Author Topic: IMAC 2012  (Read 69003 times)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: IMAC 2012
« Reply #75 on: October 05, 2012, 12:03:07 PM »
Jeste zabranjeno i ima znak, ali svi skrecu.
Nikola | rcfly.in.rs


Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: IMAC 2012
« Reply #76 on: October 05, 2012, 12:05:11 PM »
Dišljenko, nije dozvoljeno skretanje.

Ali neko to radi tako što ili skrene (pažljivo, ljudi se tu baš zaleću), ili idemo desnom trakom i onda se isključimo desno (suprotno od pravca za aerodrom), tu se odmah polukružno okrenemo, sačekamo da se raščisti put i onda pravo na aerodrom.

Možeš i da produžiš pravo pa da napraviš prekršaj kod bivšeg punkta policije, tako što se polukružno okreneš. To ne bih preporučivao.

Sledeća varijanta je da produžiš pravo, pa da se isključiš ka Batajnici, pa ispod nadvožnjaka polukružno pa se ponovo uključiš na autoput.

Najvažnije je da se bude obazrivo, tu ljudi umeju baš da se zalete.

Pozdrav
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: IMAC 2012
« Reply #77 on: October 05, 2012, 12:17:16 PM »
Drustvo imam jedno pitanje, da li je dozvoljeno da se skrene levo sa autoputa kad se ide iz prvaca zemuna ka zemun polju? Tj. to je ono skretanje za aerodrom neposredno pre one bezinse pumpe koja se nalezi prekoputa sa leve strane. Ja sam jednom prilikom sa drugovima isao na aerodrom i kad smo dosli do tog skretanja videli smo da stoji znak  za obavezan smer i pokazuje pravo (cinimi se da je bio taj), mi se zbunili i produzili pravo prema novom sadu :D. Kad smo na kvarno odradili zaokret za 180 stepeni nekako smo zavrsili na putu za surcin :D i tako je propao taj pokusaj odlaska na aerodrom. Hvala !!!!

Ako mislis na ovo:



tu oduvek normalno skrecemo.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: IMAC 2012
« Reply #78 on: October 05, 2012, 01:17:46 PM »
Hvala svima na info....vidimo se u nedelju.

Anakin link ka slici je pukao i ne prikazuje mi sliku ali razmeli smo se. Hvala !!!!

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: IMAC 2012
« Reply #79 on: October 05, 2012, 01:33:10 PM »
nije dozvoljeno, a zna da bude i opasno jer vozači iza tebe na tom delu nagaze po gasu kad vide da nema policije (koja inače ima običaj baš na tom mestu da stoji) i ne očekuju da ćeš zakočiti da bi skrenuo levo, tako da je dolazilo do rizičnih situacija. ja skrenem kada nema nikoga iza mene i kada ne ugrožavam nikoga. u suprotnom, isključim se desno, sačekam da se autoput očisti pa pređem levo.
« Last Edit: October 05, 2012, 01:43:29 PM by Gatti.Gatozza »

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: IMAC 2012
« Reply #80 on: October 05, 2012, 04:50:00 PM »
Drustvo imam jedno pitanje, da li je dozvoljeno da se skrene levo sa autoputa kad se ide iz prvaca zemuna ka zemun polju? Tj. to je ono skretanje za aerodrom neposredno pre one bezinse pumpe koja se nalezi prekoputa sa leve strane. Ja sam jednom prilikom sa drugovima isao na aerodrom i kad smo dosli do tog skretanja videli smo da stoji znak  za obavezan smer i pokazuje pravo (cinimi se da je bio taj), mi se zbunili i produzili pravo prema novom sadu :D. Kad smo na kvarno odradili zaokret za 180 stepeni nekako smo zavrsili na putu za surcin :D i tako je propao taj pokusaj odlaska na aerodrom. Hvala !!!!

Samo ti skreni tu. niko te neće osim policije.         



 lol

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: IMAC 2012
« Reply #81 on: October 05, 2012, 05:00:16 PM »
Do sada su se prijavili sledeći takmičari:

1. Veljko Stojanović - avion: Sickle F3A
2. Miloš Damnjanović - avion: Yak 54 Carden
3. Predrag Milojković - avion: BG munja
4. Gabor Lastovič - avion: Extra 260 H9
5. Branko Karaklajić - avion: Bravo F3A
6. Bata Stepanović - avion: Quest-50
7. Radovan Mikulka - avion: Katana
8. Dušan Milošević - avion: DMV
9. Nedan Panovski - avion: Extra 260 H9
10. Ivan Hristov - avion: Yak 54
11. Mile Radosavljević - avion: Angel S50

Nadam se da će biti još takmičara. Prijava je otvorena do 6.10.2012.
Srećno!
Nikola | rcfly.in.rs


