Author Topic: Kineski helikopteri - za i protiv!?  (Read 56465 times)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Kineski helikopteri - za i protiv!?
« on: October 16, 2012, 02:09:39 PM »
Ljudi sta mislite o kineskim stvarcicama? Ja sam poceo pre godinu i po dana sa njima, i mogu vam reci da sam najbolje prosao tada. Pre toga nisam pipnuo nista na radio komande. A onda sam kupio Avatar Z008 4 ch IR sobni helikopter. Dusu smo mu izvadili, i ja i burazer i cale, i moji prijatelji. Bio je lupan treskan, maltretiran (tipa startuju motori a helikopter prevrnut), sta je sve jadnicko podneo... dok najzad posle nekoliko meseci motori nisu otkazali. Kostao je 3000din na kupindu, usb punjac, rezervne elise svih vrsta, srafciger i daljinski. Svasta sam kupio posle njega, ali mi je on bio najbolja investicija. Ne zahteva odrzavanje, prilicno brzo leti po sobi, ultra otporan na zlostavljanje ljudi koji se tek uce (ili jednostavno iskaljuju bes koji ne mogu na heliju od 500e :P). Ima stvari koje nisu ni za sta kod kineza, i ne bih ni kupio nesto sto ima manje od 4 kanala. Ali mislim da i kod kineza ima raznih bisera, i da je ovaj helikopter bio jedan od njih.

Sta vi mislite, koja su vasa iskustva?

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #1 on: October 16, 2012, 02:14:21 PM »
Ja sam kupio HK450pro heli, dosta dobro. isti delovi sa Align 450

Vrlo zadovlan.

 :mhm
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #2 on: October 16, 2012, 02:57:26 PM »
HK450 Pro jos jedan + za ovaj heli.
Aling delovi odgovaraju u potpunosti i ima dosta nadogradnje za njega
Pozzz

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #3 on: October 16, 2012, 03:24:10 PM »
Ja sam vise mislio na one male jeftine igracke. HK450 je vec ozbiljan helikopter.

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #4 on: October 16, 2012, 05:30:49 PM »
Postoje razni tipovi i razne klase.To sto moze da se nadje kod nas veruj da skoro i ne vredi tih para.Naj bolje da se uveze iz inostranstva i to je dobra investicija.Ja sam skoro kupio ovde kod nas heli sa 4 kanala i nije leteo pola sata i otkazala je komanda.Najgore od svega sto mi reklamaciju nisu uvazili.
Povedi racuna gde i sta kupujes
Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline norrin radd

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 167
    • FlyingCam
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #5 on: October 16, 2012, 11:40:27 PM »
"HK450 je vec ozbiljan helikopter."    :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe


Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #7 on: October 17, 2012, 10:55:17 AM »
Ne znam sta je smesno? Ja pricam o ovom tipu zezanja



covece kolki link... super stvar za zimu i sobu. Verovatno je velicine repnog rotora HK450. Tako da i dalje ne znam sta je smesno.....

Uopste nemoj da se zamaras razmisljanjima snobizam je cudo....
"original" model ti uopste ne garantuje da ces leteti dobro a to ti ne garantuju ni sati letenja ima ljudi koji lete 1000 sati pa i dalje samo peglaju (ne mislim na nikoga konkretno vec samo dajem primer) a ima i talenata npr Tareq koji leti par godina a najbolji je...
Opredeli se imajuci u vidu svoje ambicije i finansiske mogucnosti.
Mislim da ovaj model sa linka ne vredi nista vec predlazem t-rex 100 (ima ga u BG-u) ili njegovog kineskog brata FP100 (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21316__Hobbyking_FP100_2_4Ghz_4CH_Micro_Helicopter_Mode_2_RTF_.html) a mnogi kazu da je drasticno bolji od Aling-a a ja iz mog iskustva mogu da kazem da ce te oduseviti upravljivoscu a i potpuno je neunistiv i drasticno jeftiniji (model+postarina oko 44 dolara)...

Apsolutno nisam imao nameru da se svadjam i ne mislim na nikoga konkretno!

Pozzz

 (pijemo)
« Last Edit: October 17, 2012, 11:08:25 AM by IVAN3D »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline norrin radd

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 167
    • FlyingCam
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #8 on: October 17, 2012, 08:23:23 PM »
Pa vidis kad na tvoje pitanje o "IGRACKI" za malu decu, neko ljubazan sa MODELARSKOG foruma predlozi da uzmes jedan od najmanjih i najpristupacnijih "MODELA" helikptera, koji se jedva tako moze nazvati, a ne igracku, komentarises da je to vec "ozbiljan helikopter", svidelo se to tebi i gospodinu dezurnom polijajcu, ili ne, zvuci smesno....

