Author Topic: VORTEX 3 DLG  (Read 54217 times)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #90 on: May 25, 2020, 06:49:55 PM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #91 on: July 15, 2020, 11:40:58 AM »
U nedelju sam otisao do aerodroma 13. Maj, kako bih vezbao po vetrovitom vremenu
Nikola | rcfly.in.rs


Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #92 on: July 15, 2020, 02:24:03 PM »
 (res)
Nije sramota učiti !!!

Offline dradra

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #93 on: July 16, 2020, 09:37:04 PM »

Kompliment autoru fotografije.

Kada desna ruka završi iza levog ramena e to je izbačaj.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #94 on: July 19, 2020, 11:09:32 PM »
Hvala, fotka ima neku čar u sebi :)

Radim na promeni tehnike izbačaja modela, još uvek nisam zadovoljan i nadam se da će vezbom sve doći na svoje. Nemam altimetar kojim mogu da premerim visinu izbačaja, al cenim da sam na oko 55-60 metara visine u peak-u, što nije konkurentno. F3K nindže su na oko 70-80metara u proseku!

U međuvremenu sam kupio olovo u pecaroškoj radnji, pa u u nekom naredom periodu napraviti balast za model, kako bih mogao da letim i po vetrovitim uslovima.
Nikola | rcfly.in.rs


Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #95 on: August 01, 2020, 10:34:45 PM »
U medjuvremenu sam uradio servis modela, tj proverio sve linkove, jedan je cak i popustio pa sam ga ponovo ulepio, ocistio clevise i podmazao komande flaperona, al ovaj put silikonskim lubrikantom. Ponovo sam uradio fino trimovanje i po prvi put da sam zadovoljan ucinjenim.
Juce sam napravio prve letove sa 20grama balasta. Vreme je bilo taman vetrovito koliko treba da vidim prednosti balasta. Za sada sam balast postavio u teziste modela. Visina izbacaja modela je veca, prodorniji je i svidja mi se :)
Ostale tezine balasta nisam stigao da napravim, to cu uciniti u narednom periodu. Evo i fotka od juce.
Nikola | rcfly.in.rs


Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #96 on: March 28, 2021, 10:06:39 PM »
Obzirom da sam prebacio Vortex3 na novu stanicu i da je juče bio predivan dan za letenje, iskoristio sam priliku za detaljnije podešavanje modela i treniranje, jer sada posedujem F3K aplikaciju sa svim taskovima iz F3K kategorije. Termike je bilo prilično dosta. Ovakav tip modela ne zahteva pistu, letne aktivnosti sam izvodio na Batajničkim poljima. Zemlja sveže izdrljana, pšenisa tek izrasla, a miris obližnje procvetalog drveća prosto opija. Uživao sam.
Odradio sam par taskova, neke vrlo uspešno, neke delimično uspešno. Sve u svemu, stanica je pun pogodak i trebala mi je kao naredni korak, jer ova interaktivnost koju mi pruža je taman ta lestvica i korak koji su mi nedostajali. Jedva čekam naredni izlazak

ovo je task, radno vreme 10min, a leti se u okiru tih 10min, 5 letova po 2min
28073-0

Pa sam se prebacio na drugi F3K model, tj Snipe od Vladimir's model. On je laksi od Vortexa i drugačije se ponaša u vazduhu, rekao bih da je čak i prodorniji od Vortex3 modela, što je neki subjektivni zaključak prilikom lansiranja modela.
Njega i dalje letim sa JR X9303, al ću u nekom narednom periodu videti da podesim slične fligh mode-ove koje imam na Radiomaster stanici
« Last Edit: March 28, 2021, 10:12:52 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #97 on: March 29, 2021, 07:36:09 AM »
 :)aplauz  (res) lepo je videti da neko uziva u letenju.
Nije sramota učiti !!!