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: IMAC 2012
« Reply #82 on: October 05, 2012, 09:14:15 PM »
Kako smo danas popodne dobili informaciju da sutra u subotu ipak nece biti nikakvih dogadjanja na 13. maju od strane velike avijacije to znaci da ce moci da se uobicajeno leti RC, pa ko zeli da vezba ili da se druzi naravno da je dobrodosao.

poz
Veljko

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: IMAC 2012
« Reply #83 on: October 07, 2012, 05:47:49 PM »
evo par fotki sa lica mesta.












































Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: IMAC 2012
« Reply #84 on: October 07, 2012, 06:29:59 PM »
Evo jos malo
















Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: IMAC 2012
« Reply #85 on: October 07, 2012, 07:08:45 PM »
Trece jubilarno takmicenje u preciznom akrobatskom letenju je danas proslo savrseno! Kao prvo zelim da se svima zahvalim na druzenju od danas. Kao sto sam vec vise puta rekao ovo je samo savrseno opravdanje da nadjemo jos jedan razlog kako bi smo se okupili i druzili a takmicenje u stvari treba samo da nas motivise da maksimalno unapredimo sopstveni nivo letenja. Ostvareni rezultati kakvi god da su dobri su, vazno je da postoji napredak svake godine.

Isto tako zelim da se zahvalim i sudijama na izuzetno korektno obavljenom poslu i nadam se da ce u buduce i neki drugi biti motivisani da se pridruze. Gospodin Midic je svakako dao tezinu celoj prici kao covek koji je vec sudio F3A na Svetskom prvenstvu.

Moram da kazem da je zbog nasih dragih gostiju iz Makedonije i Ceske i ove godine takmicenje imalo medjunarodni karakter, mada je Zajo ovde vec domaci i "nas" :).

Giletov pasulj, e pa on vec sam prica za sebe, u bukvalnom smislu  :sljus  lol, naravno kao i uvek vrhunski.

Vreme je bilo pa skoro savrseno tako da je odluka o terminu bila ispravna. Na startu se danas pojavilo 13 takmicara, nije malo ali bilo je tu jos i ljudi i modela koji su mogli da stanu na crtu, nadamo se da ce nam se naredni put i oni pridruziti kao i mnogi drugi!
 
Letela su se 3 turnusa a u konacni rezultat su usla 2 najbolja rezultata. Finalni plasman:

1. Milos Damjanovic                   2000 poena
2. Nedan Panovski                    1998 poena
3. Branko Karaklajic                  1859 poena
4. Veljko Stojanovic                   1853 poena
5. Dusan Spasic                        1822 poena
6. Srdjan Spasojevic                 1766 poena
7. Mile Radosavljevic                 1623 poena
8. Radovan Mikulka                  1614 poena
9. Ivan Hristov                          1568 poena
10. Bata Stepanovic                 1396 poena
11. Predrag Milojkovic               1238 poena
12. Dusan Milojevic                   1168 poena
13. Gabor Lastovic                   1156 poena

Bila je stvarno tesna borba za prvo mesto a bogami i za plasman od 3. do 5. mesta su odlucivale samo nijanse. Svima iskrene cestitke na ostvarenom rezultatu.

Vidimo se 2013, mozete da pocnete sa vezbanjem jer su programi za Basic i Sportsman 2013 vec poznati!

http://www.mini-iac.com/Portals/0/Downloads/Sequences/2013/2013_BASIC.pdf

http://www.mini-iac.com/Portals/0/Downloads/Sequences/2013/2013_Sportsman.pdf

poz
« Last Edit: October 07, 2012, 10:55:29 PM by magic »
Veljko

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: IMAC 2012
« Reply #86 on: October 07, 2012, 07:29:19 PM »
 :sljus  počasno poslednje mesto... Iako, sledeće godine biće bolje (nadam se). Još treba da upoznam Extru, a i da vežbam figure, ne malo. Hvala svima na preporukama. Opet je bilo dobro videti stare ali i nove poznanike.

 ()-()


Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: IMAC 2012
« Reply #87 on: October 07, 2012, 08:08:45 PM »
Odlicno je bilo, sve pohvale za organizaciju i kao uvek za klopu koja je opet bila vrhunska, jos se 'oseca' :)

Veljko i Dule na slici gde su zajedno ko da su preslikani odnosno kao original i senka  :_D


http://i1051.photobucket.com/albums/s427/Sveti_Atila/IMAC%202012/resize006.jpg
« Last Edit: October 07, 2012, 09:27:30 PM by Bigneda »

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: IMAC 2012
« Reply #88 on: October 07, 2012, 09:08:35 PM »
Losmi, tebra, svaka cast. (res)

Jeste da posle jucerasnjeg kidanja u S.M. smo bili (barem ja i Zajo) malo demotevisina za ludorije danas...

U svakom slucaju je bila super zajebancija danas. :big smile

M. (pijemo)

P.S. Gatti.Gatozza super fotke.
« Last Edit: October 07, 2012, 09:15:48 PM by marko »
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: IMAC 2012
« Reply #89 on: October 07, 2012, 09:17:42 PM »