Author Topic: KK2.0 by r-xx electronics  (Read 6470 times)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
KK2.0 by r-xx electronics
« on: September 01, 2012, 01:54:10 AM »

Shot at 2012-08-31


Shot at 2012-08-31


Shot at 2012-08-31

narucio sam odma tri borda, i kk1 da probam
u pitanju je cena od 29$ za spravicu koja ima display
apsolutno sve opcije na njemu, komp nije potreban osim za fleshovanje





danas sam ga ushtelovao i poleteo, generalno nije losh
verziju 2.0 multiwii mazhe na leba, fleshnutju ih sve na 2.1
i to bi trebalo priblizhno da radi ko multiwii

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: KK2.0 by r-xx electronics
« Reply #1 on: September 16, 2012, 12:45:45 AM »
Jedno glupo pitanje, sta je to multiwii? I posto sam i ja narucio jedan, kako se fleshuje to cudo i sta se dobija nakon toga?

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: KK2.0 by r-xx electronics
« Reply #2 on: September 16, 2012, 10:08:09 AM »
Videla žaba gde se konji potkivaju pa i ona digla nogu, tako i ja krenuo da sklapam Quadro. Još da se ožiči pa će biti kao vremanska prognoza, biće lepo vreme, neće biti lepo vreme, leteće, neće leteti.
Ako bude leteo, naravno da ću se hvaliti, ali ako bude lomljava....a i vi sve morate da znate.
Pozdrav,   mmmm  (___)






ex pseudonijum: licider

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: KK2.0 by r-xx electronics
« Reply #3 on: September 16, 2012, 10:19:18 AM »
Lepo izgleda, nekako cisto... bez zica... :P Jos kada bi mogao da mu napravis zaobljenu kupolicu umesto te valjkaste, i da je osvetlis nekim diodicama izgledao bi kao vanzemaljac uvece :)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: KK2.0 by r-xx electronics
« Reply #4 on: September 16, 2012, 11:22:48 AM »
Ma ovo sam sklepao od kutije za CD, a imam svetla samo treba da se nameste. Ovih dana će biti ožičen, pa onda majku vetru   :_D
ex pseudonijum: licider

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: KK2.0 by r-xx electronics
« Reply #5 on: September 16, 2012, 11:30:22 AM »
za Savu...
Koji su to motori?KV?
Ove elise sto trenutno imas na quadu-bolje zameni...stavi neke slowfly bice mnooogo bolje!
(imao i ja takve...jako se tesko balansiraju ...tresu...zuje al' slabo lete :) patnja...

Topla preporuka za HK gemfan  10x4.5 pa do 12x4.7...jeftine su, fino vec fabricki balansirane...NE LOME SE LAKO...(ove moje zelene 11x4.7 gotovo da mogu da tvrdim da su nesalomljive? sta su sve prezivele cccc :sljus...dok iste, ali crne boje... se lakse lome?) cudno ")

quad je extra...sto rece Vaci- cisto, bez zica...to moz samo sa Al ili carbon krakovima...default design-kako je i sve pocelo ;). to sa flame wheel nemoz...a inace je extra ram  >:(

Jos nesto, vidim da mnogi forsiraju KK FC...verovatno sto ima u HK...ok recimo da razumem da je
za pocetak i to ok! Lepo to leti...ALI. MultiWII...na drotek.fr...ima FC po smesnim cenama...ima i IMU-a, a odnedavno vidim da su napravili FC i sa atmel 32u4 kontrolerom...dobijes sve PRVOKLASNE senzore, i odlican softwer za podesavanja...sa brojnim mogucnostima nadogradnje...tipa GPS...xbee...blabla...nisu daleko, moz platiti karticom, salju u pismu ili kako vam drago...jes da im je podrska-nula :)aplauz, al' nekad i pomogni kad negde zapne... ;)

pozz

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: KK2.0 by r-xx electronics
« Reply #6 on: September 16, 2012, 11:46:56 AM »
Sta je to multiwii? Cuo sam za taj pojam vise puta ali nisam saznao sta je to. Jel to kontrolna kartica? Proizvodjac? O quadovima citam nekih mesec i po dana, ali taj pojam se upotrebljava svuda kao da svi znaju sta je (verovatno i znaju) i niko ga ne objasnjava.

