Author Topic: Kineski helikopteri - za i protiv!?  (Read 56443 times)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #15 on: October 31, 2012, 04:18:58 PM »
za dobar helikopter prvenstveno treba dobar gyro i repni servo a zatim motor sa speed controlerom pa onda  tri jednaka serva za glavu i na kraju minimum 6 ch stanica (flysky,turing...vise nije pitanje marke jer  i dobre marke stanica mogu zakazati kao i ove od 80 eur (mislim bez ratela ako je u pitanju nova stanica)),a za pocetnika konstrukcija moze i sa ebay-a koja od bilo klase 450 ili veci !
i osnovna stvar bez koje se ne moze!!

DOBAR SIMULATOR KOJI MOZES NAKACITI NA TU STANICU I TO BEZ NJEGA NE POCINJATI OVAJ SPORT ILI HOBI !!!!!


 
ex pseudonijum: sova

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #16 on: October 31, 2012, 04:27:17 PM »
Mislim da si ovo hteo da stavis u "Kako poceti" a ne u "Kineski helikopteri" :)))

Offline DrazaFFT

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #17 on: November 01, 2012, 10:49:37 AM »
Hvala Vaci, to je bas i bio odgovor koji sam ocekivao ali i koga sam se najvise pribojavao  :(
Svidja mi se savet koji si mi dao, i drago mi je sto sam to cuo odma na pocetku. Nazalost nisam u mogucnosti da to sad uradim tako da ce FP100 ipak biti sledeca investicija, a za dalje nadam se da ce doci neko bolje vreme.

Sto se tice flybara, prvo mi je negde otpao jedan teg, narucio sam u extreme toys neki flybar koji je izgledom najslicniji ali nazalost nije odgovarao i nikako nisam mogao da ga uklopim, tako da sam sa njega skinuo tegove i stavio (zalepio) na moj stari flybar ali ni oni nisu idealno pasovali pa mozda nisam imao najbolji balans tako da mi je izgleda u letu ponovo otpao jedan teg i heli mi je pao i polomio flybar a tegica nema nigde tako da nista od novog lepljenja  :( a sin svaki dan pita jesi popravio helikopter  :(

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #18 on: November 01, 2012, 11:26:47 AM »
I ja sam planirao da ulozim 50e i da se bavim ovim hobijem u pocetku :) a onda sam ulozio koj 300, pa sad kupujem delove za quad .... ovaj hobi je najskuplji u startu dok ne prelomis u glavi da ti treba para. A posle shvatis da sve sto si do sada kupovao su bile gluposti koje si prerastao za nedelju dve. Tada zazalis sto nisi malo sacekao i ulozio pare u nesto bolje i kvalitetnije... klasika.
Evo r-xx dao oglas da prodaje nov msrx upola cene. Mozes i tako, nadji polovno ali kvalitetno. Ili kupi taj FP100 da imas cime da se zanimas, pa ako provalis da te ovaj hobi privlaci skupljaj pare i kupi nesto dobro. Znas kako, umesto cigareta ustedi mesecno 20e, za godinu dana to su 250e. Dok se ti malo naucis i izgustiras taj FP100 ustedeces pare za stanicu i neki malo jaci heli, ili mozda quad...
A sto se tice flybara... pogledaj ovde

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,10145.0.html

to ti je moj Trex100x. Pola delova sam sam napravio na njemu, flybar sam isto polomio i zalepio cevcice od antene i stavio srafove na kraju. Nije to toliko kriticno kod tih malih helikoptera. Samo je bitno da skines flybar, stavis nesto sto ce biti teg na krajevima, potrudis se da sve bude simetricno i zalepis. Mnogo prosto, i sigurno radi. Nisam sad kuci inace bih slikao jedan kineski helikopter koji cim sam ga izvadio iz kutije, celog sam ga rasturio i prepravio. Isekao sam mu secicama flybar i skratio ga da bi leteo malo brze :) Nista lakse. Stavi neke fotografije da vidimo sta si uradio.

