Author Topic: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD  (Read 39448 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #75 on: May 17, 2012, 04:04:57 PM »
Dobro izgleda ova trkana snimku koji je okacio Bigneda, jedino mi fali zvuk motora i dim iz auspuha !!
Nesto ne verujem da su ovi sa stock set-up-om, nekako mi se cini da su brzi.... ili se varam  :sljus

Kad prodje kisa da probam nesto tako... pa da osetim razliku :_D
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #76 on: May 22, 2012, 11:43:01 PM »
danas konacno probasmo bagi, i moram da ga malo pohvalim. na prvi pogled je ultima bila bolja, ali u voznji bagi je nekoliko koraka ispred (naravno, zahvaljujuci boljem motoru). za 120-tak eura (bez stanice) mislim da je to dobra kupovina... ()-()
malo smo se zezali sa kucicima  ;namig


Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #77 on: May 31, 2012, 03:52:14 PM »
Turnigy 1/10 Brushless 2WD Desert Racing Buggy

deca vozikaju a i po malo slikaju... (photograf)








Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #78 on: June 03, 2012, 10:07:15 PM »
Danas sam probao na stazi u Maloj Ivanci Ultimu DB i model je apsolutno konkurentan. Bilo bi fenomenalno trkanje samo da nas je vise!

poz
Veljko

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #79 on: June 03, 2012, 10:41:24 PM »
sto bi sa onog losija ( 1/10 Stronghold XXX-SCT RTR) koji zajko prodaje, jel bio na stazu? bila su neka odusevljenja a sad ga niko ne spominje. mmmm

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #80 on: June 03, 2012, 11:09:58 PM »
Bio je i on na stazi i model je odlican! Nazalost nismo pravili uporednu voznju jer moj model ima brushless motor tako da ne bi bilo fer poredjenje. I dalje stoji da je Losi XXX uradjen jako kvalitetno, a to koji je model brzi, to isklucivo zavisi od vozaca.

poz
« Last Edit: June 03, 2012, 11:24:21 PM by magic »
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #81 on: June 03, 2012, 11:56:36 PM »
Evo i moj komentar kao Kyosho ljubitelja ;)

Sto se tice kvaliteta i onog sto se dobija generalno u celom paketu mislim da je losi bolja kupovina e sad i to je malo diskutabilno u zavisnosti za koje pare nadjete oba modela ali recimo primera radi ako je Kyosho 50eu jeftiniji JA bih isao na Losi-a ;)

Dobije se 2.4, malo kvalitetnije komponente (amorti, poluosovine, gume) i bar kod nas oblja podrska delova. E sad kako ce to Zajko iskombinovati ostaje da vidimo...

Za oba modela fali jedan mali brushless od recimo 35A i 3300kv motor, Losia osim toga ne bih dirao na na Kyoshou treba posle malo voznje resiti problem curenja amortizera.

Sto se danas pokazalo jos neko vreme kod nas nece biti bitno koji model se vozi vec KO ga vozi ;) Probani u guzvi elektro buggy i truggy i nitro buggy i truggy i jako su bili slicni, u par 'trka' od po 5min menjali su se i pobednici i modeli sto je jako zanimljivo ;) Napominjem SVE je to bilo na gomili i jos po neki 2wd, moze da se vozi zajedno jer je bitno ucestvovati i uzivati a ne toliko pobediti...

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #82 on: June 04, 2012, 11:21:06 AM »
Losi koji je Zajko vozio juce je u jednoj trci bio cetvrti od sedam ucesnika. Ucestvovali su svi mesovito kao proba da vidimo da li ima race duha. Moje misljenje o losiju 2wd je da je to najbolja kupovina. Iz kutije direktno na stazu bez problema. Potrebna je samo 2S lipo baterija od 5000mah ili slicno. Na losiju dobijete gume ,amortizere, zglobove do tocka i provereno traju. Do sada zajkov losi nije pokazao ni jedan defekt.
Pozdrav

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #83 on: June 04, 2012, 04:46:50 PM »
za sad nemamo odgovarajucu stazu, ali smo nasli nesto sto lici na stazu(asfaltnu). stazica je u obliku osmice, malo je uska, ali za pocetak nije lose... staza pocinje od 59. sekunde...

