Author Topic: Zvuk nitro motora na elektro varijanti  (Read 3540 times)

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Zvuk nitro motora na elektro varijanti
« on: March 30, 2012, 10:11:44 AM »
Kako sam sa nitro varijatne presao na elektro izgubio se onaj osecaj adrenalina koji daje nitro varijanta odnosno onaj zvuk motora.
Ono sto me interesuje gde moze (a znam da sam negde procitao) da se nabavi zvucnik koji ima neko "cudo" pa dodavanjem gasa na elektro varijanti
 ispusta zvuk kao nitro motor. Nadam se da ste razumeli sta mi treba.
Pozdrav i hvala.


Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Zvuk nitro motora na elektro varijanti
« Reply #2 on: March 30, 2012, 10:28:00 AM »
http://www.ebay.at/itm/Uhlenbrock-Modul-32300-IntelliSound-3-Sound-Wahl-/300679377068?pt=DE_Modellbau_Modelleisenbahnen&hash=item4601e330ac

Svaka cast i hvala na brzom odogovoru, ali nisam registrovan na paypal tako da ovo samo mogu da gledam. Ili da trazim nekog preko koga bih ovo narucio.
Jos jednom hvala.

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Zvuk nitro motora na elektro varijanti
« Reply #3 on: March 30, 2012, 11:07:10 AM »
Imas i ovde

http://www.benedini.de/Home_E/Products_E/products_e.html

generalno na malim modelima moze da ispadne pretesko ali zato na velikim od 160cm raspona pije vodu.

Imas puno klipova na netu, samo ukucaj benedini sound

poz
Veljko

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Zvuk nitro motora na elektro varijanti
« Reply #4 on: March 30, 2012, 11:42:09 AM »
hvala, magic.
Ja ovo realno hocu da koristim na savage flux-u tako da mi tezina ne predstavlja problem.

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Zvuk nitro motora na elektro varijanti
« Reply #5 on: March 30, 2012, 02:39:54 PM »
Koliko vam koštaju ta tandrkala, možete da kupite polovan nitro motor (ako je malo produvao ne smeta) sa sve gorivom i da vam na livadi tandrče dok vozite elektro-šta već, a da zvuk bude 100% ko "pravi"  (:sok:) :sljus  ()-() .

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Zvuk nitro motora na elektro varijanti
« Reply #6 on: March 30, 2012, 04:24:54 PM »
"Pravi" imitator tj onaj koji u realnom vremenu, može da simulira odgovarajuće zvuke-zvučne efekte, košta ko i osrednji model (cca 500€), sve ostalo su blede kopije i mogu da prođu samo ko tandrkala.
Da bi takav simulator imao efekta, mora i drugi deo uređaja da zadovolji potrebnu količinu decibela (čitaj buku), koju proizvodi "pravi" motor...
E sad, da bi takav simulator stvarno bio u nekom realnom vremenu i mogao da proizvede zvuk paljenja, trokiranja, kašljucanja,... treba mu i nekoliko kanala ili logički sekvencer, pa samo jedan kanal...

Pozdrav
Miša
#FFCC00

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Zvuk nitro motora na elektro varijanti
« Reply #7 on: March 30, 2012, 09:10:01 PM »

Cela prica od Benedinija je oko 200E i tu je Soundmodule TBS Mini, 50W power amplifier (at 45V, 8 Ohm) i 2 zvucnika. Buka koju proizvodi takav sistem je preko 100dB, znaci vise nego dovoljno.

Slicno toliko je i Kanadski Model Sound Inc http://www.modelsolutions.ca/ i isto je jako dobar. Razlika izmedju ova 2 sistema je sto prvi ima besplatnu bazu zvukova a kod drugog se placa. Raspitivao sam se malo i jedan i drugi daju jako dobre rezultate.




poz
Veljko