Author Topic: Kineski helikopteri - za i protiv!?  (Read 56466 times)

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #60 on: December 14, 2012, 07:00:42 AM »
Koliko sam shvatio, placa se 7000 RATEL-u za saglasnost o uvozu telekomunikacione opreme, radi se valjda o svim predajnicima, svemu sto emituje radio-signal... Ne znam da li je bitna snaga emitovanja signala, ili sta se vec gleda, npr. da li se za WiFi routere placa...

Al' aj to sve, nego sto ne znas sta da radis ako RATEL odbije da ti da tu saglasnost :)

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #61 on: December 14, 2012, 11:05:51 AM »
evo zasto je dobar ovaj kinez (copy-paste)... ;namig




Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #62 on: December 14, 2012, 11:12:41 AM »
Vidim da ima dosta softvera za android, sto se tice tih predajnika, koji se kace na izlaz za slusalice na telefonu. Meni se iskreno ne svidjaju uopste, ne daju nikakav feedback, ne osecate gde vam je prst i gde ce heli da ide.

Inace, snimio sam svoj LS-208. Imam ukupno jednocifren broj letova, i ovo mi je prvi helikopter ikad, pa ne budite preostri :)

Nije mali, dugacak je 50cm, elise su oko 20 cm (svaka od 4), pa nije bas podoban za akrobacije u kuci :)



Ono sto nervira kod njega je 3.7v baterija od 1000mAh, pa se vrlo brzo oseti razlika u snazi posle nekog vremena leta :(

P.S. Luster je kriv za sve slomljene elise :)
« Last Edit: December 14, 2012, 11:31:54 AM by dzoni »

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #63 on: December 14, 2012, 12:31:33 PM »
Pisano je ovde milion puta u vezi saglasnosti... a svi se hvataju za placanje... nije placanje problem, to je samo taksa za zahtev, problem je sto uz zahtev mora da se dostavi celokupna tehnicka dokumentacija iz neke svetski priznate laboratorije, koja dokazuje tehnicke karakteristike tog uredjaja.. (sto ogromna vecina tih uredjaja nema).
Kad se jednom plati i dobije saglasnost, a jako tesko ili nikako se dobija. onda mozes da uvozis model te stanice, narednih godinu dana u neogranicenom broju  :sljus :)aplauz :)aplauz

kao sto rekoh ovih 7000 din je samo taxa za obradu zahteva i pregled dokumentacije, izdavanje same saglasnosti kosta jos neku sitnu kintu, i onda si miran 365 dana, ako to uspes da dobijes...  (spava) (yay)
Nakon toga se kao i na svaki uvoz placa carina ( sve zavisi ali oko 10%), PDV (20%) i ostali troskovi oko 5%  (kush)
« Last Edit: December 14, 2012, 12:38:03 PM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #64 on: December 14, 2012, 12:38:49 PM »
evo zasto je dobar ovaj kinez (copy-paste)... ;namig



Ja ovo ne mogu da nadjem na HK,ajde postavi link.
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #65 on: December 14, 2012, 12:59:00 PM »
ovo nije kinez, njega su kinezi kopirali i rodio se onaj v911 , a na hk je taj isti (V911) imao ime fp 100 ali ga vise nema...

ovaj sa slike je ovo...  http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/2_382_707/products_id/220852/n/Align-T-Rex-100X-Super-Combo-Electric-RTF-Micro-Helicopter-Kit

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #66 on: December 14, 2012, 06:24:11 PM »
P.S. Luster je kriv za sve slomljene elise :)

Meni je luster ispastao!!!!!!!
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #67 on: December 14, 2012, 07:17:40 PM »
ovo nije kinez, njega su kinezi kopirali i rodio se onaj v911 , a na hk je taj isti (V911) imao ime fp 100 ali ga vise nema...

ovaj sa slike je ovo...  http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/2_382_707/products_id/220852/n/Align-T-Rex-100X-Super-Combo-Electric-RTF-Micro-Helicopter-Kit

Taiwan je Kina   :mhm
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline sasakikic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #68 on: May 23, 2014, 02:23:10 PM »
Poštovani!
Mogu li vas zamoliti za pomoć? Vlasnici smo ( sin i ja ) ovog kin. helikoptera kao što je prikazano na slici na sledećem linku. http://www.dhgate.com/product/high-quality-alloy-structure-large-3ch-built/95763063.html

Ispao nam je 1 teg iz flybara, i već više od 1 god. nemamo rešenje.
Da li je moguće pronaći način kako da napravim novi flybar ili ako neko prepoznaje od kog helikoptera bih mogao da naručim flybar i gde.

Dimenzije: Product size: total length 38cm
propeller diameter : 35 cm

Puno hvala na razumevanju. 

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #69 on: May 23, 2014, 08:20:53 PM »

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #70 on: December 21, 2014, 10:01:45 AM »
Zdravo druze javljam ti se u vezi tega na heliju, ako nisi resio problem mislim da ga imam ja, posto imam takav rastureni helikopter. (<--)