A niko nije spominjao "ORGINAL" koji toliko zulja neke ljude, niko nije spominjao kineze, niko nije spominjao ko kako leti, kakve su cije finansijske mogucnosti i niko nikoga nije VREDJAO (vec vise puta) i niko STVARNO nije imao nikakvu nameru da se svadja.....

I naravno, ne misli se ni na koga konkretno i svaka slicnost sa stvarnim likovima je slucajna...

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #9 on: October 17, 2012, 08:49:26 PM »
Pa vidis kad na tvoje pitanje o "IGRACKI" za malu decu, neko ljubazan sa MODELARSKOG foruma predlozi da uzmes jedan od najmanjih i najpristupacnijih "MODELA" helikptera, koji se jedva tako moze nazvati, a ne igracku, komentarises da je to vec "ozbiljan helikopter", svidelo se to tebi i gospodinu dezurnom polijajcu, ili ne, zvuci smesno....

A niko nije spominjao "ORGINAL" koji toliko zulja neke ljude, niko nije spominjao kineze, niko nije spominjao ko kako leti, kakve su cije finansijske mogucnosti i niko nikoga nije VREDJAO (vec vise puta) i niko STVARNO nije imao nikakvu nameru da se svadja.....

I naravno, ne misli se ni na koga konkretno i svaka slicnost sa stvarnim likovima je slucajna...

Sada sam ja kriv sto se neko prepoznao....

"HK450 je vec ozbiljan helikopter."    :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe

Stalno se nesto vredjas bez potrebe, ja sam coveku dao moje misljenje a nisam mu se podsmevao....

Ja protiv tebe nemam nista a svako ima pravo na svoje misljenje bilo ono ispravno ili ne....
 
Priznajem javno da ja nisam na tvom nivou a narocito na kako ti naglasavas MODELARSKOM....
Ali stvarno nemam nista protiv tebe samo brate preterujes sa nipodastavanjem svega sto nije "original" itd....

Pozdrav  ()-()
« Last Edit: October 17, 2012, 08:57:27 PM by IVAN3D »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #10 on: October 17, 2012, 08:55:14 PM »
Tuzno izgleda kad se covjek javi za pomoc a drugi ga ismijavaju (:sok:)
Mislim da svrha ovog foruma nije ismijavanje necijem ne znanju nego suprotno...
Ja sam jos uvijek pocetnik ali za 3 mjeseca sam naucio dooosta putem ovog foruma zahvaljujuci ljudima voljnim da pomognu i ovim putem im se zahvaljujem...
Podrzavam misljenje clana: IVAN3D!

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #11 on: October 17, 2012, 08:57:42 PM »
Norrin.... uhhhh.... posle teskog dana teski ljudi postanu jos tezi.... ovo je forum o svemu i svacemu sto je interesantno bilo kome, a ima veze sa rc hobijem. Tema koju sam pokrenuo je bas o tim igrackama gde ljudi treba da napisu ako zele neko svoje iskustvo, a ne da ismevaju nekoga o kome nemaju pojma i ostavljaju komentare koji nemaju veze sa temom. UVEK ima neko dezuran ko se pravi pametan.

Ivane hvala sto si svojim primerom pokazao da ljudi treba da procitaju naslov teme, komentare, i onda da kazu ako imaju sta, a ako nemaju da cute.
Imam vec Trex100X i nimalo mi se ne svidja. Uzasno skup za ono sto sam dobio. Sada vec od silnih modova ne lici na sebe, zakacicu neku sliku kad ga osposobim. A FP100 je isto to, vise nego duplo jeftinije, a ljudi kazu da dobro leti. Bilo bi interesantno kada bi neko vozio i Trex100x i FP100 pa da ih uporedi.
A ovo sa linka je heli na koji sam mislio kada sam otvorio temu. Imao sam ga. I veruj mi, njegova namena je da se ljudi uce na njemu ili zezaju u maloj prostoriji u toku zime. Vecina stvari tog tipa je uzas blagi, ali ovo uopste nije bilo tako lose. Vise sam se zabavio sa njim nego sa Trex100x, a kosta 4 puta manje.
Zato sam otvorio temu, ako neko ima neki kineski model a da je bio bas zadovoljan njime, voleo bih da podeli to. Da se razumemo, recimo i Walkera je iz Kine koliko znam, ali ne spada u tu grupu o kojoj pricam.

