Author Topic: Povezivanje - brisanja  (Read 3412 times)

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Povezivanje - brisanja
« on: November 04, 2014, 06:09:35 PM »
Admine sat vremena kucam u onom postu tekst, sa pitanjem kako da povezem FPV i da uradim post, crvc deletovan topic, ode mi tekst u kantu  :sljus

Ajd ponovo:
Stigao mi je danas FPV transmiter / reciver na 2.4 Ghz , pošto mi je Phantom FC 40 na 5.8 Ghz . Sutra ili prekosutra stiže monitor.

Imam Phantom upgrade board, za Zenmuse:

I ovo je jedina naznaka. slika, gornji port ima pinove za :
- Signal - pretpostavljam da se radi o video signalu
- VCC - pretpostavljam da je napajanje 12 V
- GND - valjda uzemljenje tj minus

Za video transmiter:


U china uputstvu piše doslovno:
The line has 5 plugs for connecting transmitter, camera and power supply. One of the line pints connecting transmitter, another have 4 plugs (red, yellow,white,black). Red plug connect DC 12 V , can also connect battery. White and yellow plug connect camera audio and video apart. And black connect cameras power input jack.

Valjda bi to trebalo da znaci
Crvena žica na VCC pin
Crna žica na GND pin
Žuta na signal pin

a belu žicu da izbacim, ako je audio

Jel tako ili ?

Reciver a pretpostavljam i monitor se napajaju preko onog dzeka za jednosmernu struju, pa bih uzeo staru bateriju od quad-a na 2200 mAh i kabl recimo nešto ovako:


. Da li će mi baterija od 2200 mAh biti dovoljno da napaja makar pola sata reciver i monitor ?
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Povezivanje - brisanja
« Reply #1 on: November 04, 2014, 07:22:17 PM »
Admine sat vremena kucam u onom postu tekst, sa pitanjem kako da povezem FPV i da uradim post, crvc deletovan topic, ode mi tekst u kantu  :sljus
Ovo je najcenzurisaniji forum na kom sam ikada bio, a posecujem ih na desetine.
Ako si slucajno pomenuo carinu, carinike, ratel, drzavu, proceduru, propise ili zakone, znaj da se to po defaultu odmah brise.

Sto se tice teme, ja sam povezao posebno video i posebno napajanje, tako d aimam 4 zice, tacnije imam 2 gnd-a, vrlo verovatno bespotrebno ali radi kako treba..
« Last Edit: November 04, 2014, 07:29:13 PM by dandi »

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Povezivanje - brisanja
« Reply #2 on: November 04, 2014, 07:46:12 PM »
Bila neka diskusija, prepucavanje u prazno. Mislim sa razlogom je obrisano, ali sam ja hteo se napravim pametam i posaljem ovo pitanje usred diskusije, sa obzirom da je dosta eminetnih ljudi bilo tamo. No nema veze :D

Hvala. Mislim da sam i ja video da ljudi povezuju posebno napajanje, ali ko će sad na ploči da traži stabilnih 12 V :D , ako vec ima ovaj port. antena ovako krenuta na stranu kod tebe, jel ne smeta kompasu ?
Nešto razmisljam ako je postavim okrenutu ka nazad, i malo jos sve pomereno zbog gimbala, zaklonice mi signalna svetla od Phantoma, sto i nije bas pametno :P
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Povezivanje - brisanja
« Reply #3 on: November 04, 2014, 07:47:52 PM »
Sa 3s 2200 mozes da "guras" risiver i monitor nekoliko sati bez problema.

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Povezivanje - brisanja
« Reply #4 on: November 04, 2014, 08:12:57 PM »
Bila neka diskusija, prepucavanje u prazno. Mislim sa razlogom je obrisano, ali sam ja hteo se napravim pametam i posaljem ovo pitanje usred diskusije, sa obzirom da je dosta eminetnih ljudi bilo tamo. No nema veze :D

Hvala. Mislim da sam i ja video da ljudi povezuju posebno napajanje, ali ko će sad na ploči da traži stabilnih 12 V :D , ako vec ima ovaj port. antena ovako krenuta na stranu kod tebe, jel ne smeta kompasu ?
Nešto razmisljam ako je postavim okrenutu ka nazad, i malo jos sve pomereno zbog gimbala, zaklonice mi signalna svetla od Phantoma, sto i nije bas pametno :P
Pa imas na ploci gomilu  mesta gde mozes da nakacis napajanje, mozes i direktno na bateriju, posto tx radi bez problema sa 3s baterijama.
Nemam nikakvih problema sa kompasom, jedino mi ova postavka nije smetala da bez muke pristupim bateriji (phantom 2) ali moram da napomenem da sam stavio vece i sire nozice pa mi je samim tim i kompas udaljeniji od ostatka letelica vise nego sa fabrickim nozicama. Na phatnom 1 sam takodje ovako kacio tx i nisam imao problema, najradije bih ga spakovao unutra a samo antena da viri ali ovaj moj video transmiter je prevelik za takvu opciju.

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Povezivanje - brisanja
« Reply #5 on: November 06, 2014, 12:06:16 AM »
Sa plocice
- Zuta-video  u  TX
- Crvena + 12V TX
- Crna GND     TX
- Belu sa TX izbaci

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Povezivanje - brisanja
« Reply #6 on: November 09, 2014, 06:05:19 PM »
Hvala svima  (pijemo)
Oprema namontirana i radi. Video transmiter je  BL601T 100 mW 2.4 Ghz , i realno domet mu je negde oko 150 m.
Kraće vreme letenja, nisam u praksi osetio, tako da mislim ima mesta jednog dana da se doda i miniOSD :D
Evo kako sam postavio transmiter, a posto mi je asistent u štrajku (video čovek da od rc letenja nema leba) , na brzinu sam okupio stručni tim .
Evo i slika


Video transmitter BL601T 100 mW 2.4 Ghz, domet oko 150m


Monitor za pregled videa, dijagonala 7 inča


Video reciver i monitor 7"


Nisam lep, nemam lepe pločice u kupatilu, ali kažu ljudi da su selfi-ji napravljeni dronom sad u modi.
Pa evo jednog drono selfie-a zajedno za stručnim timom za monitoring leta i intervencija u slučaju pada  :big smile
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/