Offline DrazaFFT

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #19 on: November 01, 2012, 01:04:48 PM »
pa vec sam imao neke ideje sa celicnom ili aluminijusmkom zicom il tako nesto, znaci jedino bitno je simetrija, ni duzina ni tezina nisu toliko bitne, bacam se u planiranje, hvala puno, slikacu sve sto uradim...
« Last Edit: November 01, 2012, 01:36:01 PM by DrazaFFT »

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #20 on: November 02, 2012, 10:33:42 AM »
jako je lepo vrsiti inovacije na masinama al car ovoga nije vrsiti inprovizacije!
car ovog hobija je LETETI !!!
mnoge stvari sam pokusao improvizovarti od pravljanja konstrukcije do pravljanja kraka i na kraju kad izracunas koliko vremena provedes za stolom umesto na livadi shvatis da je mnogo jeftinije kupiti deo sa ebay-a nego ga praviti!
ima u  chari  napraviti ceo avion ili i da je tvoj jedinstven i da leti al vec napravljeno "praviti" da leti to je grota vremena koje mozes provesti na livadi!
sve ovo govorim iz iskustva jer mnogi kao sto sam i sam pokusavaju od nicega napraviti nesto sto je jako tesko!
ako pogedamo realno kod nas u srbiji piloti helikoptera oni koji extra lete nisu se zaj..ali sa inovacijama i preradjivali vec napravljano
ex pseudonijum: sova

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #21 on: November 02, 2012, 10:46:57 AM »
Pa sad.... neki ljudi nemaju para da ulazu u toliko deliva, neki ljudi krpe to sto imaju jer skupljaju pare za nesto bolje, neki ljudi (kao ja) jednostavno uzivaju da isprobavaju stvari i na taj nacin se igraju i uce kroz igru, a neki samo lete i menjaju delove. Neko voli samo letacki aspekt ovog hobija, neko voli i tehnicki. Bitno je da ljudi uzivaju i da na kraju dana ispune svoju glad za znanjem ili letenjem ili oba, i budu srecni i zadovoljni. Tako da car ovog hobija je ono sto coveka privlaci u njemu, a to ne mora biti isto kod svakog. Ne moras biti najbolji da bi uzivao i bio srecan, bitno je da das sve od sebe... moja filozofija zivota.

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #22 on: November 02, 2012, 07:45:40 PM »
"Ne moras biti najbolji da bi uzivao i bio srecan, bitno je da das sve od sebe... moja filozofija zivota"
Lepo receno! Apsolutno se slazem!
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline DrazaFFT

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #23 on: November 02, 2012, 09:03:50 PM »
Apsolutno si u pravu Vaci, jer hobi je hobi samo onda kad se u njemu uziva, kad se tako zaboravljaju svi problemi, ja radim puno razlicitih stvari u zivotu ali nista od toga ne mogu da smatram hobijem. 
Stvarno planiram da se posvetim ovome ali moracu da idem korak po korak i to jako sitnim koracima  :(

Offline DrazaFFT

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #24 on: November 05, 2012, 02:37:51 PM »
planiram da ipak uzmem fp100
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21316__Hobbyking_FP100_2_4Ghz_4CH_Micro_Helicopter_Mode_2_RTF_.html

koliko moze da izadje dostava i kakva iskustva imate sa ovim sajtom?
« Last Edit: November 05, 2012, 03:33:14 PM by DrazaFFT »

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #25 on: November 05, 2012, 03:09:51 PM »
Link koji si postavio je za HK190 a ne fp100. Ako se dobro secam, imas cenovnik dostava kada kupujes i biras kako da ti dostave, kojom sluzbom. Nemoj da me drzis za rec, ali mislim da je do 1kg 15 dolara postarina. Mozda je i manje neka ti kaze ipak neko drugi. Mnogi kupuju sa tog sajta, a vreme dostave moze da varira...

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #26 on: November 05, 2012, 03:26:20 PM »
planiram da ipak uzmem fp100
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=18746

koliko moze da izadje dostava i kakva iskustva imate sa ovim sajtom?

29 heli i 18 dolara postarina,i to bi bilo to... a mozes jos za 100 grama da narucis rezervne baterije,da bi iskoristio maksimalno postarinu...
« Last Edit: November 05, 2012, 03:29:27 PM by sasa »
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline DrazaFFT

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #27 on: November 05, 2012, 03:32:23 PM »
Link koji si postavio je za HK190 a ne fp100. Ako se dobro secam, imas cenovnik dostava kada kupujes i biras kako da ti dostave, kojom sluzbom. Nemoj da me drzis za rec, ali mislim da je do 1kg 15 dolara postarina. Mozda je i manje neka ti kaze ipak neko drugi. Mnogi kupuju sa tog sajta, a vreme dostave moze da varira...
jao sad vidim i ja, ispravio sam.


Offline DrazaFFT

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #28 on: November 05, 2012, 03:42:24 PM »
Vidim da je FP100 na "backorder" da li je bolje da cekam ili da odma uzmem hk190?

igra li meni, apsolutnim pocetniku, igra ulogu dal je mode 1 ili mode 2 verzija. vidm da je ista cena

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #29 on: November 05, 2012, 03:44:11 PM »
uzmi mode 2 (gas na levoj palici), koriste ga svi u ovom delu sveta.