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: KK2.0 by r-xx electronics
« Reply #7 on: September 16, 2012, 12:21:07 PM »
Sta je to multiwii? Cuo sam za taj pojam vise puta ali nisam saznao sta je to. Jel to kontrolna kartica? Proizvodjac? O quadovima citam nekih mesec i po dana, ali taj pojam se upotrebljava svuda kao da svi znaju sta je (verovatno i znaju) i niko ga ne objasnjava.
http://www.lmgtfy.com/?q=multiwii

novi hit http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=765&productname=
« Last Edit: September 16, 2012, 12:22:43 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: KK2.0 by r-xx electronics
« Reply #8 on: September 16, 2012, 12:27:42 PM »
Motori su MYSTERY A2212/15T 930 KV  , pretražio sam sve živo i pronašao na sajtu proizvođača da im najviše odgovara 10x6 elisa. Naručio sam kao uparene elise koje se na oko vidi da nisu u balansu. Imam dosta iskustva u tom poslu tako da sam ih izbalansirao, a samo će radno stanje pokazati šta je urađeno. Ovih dana ću proveriti i balans samih motora. Nemam ja nekakvovog velikog iskustva sa Quadro pa lutam po internetu. Svakakvih saveta ima, a koji su pravi to je već lutrija.
Najviše mi je pomogao r-xx i želim da mu se zahvalim. Za elise je i on rekao da su loše. Videću da nabavim nešto bolje.
Ne žurim, strpljen-spašen, kaže naš narod. U svakom slučaju hvala na savetima, svaki je dobrodošao.
ex pseudonijum: licider

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: KK2.0 by r-xx electronics
« Reply #9 on: September 16, 2012, 12:38:09 PM »
za Vaci-ja:

Ima negde na forumu topic o multiwii...pa malo pogledaj...
Osnovu svega imas na  http://www.multiwii.com/

Da pojednostavim...sustina svega je bila (u pocetku) koriscenje arduino platforme kao mikrokontrolerske osnove
http://www.arduino.cc/i jeftinih senzra-ziroskopa i senzora ubrzanja od nintendo Wii konzole za igranje...
Vremenom  su se tu nakacili bolji senzori i resenja, koja su tu platformu ucinili zaista veoma interesantnom i popularnom...pa su ljudi poceli da prave gotove FC sa sve senzorima...

Multiwii je resenje za sve one koje vole da experimentisu-kako u hardveru, tako i u softweru...
jer, sve moras sam da podesis i napravis prema svoji potrebama!

Skrenucu ti takodje paznju na http://diydrones.com/..odnosno arducopter platformu, koja se takodje oslanja na arduino, ali je ona softwerski daleko naprednija (da li je?) od multiwii, jer nudi vec gotova resenja sa implementiranim gps i waypoint letenjem i odlicnim korisnickim softwerom za podesavanje parametara FC-a.
Na ovim prostorim, koliko znam, jos niko se nije usudio da pazari ardupilot...a ja nikako da pristedim tih 200usd, pa eto prilike :)...




« Last Edit: September 16, 2012, 12:40:35 PM by cakra »

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: KK2.0 by r-xx electronics
« Reply #10 on: September 16, 2012, 12:43:33 PM »
Hvala za info Cakra. Hvala i tebi AK, sad sam stvarno ispao glup. Zaboravio sam da imam prijatelja Googla... covece.

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: KK2.0 by r-xx electronics
« Reply #11 on: September 16, 2012, 10:54:27 PM »
ja danas testirao kk2.13 sa dji esc i kedama..

sve fino i mirno dok ne'pochne da se jurca i vitla, generalno sve vezano za kk je dobro za pochetnike, al
sve je totalno djubre, zhali bozhe para i vremena..

nisam ni imao nameru da stavim bolji setap, jer ako gekne, zhali bozhe setapa...

ostaje mi samo da ga probam u okto varijanti, mozhda bude bolje, i da chekam novi software za flesh...

iskreno mislim da je cela kk pricha dobra za pochetak inache je teshko djubre....