Author Topic: Gde ste kupili poslednje baterije? Domace/strane prodavnice? Tesko nabaviti?  (Read 61419 times)

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Evo i ja da pohvalim Adama, bas sutra treba da mi stigne treca ili cetvrta porudzbina preko njega  (pijemo)

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Takodje. Samo pohvale. Ukoliko nesto ne moze odma kaze i nadjemo zamenu, brz efikasan i prilicno ok sa cenama.

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Da dodam još jedan + za Adama i Vladu iz RC Srbije  (<--)

Offline Sloba

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Evo jedne ispravke. Baterije o kojima sam pisao u Septembru, LPHV i koje sam tada hvalio, nakon nekoliko meseci se nisu pokazale baš najbolje. Sve koliko ih imam su maksimalno natekle, a nekima je i pukao plastični omot. Mnoge od njih su izgubile kapacitet tako da nisu za upotrebu. Ko bi rekao, na početku su bile baš znatno bolje od standardnih LP. Zaključak, ne preporučujem ih više od običnih LP, jer kraće traju, ali dok traju odlične su.   

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Prvo ih hvališ ,sad ih kudiš  (kush) tebi nije za verovati  (nene).
Nema veze...nismo ti ni ono hvaljenje uzeli za ozbiljno  :mhm
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Sloba

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Samo sam izneo zapažanja i to pošteno i u najboljoj nameri, pa ko ne veruje, njegova stvar.
Na 13. Maju ima dosta direktnih svedoka o svemu što sam napisao.

Dakle, prvo ih hvalim jer su energetski superiornije u odnosu na obične LP, a sada ih kudim jer na žalost nisu trajne.
To se pokazalo nakon 3 meseca upotrebe, pa smatram da mi je obaveza da ova saznanja sada podelim sa kolegama.

Drago bi mi bilo ako si sada razumeo?

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Ne...ti mene nisi razumeo,a i ne treba ,razumeće ostali.Znaći u globalu nisu dobre te baterije i ne treba prenagliti sa konstatacijom.
« Last Edit: January 18, 2016, 01:06:35 AM by sasa »
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Sloba

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Još jedanput, ove baterije su radi svoje izvrsnosti, 4,35V po ćeliji, 65-130C, vrlo malom unutrašnjem otporu, maloj težini, malim gabaritima i relativno niskoj ceni, veoma pogodne za upotrebu ako su zahtevane maksimalne performanse na primer, na nekom takmičenju ili u sličnim situacijama, jer su ponavljam, znatno bolje od običnih LP baterija. Ovo su činjenice.

Na žalost, posle 30-40 punjenja ove baterije više nemaju tu eksplozivnost, čak po neke više ne mogu ni da se koriste. Ne znam zašto mi zameraš što to unapred nisam znao, dakle pre tri meseca?

Međutim, pretpostavljam da će nekim naprednim modelarima ovo saznanje koristiti, jer mogu upotrebiti ove baterije u nekoj situaciji gde će im biti važnije performanse od trajnosti.

Offline mkrle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 141
Ja sam zadnji put kupovao sa dx.com i super su ali izgleda da ni oni vise ne salju u Srbiju

Offline zloxi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 62
Još jedanput, ove baterije su radi svoje izvrsnosti, 4,35V po ćeliji, 65-130C, vrlo malom unutrašnjem otporu, maloj težini, malim gabaritima i relativno niskoj ceni, veoma pogodne za upotrebu ako su zahtevane maksimalne performanse na primer, na nekom takmičenju ili u sličnim situacijama, jer su ponavljam, znatno bolje od običnih LP baterija. Ovo su činjenice.

Na žalost, posle 30-40 punjenja ove baterije više nemaju tu eksplozivnost, čak po neke više ne mogu ni da se koriste. Ne znam zašto mi zameraš što to unapred nisam znao, dakle pre tri meseca?

Međutim, pretpostavljam da će nekim naprednim modelarima ovo saznanje koristiti, jer mogu upotrebiti ove baterije u nekoj situaciji gde će im biti važnije performanse od trajnosti.

Hvala za info :)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Do skora sam bez problema naručivao bat sa aliexpressa i banggooda. U zadnjem paketu stigne mi baterija koja je falična, požalim se ja servisu kupaca na banggudu I dobijem odgovor da više ne šalju lipo u našu zemlju  :sljus
Ista situacija i na aliexpresu.
Kada izaberem lipo baterije piše da in nema na stanju i da dostavljač ne šalje ovamo.
E sad sam sjeban  :'(

Offline zloxi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 62
Do skora sam bez problema naručivao bat sa aliexpressa i banggooda. U zadnjem paketu stigne mi baterija koja je falična, požalim se ja servisu kupaca na banggudu I dobijem odgovor da više ne šalju lipo u našu zemlju  :sljus
Ista situacija i na aliexpresu.
Kada izaberem lipo baterije piše da in nema na stanju i da dostavljač ne šalje ovamo.
E sad sam sjeban  :'(

Poruci kod: https://hobbyking.com

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Pa ne ide sa hobikinga u Srbiju već odavno...kako da poručim  ") , naručujem preko Adama ponekad...

Sve jedno poručio sam sa ebay danas, baš da vidim dal će da stignu  mmmm

Offline zloxi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 62
Pa ne ide sa hobikinga u Srbiju već odavno...kako da poručim  ")

O, E, nisam u Srbiji pa nisam znao, izvini  (fiu)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Ništa ni od e-bay, juče dobijem refundaciju novca i poruku od prodavca da trenutno nema na stanju... ")