef

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Hexa
« on: October 22, 2012, 06:33:32 PM »
Evo red je dosao i ja da se predstavim...

Neki ovde sa foruma me znaju a oni koji me ne znaju, nadam se da cemo se upoznati...

U ovom postu cu vam predstaviti moj multi rotor. U pitanju je hexacopter sa DJI Naza kontrolnom elektronikom...
Celu hexu sam konstrusiao i napravio ja, kao i nosač za kameru (kao i drugu, bolju verziju, koja je trenutno u izradi i koja nije na slikama)...

Ram je napravljen kombinacijom aluminijuma i vitroplasta, dok su nogice i nosač za kameru napravljeni od vitroplasta...
Motori su Turnigy 2217 1050kv koji su se do sada pokazali jako dobri, i sa dovoljno snage za nosenje AP (aerial photography) opreme...
Propeleri su Graupner E-prop 11x5 koji su se pokazali savršeno...
ESC-ovi su najobicniji HK od 30A...
Bateriju su 3s 2200 Mah Nanotech, i koristim 3 baterije povezane paralelno za let, i u takvoj konfiguraciji imam oko 11-12min leta...
Tezina cele hexe bez baterija je oko 2500-2600 grama...

Jos jednom bih da se zahvalim svima koje sa upoznao i koji su mi pomogli svojim savetima... (gizmo, djbojan, vlada rcsrbija i jos mnogi kojima se izvinjavam ako ih nisam naveo...)

Takodje se izvinjavam na lošoj slici, ali mi je GoPro bio pri ruci, pa sam napravio par fotki sa njim, da podelim sa vama...

http://www.flickr.com/photos/35879041@N07/8113128568/#
http://www.flickr.com/photos/35879041@N07/8113113511/#
« Last Edit: October 22, 2012, 06:37:15 PM by conestef »

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Hexa
« Reply #1 on: October 22, 2012, 06:51:37 PM »
Super!    dobrodošao među multirotoraše, ako nesto zatreba, tu smo i dalje


Ako imaš, okači i neki video sniman na hexi


     ()-()

 

Offline conestef

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Re: Hexa
« Reply #2 on: October 23, 2012, 10:08:13 AM »
Imam par snimaka ali sam juce bio u guzvi nekoj pa nikako da stignem da ga okacim...

Danas cu da ga okacim malo kasnije...

Offline conestef

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Re: Hexa
« Reply #3 on: October 24, 2012, 11:05:50 AM »


Evo link ka snimku...

Na ovom snimku GoPro je samo nalepljena na hexu jer nosač za kameru mi još nije gotov...

Nikakvu stabilizaciju slike nisam radio...

Offline conestef

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Re: Hexa
« Reply #4 on: October 28, 2012, 02:15:46 PM »
Druga verzija nosača za kameru je napravljena...

Konstrukcija je uradjena od vitroplasta a neki delovi kao i zupcanici su napravljeni od klirita. Sve je seceno na laseru.

Ukupna težina je 350 grama bez servoa...
Roll osa ima 60 stepeni hoda (30 u jednu i 30 u drugu stranu)
Ovo je prototip pa ne zamerite sto vizuelno ne izgleda savrseno, ali sledeci ce biti bolji...
Prva ideja je bila da se napravi sa kaišastim prenosom, ali je mnogo komplikovanije napraviti nazubljene remenike za kaiš, ali i tu varijantu ću napraviti kada budem imao malo više vremena...
Još fale servoi, ali to ću ovih dana da rešim...