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #84 on: June 05, 2012, 03:32:14 PM »
Da ipak jos jednom ponovim principe ovo kategorije!

1. Zasto rec "klub" u nazivu?
- Zato sto ona svuda u svetu oznacava pocetnu takmicarsku kategoriju i prilagodjena je lokalnoj realnosti. Takva kategorija treba da bude cenovno prihvataljiva i omoguci da se sledeci korak napravi lakse.

2. Zasto 2WD a ne 4WD?
 - Zato sto su 2WD modeli jednostavnije konstrukcije, traze manji motor, samim tim i baterija traje duze pa u teoriji i 2 baterije sa punjacem obezbedjuju celodnevnu voznju. Baterija 2S od 5000mAh bez problema traje i do pola sata u off roudu a i preko sat vremena na tvrdoj podlozi.

 - Zato sto su 2WD modeli tezi za voznju i pruzaju veliko zadovoljstvo u voznji jednom kada ih covek savlada.

3. Zasto se ogranicava snaga motora na cca 200W tj. 3300kV sa 2S baterijom?
 - Zato sto se iz prakse pokazalo da je takav motor uz kontroler od 35A sasvim dovoljan (cak je i previse) da model samo sa zadnjom vucom ide jako dobro. Jaci motor vuce i vise struje pa to direktno znaci da je potrebno i vise baterija ...



Mislim da je ovo apsolutno dovoljno razloga. Prema tome, svaki 2WD buggy, truggy ili SC Truck moze da se trka u ovoj kategoriji, jedino ogranicenje je baterija 2S i motor brushless do 3300kV.


Posto ocekujem u kratkom periodu znacajno povecanje modela u ovoj klasi da sutra ne bi bilo zabune za info cu postaviti spisak motora sa HK koji mogu da se takmice u ovoj kategoriji. Motori mogu biti sensored ili sensorless tipa.

Dovoljan je ESC od 35A (ili bilo koji drugi veci), a dozvoljen elektronski timing motora je 0 (nula).

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7193

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16020

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=23361

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=21955

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8861

poz
« Last Edit: July 15, 2012, 11:18:25 PM by magic »
Veljko

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #85 on: June 21, 2012, 02:03:48 PM »
Ima li neko iskustva sa sensored motorima i kontrolerima i koliko se ustvari oseca razlika u voznji po terenu?
Ako se vec prelazi na brushless, dali ici odmah na sensored ili je to nepotrebno ?

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #86 on: June 21, 2012, 03:26:08 PM »
U teoriji sensored imaju meksi rad a sensoerless su brzi. Pre jedno 2 -3 godine ta razlika je bila daleko izrazenija ali mislim da se sada drasticno smanjila. Ako je dobro odradjen software u sensoeless kontroleru ta razlika maltene da ne bi trebala da se primeti.

Ja sam uzeo sensored motor za moju Ultimu ali ga jos nisam probao tako da ne mogu da ti kazem  direktno iskustvo iz prakse. Kada sam svojevremeno bio probao jednom Novak sensored secam se samo da je bio dosta stabilniji na kocenju, maltene kao da ima ABS.

poz
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD
« Reply #87 on: July 28, 2012, 09:35:25 PM »
Veljko

Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10
« Reply #88 on: October 25, 2012, 09:28:15 AM »
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7193

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7186

Da li je i dalje ovo dobar combo paket, ili je u medjuvremenu izaslo nesto bolje,
interesuje me motor do 3300Kv. Da li je potrebno uzimati nesto za programiranje ovog ESC-a.

Hvala.
Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R

Offline JOSO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 81
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD
« Reply #89 on: October 25, 2012, 09:05:50 PM »
Ja imam taj komplet na moj losi xxx sct i mogu da ti kazem da auto ide jako dobro.
Kyosho st-rr,aka dx3s i novarossi.