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #12 on: October 17, 2012, 09:09:18 PM »
Pa da kazem da sam citao da se ljudi zale na T-rex 100 a hvale njegovog kineskog brata FP100 kog sam ja kupio svom sinu za 2. rodjendan.

Mislim da je cena od 45$ (model+postarina) OK narocito sto je stvar proverena bar u mom slucaju. Verujte mi leteli smo ga milion puta i leti do bola a upravljanje je fantasticno a o stabilnosti repa koja je na mene ostavila nevidjen utisak suvisno je govoriti. Padao je milion puta (vole deca a i odrasli da probaju) i nije mu apsolutno nista pa cak i kad nakon pada ostave palicu gasa u plusu (to je mnogo tesko da deca skapiraju da odma skinu gas  :sljus).
Dolazi sa dve baterije i USB punjacem za racunar odnosno isti punjac se moze povezati i na njegovu stanicu.
Leteli smo ga i napolju i po ne tako mirnom vremenu i leti odlicno dok mu vetar nije prejak a i onda ima "dual rate" dugme pa se moze leteti i u tim uslovima.

Ja ga toplo preporucujem i eto cak mogu da obezbedim (u skladu sa slobodnim vremenom) i probu pre nego sto se neko odluci za porucivanje....


pozzz   ()-()
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline DrazaFFT

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #13 on: October 30, 2012, 09:22:16 PM »
Pozdrav svima na forumu, kada je vec tema kineski helikopteri imam nekoliko pitanja jer sam apsolutni pocetnik u svemu ovom.

Za pocetak da kazem da sam pre par dana bez ikakvog predznanja kupio kod kineza helikopter JC 307, planirjuci da se s njim igram sa svojim cetvorogodisnim sinom, odma po prvom pokusaju leta otpao mi je jedan teg sa flybar-a tada sam malo trazio po netu i otkrio citav rc svet... Da ne bih duzio ono sto me interesuje je da li uopste postoje rezervni delovi za ovaj model i ako ne da li mogu da stavim komplet nosace elisa i flybar sa nekog drugog modela, npr. Flash 3ch. Dalje me zanima da li se ovaj model moze da posluzi kao pocetak jednog neplaniranog hobija ili mi treba nesto kvalitetnije.

Unapred hvala, Drazen.

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Kineski helikopteri - za i protiv!?
« Reply #14 on: October 31, 2012, 12:22:29 AM »
Laka popravka, zalepi teg nazad sa super lepkom ili epoxy lepkom, samo vodi racuna da je flybar balansiran. To je to.
Druga stvar, sve je to djubre kod kineza. A ti si kupio 2 kanalni heli... ja ne bi kupio ni 3 kanalni... treba ti bar 4 kanala i mode 2 kontroler da bi poceo sa ovim hobijem kako treba. Ja sam poceo sa kineskim Z008 i to je VEOMA redak biser kod kineskih helikoptera koji je nesto vredeo. Kostao je 3000din.
Ako zelis da ne bacas pare, onda ulozi bar malo vise u nesto dobro. Svi helikopteri koji koriste flybar sa tegovima samo kao Bell sistem nisu nesto sto ce te drzati u ovom hobiju. Kupi helikopter ili sa lopaticama kao Hiller sistem (Bell-Hiller) ili flybarless helikopter. Ja sam davao i po 120 eura na helikoptercice sa klasicnim flybarom i nije to to.
Ako bas nemas para kupi FP100 kao sto je Ivan3D napisao u ovoj temi, kod nas kosta oko 50-60eura mislim. Jeste sa tim obicnim flybarom ali eto... nije lose za te pare.
Ako zelis da krenes dobro sa ovim hobijem kupi neki Blade recimo mSR X koji je 150e. A ako zelis da STVARNO ispadnes pametan i da se stvarno bavis ovim hobijem, kupi Dx6i stanicu i BNF verziju mSR X helikoptera za pocetak, to mu dodje nekih 240e. Ali sa tom stanicom ces kasnije kupovari BNF verzije helikoptera i tako ustedeti novac dalje, a dobijas super stanicu sa svim sto ona donosi.
To je moje misljenje. Ja sam potrosio oko 300-400 eura na helikoptere i delove i na kraju nemam ono sto bi trebalo da imam. Da je meni neko ovako rekao kada sam pocinjao, sada bih ga vodio u kafanu na veceru.
Pozdrav